В Кременчуге обнаружили холероподобный вибрион

У Кременчуці у 4 пробах води виявлено холероподібний вібріон. На щастя, у ньому немає гена, який може викликати захворювання на холеру. Розвивається цей мікроорганізм через спеку. Проте санлікарі стурбовані: можливий розвиток збудника, від якого можна заразитися на холеру.

Вже більше тижня на всіх телеканалах і радіохвилях передають інформацію про збільшення хворих на холеру в Маріуполі. 7 червня в інфекційному відділенні Маріуполя підтвердили 14 випадків цієї хвороби у мешканців міста, серед хворих – одна дитина. Також виявлено двоє бактероносіїв.
За повідомленням офіційного сайту Міністерства охорони здоров’я, у всіх хворих середня ступінь тяжкості захворювання.

За минулий тиждень у пробах води з Дніпра і Сухого Кагамлику виявлено 4 випадки холероподібного вібріону.

Спочатку маріупольські лікарі зазначали, що холера могла поширитися від риби – зокрема бичків. Припускали, що найбільш вірогідним джерелом холерного вібріону є саме морська вода.

Проте у вівторок на сайті Донецької обласної СЕС оприлюднили інформацію -причиною зараження є несанкціонований скид стічних вод.
«Можна зробити попередній висновок, що фактором передачі холери у Маріуполі могли стати вода річки Кальміус та морська вода у місцях несанкціонованого скиду стічних вод та риба, виловлена у цих місцях. Остаточні висновки можна буде зробити після завершення всіх досліджень», – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим у Маріуполі заборонено купатися на пляжах, а також ловити рибу і продавати її на ринках. Також державна екологічна інспекція Азовського моря тимчасово повністю заборонила вилов риби в Азовському морі.

До речі

Холера – гостре інфеційне захворвання. Розповсюджується, як правило, у вигляді епідемій. Епідемічні очами знаходяться в Африці, Латинській Америці, Індії. Останній зафіксований не епідемічний випадок смерті в Росії – у 2008 році; епідемічний випадок зареєстрований на Гаїті – до 31 грудня 2010 року загинуло 3333 людини, заражені близько 200 тисяч людей. Україна, Маріуполь, Азовське море – станом на 6 червня заражено 14 людей.
Симптоми зараження холерою: діарея, блювота, швидке зневоднення організму хворого.

Інкубаційний період триває від декількох годин до 5 діб (в середньому 2–3 доби). Діарея – початковий, характерний симптом холери, який виникає гостро, часом раптово – вночі, або вранці. Якщо хворий не звертається займається самолікуванням, – призводить до зневоднення організму та навіть смерті.

Воду перевірятимуть щотижня

У зв’язку з такою ситуацію в Маріуполі у нашому місті вже проводяться запобіжні заходи. Зокрема у всіх відкритих водоймах Кременчука і Кременчуцького району санлікарі щотижня перевіряють воду на наявність холерного вібріону. За минулий тиждень у пробах води з Дніпра і Сухого Кагамлику виявлено 4 випадки холероподібного вібріону.

«У нас є вісім контрольних точок, де відбираємо воду на дослідження. Вони розташовані не лише у Кременчуці, а й у тих місцях, де кременчужани відпочивають найчастіше», – зазначив Віктор Самойленко.

За словами головного лікаря, воду відбирають на Центральному пляжі, поблизу «Афін», біля бару «Поплавок», у місці скиду зливової каналізації, на Сухому Кагамлику, у річці Крива Руда, на Пслі.

Холероподібний вібріон, який виявили санлікарі у пробах води із річок, не може викликати холери, тому ніяких обмежень щодо купання немає, зауважує Віктор Самойленко. Також він зазначає, у всіх лікарнях міста готові до госпіталізації хворих на холеру, якщо в цьому виникне потреба. У міській дезстанції і санстанції пройшли навчання, а всіх хворих на гострі кишкові інфекції вже зараз перевіряють і на холеру.

Написав головний санлікар припис і до КП «Кременчукводоканал». «Ми рекомендуємо посилити контроль над питною водою, не скидати стічні води в Дніпро без знезараження», – розповів Віктор Самойленко про заходи безпеки.

Оскільки холера, як і всі кишкові інфекції, «хвороба брудних рук», поради від лікарів традиційні: мити руки, не вживати немитих овочів та фруктів та не куштувати городину на ринках.

Минулого року в Кременчуці теж виявляли нетоксичного збудника холери. Так з 48 досліджень проб води з водойм на холеру. У 27 виділено культуру холероподібного вібріону.

Ціфри

У 45 країнах світу зареєстровані випадки захворювання на холеру.
Останнім часом збільшилася кількість хворих на холеру. Минулого року більше 200 осіб на планеті перехворіли на холеру. Більше 2 відсотків з них померло.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин