Матір примусила жебракувати семирічне дитя

Ця історія почалася рік тому, коли до редакції «Вісника» звернулася жінка з дещо незвичним проханням.

«Фінансові труднощі змусили віддати своїх двох дітей тимчасово до притулку. Але, коли я захотіла забрати їх назад, опікунська рада Автозаводського виконкому повернула лише дочку… І ось уже 4 місяці мені не віддають синочка», – розповіла вона.

Тоді жінка повідала, мовляв, більшу частину життя прожила в Кременчуці. Тут навчалась, одружилась, народила сина, він вже дорослий. Але після розлучення ситуація кардинально змінилась: жінка залишилась без квартири, щоб якось прожити, довелось поїхати на заробітки до Москви. Там вона знову вийшла заміж за москвича, народила йому доньку, а потім сина.

Жінка розповіла, що родину забезпечував чоловік, який працював міліціонером. Та коли в нього на роботі почались неприємності, повернулась до Кременчука. Грошей на життя не вистачало – тож жінка знайшла вихід: здала дітей до притулку.

За два місяці вона вирішила забрати дітей – влаштувалася на роботу прибиральницею, винайняла квартиру. Тоді «Вісник» перейнявся проблемами цієї родини. Журналісти спілкувалися з працівниками служби у справах дітей Автозаводського району.

Працівників соцслужби стримувало те, що жінка мешкає за містом на дачі і там неналежні умови для дітей.

Їздили ми і на дачу в Кривуші, матір показувала будинок сестри, де вона тимчасово мешкала, і переконувала, що дітям там буде добре жити.

Детальніше про історію цієї родини читайте у №27 за минулий рік – «Допоможіть повернути дитину».

«Мамі не вистачає грошей на шашлик»

Тоді все закінчилося нібито щасливо: хлопчика повернули в родину. Хоча в опікунської ради були вагання, чи віддавати малого матері, чи зачекати на приїзд батька з Росії, який все обіцяв приїхати, але так і не їхав. Проблема полягала і в тому, що діти є громадянами Росії
Проте рівно за рік ця історія знову випливла. І знову фігурувала ця родина, але вже не з кращого боку.

«Матір примушувала свою семирічну доньку жебракувати», – таку приголомшливу новину повідомили у міському управлінні міліції.

«До нас звернулася вчителька 12-школи, яка заявила про те, що на ринку, який знаходиться неподалік школи, побачила свою семирічну ученицю. Дівчинка сиділа на підлозі і просила милостиню.

Кримінальна міліція у справах дітей Автозаводського райвідділу негайно приїхала на місце пригоди. Виявилося, що дитину змушувала жебракувати її 42-річна матір», – розповів в.о начальника міської міліції Сергій Зюбаненко.

Як пояснила правоохоронцям дівчинка: «Мама сказала, що їй не вистачає 50 гривень на шашлики».

Це був другий випадок, що ця матір змушувала семирічне дитя жебракувати. Минулого разу вона разом із донькою просила милостиню на ринках міста. І хоч на жалісливий надпис на папірці «Люди, помогите, у нас украли деньги, подайте на билет» кременчужани відгукувалися і кидали гроші, та не стільки, скільки тоді, коли милостиню просила сама дитина. Горе-мати це «врахувала» і наступного разу послала доньку жебракувати саму.

Як пояснила правоохоронцям дівчинка: «Мама сказала, що їй не вистачає 50 гривень на шашлики».

Вона нібито забула, як запевняла опікунську раду більше цього не робити.

Що відчувало семирічне дитя, просячи милостиню на ринку під палючим сонцем, важко уявити. Але є надія: більше це не повториться.

«Дітей у жінки забрали. До прийняття рішення їх подальшу долю бідолашні сестричка та братик знаходитимуться у притулку для дітей. А щодо матері вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст150. ч1, Кримінального кодексу України – експлуатація дітей, які не досягли віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання їхньої праці з метою отримання прибутку», – зазначив в.о начальника міської міліції Сергій Зюбаненко.

Цікаво, що покарання, яке загрожує горе-матері, це лише арешт на шість місяців або обмеження волі на строк до трьох років. (простіше кажучи, умовне покарання).

Як зазначив Сергій Зюбаненко, цей випадок доволі резонансний для нашого міста. Останнім часом правоохоронці не фіксували випадків, коли батьки змушували дітей жебракувати.

Долею дітей переймається опікунська рада

Виникає запитання, а де була в цей час служба у справах сім’ї Автозаводського району. Адже саме на території, підпорядкованій їй, жила ця родина навіть після того, як матері віддали дітей з певними перепонами. Адже ще тоді були сумніви щодо виховання малят у цій родині.

Як пояснила начальник служби у справах дітей Автозаводського району Алла Коваленко, рік тому жінці віддали сина лише тому, що вона пред’явила квитки на потяг до Москви на себе і на дітей.

«Оскільки – діти громадяни Росії, тож ми віддали їй тоді дітей. Ми навіть не могли уявити, що рік ця родина живе в Кременчуці», – так прокоментувала ситуацію пані Коваленко.

Вона підтвердила, що діти зараз знаходяться в притулку, а влаштуванням їх долі займається опікунська рада. І знову на перешкоді все ті ж минулорічні проблеми з громадянством дітей і законодавством. «Знову будемо розшукувати в Росії батька дітей», – зауважила Алла Коваленко.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин