Чи перетворюється на болото Сухий Кагамлик?

Щоранку на річку Сухий Кагамлик злітається до півсотні білих чапель. Птахи облюбували не лише береги цієї річки, а й сідають на дерева. Незважаючи на таке красиве видовище, кременчужани, які спостерігають за чаплями, занепокоєні: чи не означає це, що Сухий Кагамлик заростає і перетворюється на болото? Адже останнім часом у воді з’явилася ще якась незрозуміла зелень: чи то водорості, чи то мул.

«Чаплі прилітають зранку. Таке враження, що вони прилітають просто поїсти. Я мешкаю на березі Сухого Кагамлика не один рік, але такого скупчення цих птахів тут не бачив. Видовище неймовірне: вода, зелень , білі птахи. Але, як відомо, чапля – болотяний птах. Може, наша річка перетворюється на болото, може, щось змінилося в екосистемі річки? Лякає, що останнім часом у воді з’явилася якась незрозуміла зелень: це нібито і не водорості. Ця зелень схожа на мул, і її багато», – розповів кременчужанин Володимир. Чоловік надіслав і фотографії птахів.

То чи дійсно всі ці факти вкупі означають, що річка може стати болотом? За коментарями «Вісник» звернувся до фахівців.

Як пояснив директор регіонально-ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» Ігор Нікіфоров, скупчення цих птахів на березі річки може означати, що щось змінилося в екосистемі. «Але однозначно сказати, що річка перетворюється на болото, не можна. Це треба вивчати на місці.

Адже не завжди ці птахи мешкають на болотах: гніздяться і на островах, і на старих річищах. Так, їм підходять місця із стоячою водою.

А те, що птахи на березі не постійно, означає, що вони прилітають поїсти . Можуть бути різні варіанти того, що приваблює птахів. Це і пуголовки, які зараз стають легкою здобиччю. Їх багато на обмілілих ділянках.

Також білі чаплі дуже чутливі до різних запахів: їх приваблює різкий запах гнилої риби. То, може, був і замор риби?

Не виключено, що у воду потрапили якісь продуктові відходи – чаплі можуть їсти і їх. Останнім часом кременчужани, які мешкають в районі набережної, бачили цих птахів у сміттєвих бачках», – пояснив пан Нікіфоров.

До теми

Останнім часом річка Сухий Кагамлик на слуху у кременчужан. Багато скарг на забруднення води надходило і в мерію. Міський голова Олег Бабаєв самостійно проінспектував Сухий Кагамлик, проїхавшись цієї середи по річці на катері. А наприкінці минулого тижня він висловив своє ставлення до ситуації на цій річці: «Там ситуація жахлива. Мені доповідали, що прямо в річку зливають фекалії мешканці, що живуть поруч, і я хочу на власні очі побачити, чи це так». При цьому мер категорично заперечив можливість зробити комусь будь-які поблажки під час інспекції Сухого Кагамлика: «Я нікому не дозволю порушувати закон і забруднювати кременчуцькі річки, незалежно від посади. По кожному двору буду розбиратись і, якщо треба, – буду розбиратись окремо з кожним порушником».

Планується, що частину берега Сухого Кагамлику облаштує інвестор – Валерій Моцарь, директор ТОВ «Європабуд». У його планах – звести на березі сучасний спортивний комплекс. «До мене звернулося керівництво Автозаводського району із пропозицією долучитися до робіт з облаштування набережної на Сухому Кагамлику. Я підтримую це починання. Ми вже провели навіть два суботники і прибрали територію. Але ще багато роботи із благоустрою. Та роботи ведуться лише в прибережній зоні, бо саме русло і берег – то природоохоронна зона, тож розчищати дно ми не можемо», – зазначив пан Моцар.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин