Дрес-код та з чим його «їдять»

Термін «дрес-код» спочатку виник у Великобританії, але швидко поширився по всьому світу. Кодекс одягу буває різнім, в залежності від того, чим він обумовлений: релігійними законами і традиціями; родом діяльності, наприклад, для учнів, студентів, службовців; відвідуванням громадських місць, наприклад, для клієнтів деяких магазинів, ресторанів, дискотек, нічних клубів, казино; відвідування приватних, закритих заходів, наприклад костюмованих вечірок; загальними соціальними правилами.

У сучасному суспільстві дрес-код – це не лише безглуздий і суворий набір правил, адже він відіграє важливу роль у формуванні корпоративної культури і бренду: від зовнішнього вигляду співробітників багато в чому залежить ставлення до неї клієнтів і партнерів. Втім, не варто думати, що дрес-код неодмінно характеризується максимально жорсткими правилами у виборі одягу, – тут все залежить від компанії: в одних організаціях діловий гардероб – це виключно ділові костюми з краваткою, а в інших на роботу можна вдягати все, що завгодно – аж до джинсів і светрів.

Але корпоративна культура – не єдина сфера, де діють правила дрес-коду – певну форму одягу можна помітити де завгодно – від нічного клубу до світського прийому.

Види дрес-коду

Є 6 основних видів дрес-коду – на будь-який випадок життя:

White Tie – найсуворіший світський дрес-код. Його правила незмінні з 50-х років ХХ століття. Жінкам слід носити довге вечірнє плаття, туфлі на шпильці, вітаються рукавички. Чоловіки повинні бути в світлій краватці або метелику, білих сорочці і жилеті, чорному фраку.
Black – також суворий вечірній дрес-код. Для чоловіків: смокінг або парадний костюм з чорним метеликом або краваткою. Для жінок: можна і довга вечірня сукня, і коктейльна.
Creative Black Tie і Black Tie Optional – менш формальні різновиди дрес-коду, можна створити творчий образ.
Semi-formal – допускається свобода у виборі одягу, але строго у відповідності з темою заходу.
Cocktail Attire – для жінок – коктейльна сукня, для чоловіків – костюм.
Casual – вільний вибір. Вітається невимушена форма одягу.

У повсякденному житті ми найчастіше стикаємося з корпоративним дрес-кодом та для одягом для вечірніх заходів – ресторанів, дискотек тощо.

Корпоративний дрес-код

Цією формою одягу визначається, у чому співробітники можуть або не можуть з’являтися в офісі, на переговорах, на прийомах, на рекламних акціях, у відрядженні, на корпоративних вечірках. Дрес-код компанії вважається продовженням корпоративної культури фірми і важливою частиною її бренду. Як стверджується, належний зовнішній вигляд співробітника грає важливу роль у довірі клієнта до фірми в цілому, демонструє стан справ в компанії, показує повагу до ділових партнерів і клієнтів. Вимоги до одягу співробітника можуть бути детально обговорені в трудовому контракті, за порушення можуть передбачатися санкції.

Стандартам офісного одягу: жодних маєчок, декольте, напівпрозорих речей, коротких спідниць, оголених плечей і спини, шортів, бриджів та джинсів. Обов’язково – рукав. Взуття має бути класичним, з закритими носками та бажано на невеличкому підборі.

Варто не плутати дрес-код з уніформою та спецодягом. Спецодяг відрізняється тим, що виконує в основному захисну функцію. Спецодяг призначений для співробітників складів, робітників на виробництві. Корпоративний одяг – це обличчя компанії на відміну від тилу, одягненого в спецодяг. Корпоративний одяг іноді називають уніформою, але іноді між тим і іншим все-таки проглядається певна різниця.

Якщо в компанії співробітники носять однакові краватки або шийні хустки, підкреслюють свою приналежність до фірми за допомогою аксесуарів з корпоративною символікою, то це скоріше корпоративний одяг. Якщо ми приходимо до ресторану, де нас обслуговують офіціанти в однакових костюмчиках, в жилеті і з метеликом, то це – уніформа.

Всі ці різновиди форм одягу присутні і в нашому місті. Так, спецодяг широко розповсюджений на заводах, більш того, – він є обов’язковим з точки зору охорони праці. Так, на Вагонному заводі є кілька різновидів спец-одягу, в залежності від типу робіт, зокрема для зварників існує окремий робочий одяг. Голова прес-служби Вагонного заводу Анна Кудіярова розповіла, що спец-одяг існує на заводі від самого початку і змінювався з плином часу відповідно до різних вимог: захисту, зручності та практичності. Раніше, коли завод ще відносився Харківсько-Миколаївської залізниці, інженери були вбрані у спеціальні гарні кітеля. І тоді, і зараз без спец-одягу працювати неможливо, адже машинобудування – це шкідлива для здоров’я людини галузь, тому спец-одяг покликаний захистити людину від впливу негативних чинників. Щороку завод витрачає на спец-одяг для співробітників величезні гроші, адже його обов’язково потрібно змінювати кожні 3 місяці. Для тих, хто працює у офісі, також діють неписані правила стосовно зовнішнього вигляду: неможна приходити на роботу у шльопанцях, надто коротких спідницях, у маєчках та топах, у шортах. Керівництво заводу завжди з’являється в офіційно-діловому стилі: костюмах, сорочках, краватках та інше. Схожою є ситуація і на інших заводах, зокрема КрАЗі. Так, за словами голови прес-голови Діни Стеганцевої, завод повинен своєчасно забезпечувати своїх працівників спеціальним одягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, а у випадку передчасного зносу цих засобів не з вини працівника, замінювати їх за рахунок коштів підприємства. На КрАЗі діють правила дотримання зовнішнього вигляду та рекомендовано стиль одягу: брюки, спідниці, сорочки, блузи; костюми у діловому стилі; сукні. Заборонено вхід і знаходження на території підприємства: у брудному чи розірваному одязі; у пляжному взутті; у шортах, майках; у відкритих кофтах, блузах із глибоким декольте і таких, які не прикривають живіт; у коротких спідницях (понад 15 см вище колін).

В інших структурах також є певні правила стосовно зовнішнього вигляду співробітників: так, за словами керуючого справами міськвиконкому Руслана Шаповалова, хоча у міськвиконкомі і не існує офіційно зарегламентованих форм службового одягу, але є певні правила внутрішнього розпорядку. Службовці дотримується офіційно-ділового стилю: чоловіки зазвичай одягнені в костюм, сорочку та краватку, жінки не повинні оголювати плечі, носити занадто короткі спідниці. Не можна з’являтися у шльопанцях, шортах, носити занадто глибоке декольте, приходити пляжному одязі, – треба розуміти, що є певна культура одягу, якої люди мають дотримуватися.

Зазвичай, найсуворішим дрес-код буває у банках. Саме тут можна зустріти уніформу: так, колишня співробітниця банку «Аваль» розповіла, що для них шили спеціальний корпоративний одяг, практично однаковий для всіх та витриманий у кольоровій гаммі компанії. Його пошив організація частково оплачувала. На новому місці роботи, – філії одного Кременчуцьких банків, також є певні вимоги для зовнішнього вигляду, але їх можна віднести швидше до дрес-коду, аніж до уніформи, оскільки одяг робітники обирають та купляють собі самі, але він має відповідати таким стандартам суворого офісного одягу: жодних маєчок, декольте, напівпрозорих речей, коротких спідниць, оголених плечей і спини, шортів, бриджів та джинсів. Обов’язково – рукав, хоча б невеличкий, блузи мають бути у стриманій кольоровій гаммі. Взуття завжди має бути класичним, з закритими носками та бажано на невеличкому підборі. Змінювати гардероб відповідно до вимог компанії працівники мають за власний кошт, що є досить обтяжливо.

Що одягнути на вечірку

Йдучи відпочивати у ресторан чи нічний клуб, також потрібно враховувати, що одяг має відповідати місцю. На вечірці можна дозволити собі якщо не все, то дуже багато чого: від стильної коктейльної сукні до екстравагантних кислотних кольорів! Головна умова – відповідати формату вечора, так що не полінуйтеся заздалегідь дізнатися тематику майбутньої вечірки (якщо вона є). Взагалі, навіть на дискотеці існують певні правила зовнішнього вигляду: так, ідучи відпочивати у «Джос», потрібно відмовитися від спортивного одягу та шортів. Те саме стосується і «Європи», де заборонено з’являтися у верхньому, робочому та пляжному одязі, а після 17-ї години – у спортивному одязі та шортах (окрім відвідувачів бутиків). Звичайно, одяг – це не єдиний чинник, що може справити позитивне чи негативне враження, адже є певні привила етикету, які має знати кожна людина. Але, як кажуть, «зустрічають по одежці…»

Лілія Смірнова
Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин