Катерина Долецька: У політику через роботу з молоддю


Катерина Долецька – наймолодша жінка-депутат міської ради цього скликання, та в неї вже є депутатський досвід роботи в Автозаводській райраді.

А у 2007 році за результатами всеукраїнського рейтингу Всеукраїнської студентської ради та Міністерства освіти та науки України її визнали найкращим молодим депутатом, яка найбільш активно проявила себе як захисник інте-ресів молоді.

«У мене вже є досвід депутата. Минулої каденції я працювала на окрузі, але депутатом Автозаводської райради. На останніх виборах до міської ради пройшла за списками: була третьою у списку», – говорить пані Долецька.

Вона зазначає, що у роботі депутата райради і міської ради велика різниця: «Зараз у мене більше повноважень, і більше питань міського масштабу я можу вирішувати. Тому що депутат міськради має більш широкий спектр повноважень».

Молодь у радах

Як голова Молодіжного Парламенту, Катерина Долецька відзначає особливість депутатського складу цієї каденції як у районних радах, так і в міській: «Прийшло багато молоді. Багато членів Молодіжного парламенту отримали мандат депутата саме по мажоритарних округах. А це означає, що не лише молоді люди почали цікавитися політикою, але і кременчужани висловили їм довіру.

Тож, на мою думку, оновлення депутатського складу – позитивний момент. Адже молодь швидше опановує різні питання і проблеми, пропонує нові проекти і, взагалі, переймається розвитком міста і районів. А досвід з часом напрацюється». Сама ж пані Долецька вважає, що у політику вона прийшла лише завдяки роботі з молоддю.

«Про свою роботу в міській раді можу сказати, що працюю зараз з виборцями з усього міста. Коли була депутатом Автозаводської райради, то вирішувала проблеми округу, за яким закріплена. Зараз звертаються кременчужани з усіх районів міста, часто звертається молодь. Якщо відповідати на закиди щодо того, що депутати списочники працюють лише від сесії до сесії, то це абсолютно неправильне твердження. Усе залежить виключно від самої людини. Хто хоче працювати на благо територіальної громади, той і без статусу депутата буде активно це робити, а декого не примусить і депутатський мандат. Щомісяця я, як депутат міськради, веду прийом громадян, люди приходять з усього міста і з дуже різними питаннями та проблемами: з особистих питань, з питань виплати пенсій, чимало проблем з «комуналкою»», – розповідає Катерина Долецька про свою депутатську діяльність.

Американські мрії

Цієї весни Катерину Долецьку у рамках програми Американських Рад при Конгресі США запросили до міста Барлесон, штат Техас.

«Це був конкурс депутатів місцевих рад. Мені вдалося виграти і в числі делегації з п’яти чоловік поїхати до Сполучених Штатів Америки. Програмою передбачалося вивчення досвіду роботи всіх сфер діяльності різних служб цього міста. Але, на жаль, перенести той досвід у Кременчук поки що дуже важко.

Адже бюджет цього маленького міста з 35 тисячами мешканців складає 350 мільйонів доларів. І це не враховуючи надходжень з району, бюджету штату і держбюджету.

Можна лише позаздрити, але міська влада Барлесона може планувати на 75(!) і більше років наперед. Там будують дорогу, яка буде завантажена лише через 5 років. Там на сесії міської ради приймають рішення про будівництво нової школи, хоч стара і відповідає всім вимогам і навіть більше того. Але виявляється, що є підрахунки, що найближчим часом населення міста збільшиться на 15–20 тисяч і років за 5 знадобиться ця нова школа. На жаль, з нашим дефіцитним бюджетом про таке можна лише мріяти.

Проте можна перейняти досвід роботи у громадському секторі. Саме громадськість міста активно залучає у місто інвестиції, навіть із-за кордону», – розповіла Катерина Долецька про свій візит до Америки.

ПОЗИЦIЯ депутата

– На вашу думку, чи достатньо фінансуються з міського бюджету потреби молоді?

– Хотілося б отримувати більше коштів на фінансування наших молодіжних програм. Але розумію, що є і більш пріоритетні галузі: та ж медицина і освіта, куди кошти потрібні у першу чергу.

Тож до проведення різних молодіжних заходів, наприклад того ж фестивалю «Екстрим-зона», намагаємося залучати спонсорів. Плануємо взагалі вийти з цим фестивалем на державний рівень, вже навіть є певні плани, щоб зробити його всеукраїнським, і частково фінансувати з держбюджету.

Та і міська влада теж достатньо уваги приділяє проблемам молоді. Цього року була прийнята Комплексна програма «Молодь Кременчука» на 2011–15 роки, яка передбачає розвиток молодіжної політики у місті на 5 років.

– Які міські проблеми потрібно вирішувати у першу чергу?

– Важко виділити одну, дві, та навіть три міські проблеми, які потрібно вирішити в першу чергу. Та мене, як депутата і як молоду жінку, найбільше турбують проблеми медицини. Це добре, що зараз міська влада взялася за онкодиспансер. Зараз там іде ремонт, а кременчужани разом збирають гроші на обладнання.

Хотілося б, аби не залишалося поза увагою і пологове відділення другої міської лікарні. Свого часу усі депутатів нашої фракції виступили проти його закриття. Зараз, на мою думку, потрібно його далі розвивати, турбуватися про оновлення обладнання.

ДОВІДКА

Має дві вищі освіти: юридичну – магістр права і магістр державного управління – закінчила Національну академію державного управління при Президентові України.
Голова Молодіжного Парламенту Кременчука з 2004 року.
Неодружена. Член партії «Батьківщина», член постійної депутатської комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту та засобів масової інформації.

Катерина Долецька веде прийом виборців кожної другої середи місяця, з 17 до 18 години, у громадській приймальні партії «Батьківщина» у приміщенні БК «КрАЗ».

Олена Ліпошко

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин