Україна без сиріт

Близько 30 колишніх неповнолітніх безхатченків, яких забрали у прийомні сім’ї або усиновили, рухаються маршрутом «Маріуполь-Київ» на велосипедах. Їхня мета – привернути увагу до проблем дітей-сиріт та довести, що навіть дуже проблемні діти у сім’ї змінюють свою поведінку у кращий бік.

«Україна без сиріт» – гасло цього велопробігу колишніх неповнолітніх безхатченків. У нашому місті з дітьми та організаторами пробігу зустрівся заступник міського голови Віталій Малецький. Він зазначив, що створення дитячих будинків сімейного типу та збільшення бажаючих усиновити дітей є проблемою і подякував дітям, які беруть участь у велопробігу, за їх бажання привернути увагу до проблеми дітей-сиріт.

Геннадій Мохненко, один із організаторів пробігу, який працює у маріупольському центрі дитячої реабілітації «Пілігрім», розповів, що діти вже проїхали 520 км, було всього – і злива, й вітер, але вони не здаються та рухаються до столиці. Ще їм залишилося подолати приблизно стільки ж.

А також розповів, що ті діти, які жили на вулиці і зараз займаються спортом, дуже щасливі. Вони вірять, що наша країна може стати країною без сиріт, для кожної дитини знайдеться сім’я, адже дітей у дитбудинках не так вже й багато у масштабах країни – близько 30 тисяч. Бо система інтернатів – неправильна, вона вже віджила своє.

Геннадій Мохненко закликав людей не боятися всиновлювати дітей, він добре знає, що це таке, адже сам виховує трьох рідних («біологічно» – уточнив під час розмови, бо всі вони для нього рідні) та 30 прийомних дітей. Деякі з прийомних дітей вже дорослі та мають свої сім’ї.

Наостанок Геннадій Мохненко подарував меру власну книгу «Непедагогічна поема», у якій розповідається про історію боротьби з безпритульністю в Маріуполі.

А віце-мер Віталій Малецький, у свою чергу, передав дітям 120 півлітрових пляшок мінеральної води «Ізумрудна», що у таку спеку дуже доречно.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин