Батькам треба працювати з директором школи

Завдяки добровільним батьківським внескам та спонсорській допомозі депутатів і підприємців школи мають шанси на розвиток. Належне утримання матеріально-технічної бази українських шкіл за рахунок бюджетних коштів неможливе. Про це йшлося цього вівторка у звіті директора школи №30 Ольги Шиян про зроблену роботу та витрачені кошти благодійних батьківських внесків.

Школи сьогодні отримують з бюджету фінансування, яке забезпечує оплату праці педагогічного колективу, нарахування на зарплату та комунальні послуги. Все інше керівники шкіл змушені шукати самостійно. Змушені не тому, що їх хтось примушує, а тому що будь-який нормальний керівник хоче забезпечити для своїх підлеглих нормальні умови праці. А директору школи необхідно думати про те, як забезпечити ще й належний рівень освіти і виховання дітей.

Шефів нема

За часів Радянського союзу школи були закріплені за промисловими гігантами, які тепер належать приватним власникам, більшість із яких часто не має жодного відношення навіть до міста. Бюджети цих підприємств орієнтовані на отримання прибутків для власників, тому останні, як правило, думають про благодійність в останню чергу. Тож основним інвестором розвитку шкіл є самі батьки. Збір коштів може бути тільки добровільним. Це не плата за навчання – це активні батьки та вчителі ініціюють збір коштів задля того, аби поліпшити умови навчання своїх дітей та вихованців. В тридцятій школі існує близько 20 відсотків учнів, батьки яких зовсім не вносять внесків або ж вносять менше, ніж домовились здавати більшість батьків. Ольга Шиян наводила, як приклад, декількох дітей, які успішно навчаються в школі, втім їхні батьки не роблять благодійних внесків.

Вимушена благодійність

Одна з присутніх мам учня 9-го класу попросила слова після звіту Ольги Шиян та представників батьківського комітету: «Я вважаю, що наша школа за три роки завдяки роботі директора створила прорив. Мені дивно чути, що хтось незадоволений ситуацією в школі. Щодо внесків, то я гадаю, що кожен батько, коли щодня витрачає по 10 гривень на пачку цигарок та пляшку пива, чомусь не замислюється про те, що його дитині треба навчитись у кращій школі». Зрозуміло, що завжди є незадоволені необхідністю допомагати школі фінансово.

Напевне, ситуацію із благодійними внесками варто порівнювати із ситуацією, яка існує в житлово-комунальному секторі. Якщо ви хочете, щоб багатоповерховий будинок, в якому ви мешкаєте, мав нормальний вигляд, прибирався, на прибудинковій території були висаджені квіти та дерева, а сама територія була огороджена парканом – ви маєте витрачати на це свої кошти, оскільки ні держава, ні ЖЕДи, ні тим більше керуючі компанії це не робитимуть. Так і в школах. Якщо ви хочете, щоб у школі, де навчається ваша дитина, був інтернет, новий комп’ютерний клас, нові меблі і таке інше – на це треба гроші, які можна лише збирати разом з такими ж ентузіастами, як і ви. Щоправда, тільки-но ви почнете це робити – обов’язково будуть незадоволені будь-якою ініціативою.

Мовою звіту

Всього за навчальний рік у школі було зібрано 257 тисяч 890 гривень, з яких було витрачено 206 тисяч 020 гривень і 24 копійки. Основні статті витрат – ремонтні роботи, відрядження учнів та вчителів до олімпіад та змагань, закупівля нових меблів та техніки. Залишок коштів в 51869,76 грн. буде витрачатися в міжсезоння на ремонтні роботи, які не передбачені коштами бюджету.

На звіті було 39 представників педколективу та 28 батьків учнів, що навчаються в школі. Які врешті таємним голосуванням ухвалили рішення про визнання звіту директора школи задовільним. За це проголосували 65 присутніх, ще двоє визнали звіт незадовільним. Ольга Шиян підвела підсумок: «Я особливо вдячна за два голоси проти. Це нормальна ситуація. Я просто прошу незадоволених батьків висловитись і викласти свої пропозиції мені, як директору школи. Якщо у вас є зауваження – говоріть про них, працюйте більше з директором». Звісно, що на самому звіті незадоволені батьки не висловлювали своїх зауважень. Проте пані Шиян сподівається, що в найближчому майбутньому такі батьки все ж зможуть висловити свої побажання про те, як ще покращити справи у школі. Зауваживши, що вона є завжди відкритою для кожного з батьків.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин