Купальний сезон відкрито трагедією

Відпочинок хлопців закінчився смертю. Йдучи на річку, вони й не підозрювали, що додому один із них не повернеться. Наступного дня 15-річний хлопець разом зі своїми однокласниками мав писати екзаменаційний диктант. Але через нехтування правилами безпеки на воді сталась трагедія.

«Вісник» висловлює щире співчуття батькам загиблого юнака і нагадує кременчужанам, що із початком купального сезону дітям необхідно знати правила поведінки на воді.
30 травня о пів на третю годину дня за телефоном 101 було прийнято повідомлення про те, що біля Крюківського мосту потонув хлопчик. Рятувальники, прибувши на місце пригоди, вже нічим зарадити не могли, тіло дитини дістали з води й направили до моргу 4-ї міської лікарні для встановлення причини смерті.
По словах його друзів вдалось встановити, що після навчання хлопці, серед яких був і учень ліцею №11 Владислав, пішли відпочити на річку. Для цього обрали не облаштований міський пляж, а пішли шукати пригод біля розвалин старого мосту. Хлопці, можливо, бажаючи відчути адреналін у крові, подалися стрибати із опор старого мосту.
Без пригод вони допливли до «биків» стрибали, розважалися. А далі сталася трагедія. «Остаточна причина смерті хлопця не встановлена. Чи у нього не вистачило сил допливти до берега через сильну течію, чи він отримав травму під час стрибка зі старого мосту. Коли його дістали з води, голова у нього була неприродно закинута за спину, – розповідає Василь Білоус, начальник комунальної установи «Водолазно-рятувальна станція», – відповідь дадуть вже експерти, але головною причиною трагедії стало те, що діти пішли купатися самі, й навіть не на пляж».

Причина загибелі – неуважність

«Доволі часто причиною смерті стає звичайна бравада. Бажаючи показати, хто найсильніший, хлопці та чоловіки вирішують переплисти річку або влаштовують змагання на швидкість, такі витівки добре не закінчуються, – каже начальник комунальної установи «Водолазно-рятувальна станція», – добре коли поруч є наші човни, тоді відчайдухів рятують.
Досить часто у біду потрапляють малі діти. Залишившись без нагляду, малеча може втопитися навіть біля берега. До речі, 30 травня ми врятували саме таку маленьку дитинку, яка разом з батьками була на Центральному пляжі. Однак слідкувати за малечею батьки, мабуть, не збиралися, бо коли ми вже витягли дитину, вони так і не зрозуміли, що в їх родині мало не сталося нещастя. Добре, що наші працівники заздалегідь звернули увагу на діточок, які залишаються без нагляду, і уважно за ними спостерігали.

Рятування – діло професіоналів

«Якщо ж ви стали свідком того, що людина тоне, необхідно одразу викликати рятувальників, – каже Василь Білоус, – самостійно намагатись витягти людину з води, не маючи певних рятувальних навиків, дуже важко й смертельно небезпечно. Адже постраждалі панікують, намагаються залізти на рятувальника й можуть втопити того, хто намагається допомогти. Тому краще покликати ще когось на допомогу і вже удвох намагатись врятувати людину. Добре, коли під рукою є надувальний матрац. Тоді необхідно дати в руки людині цю річ, і після цього рятувати. В нашій роботі мі часто стикаємося з випадками паніки на воді, тож спершу доводиться повернути до нормального стану – накричати на людину або навіть вдарити».
Не дивлячись на те, що технічний стан кременчуцької рятувальної станції виглядає далеко не найкращим чином, щороку тут рятують понад 150 людей. І це маючи лише один рятувальний катер, три шлюпки, моторний та надувний моторний човни та водолазний бот – не те, що на все місто, а на весь район, який вони обслуговують.
Самі ж кременчужани мають пам’ятати, що вода може бути смертельно небезпечною. Недотримання правил поведінки може призвести до того, що вода буде останнім, що ви побачите у своєму житті. Тож вкрай важливо сьогодні нагадати дітям правила поведінки на воді і пильно слідкувати за ними.

Знаєш правила – будеш жити
Правил безпеки на воді доволі багато, однак, за словами Василя Білоуса, слід пам’ятати головні й виконувати їх:
1. Відпочивати на воді (купатися, кататися на човнах) слід лише у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях.
2. Не залишайте малолітніх дітей біля води без нагляду.
3. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
4. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
5. Алкоголь та купання несумісні.
6. Не слід намагатись боротися з течією, пливіть за нею, поступово наближаючись до берега.

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин