На пенсіонерів полюють шахраї

Щоб видурити квартиру у самотнього дідуся, шахраї «підселили» до нього бабусю. А коли пенсіонер відмовився відписати квартиру «новоспеченій дружині», його вивезли за місто і тримали силою в одному із сіл району.

Починалася ця історія традиційно: до самотнього чоловіка «пристала» жити бабуся. Зараз таке трапляється часто, що пенсіонери доживають вік разом, навіть різниця у віці не перешкода. У цьому випадку жінка була більш ніж на десять років молодша за чоловіка (старенькому було 83 роки).

З часом новоспечена дружина почала пропонувати чоловіку переоформити на неї його двокімнатну квартиру у центрі. Але старенький навідріз відмовився: квартиру залишу місту.

І тут почалися дивні речі. Спочатку бабуся пішла на ринок відксерити свій паспорт, а взяла дідусевий. Документ нібито викрали невідомі, розрізавши сумочку. Жінка навіть заяву в міліцію написала.

А потім пропав і сам старенький. Вона і про це заяву в міліцію на розшук написала, але не одразу, а коли почала набридати соцпрацівник, яка доглядала за стареньким. Мовляв, де він подівся.

Чоловіка оголосили в розшук, але незабаром жінка повідомила: він знайшовся – відпочиває на курорті в Миргороді.

Та правоохоронці перевірили: виявилося, ніхто їй не телефонував. Ось тут і почали розплутувати цю справу.

Потерпілого знайшли в одному із сіл району зі слідами побоїв. Його силоміць утримували і змушували підписати документи на передачу квартири. Але він цього так і не зробив.

Тоді шахраї пішли іншим шляхом: переклеїли фото у паспорті і вже з іншим дідом пішли до нотаріуса й оформили договір продажу: хотіли продати квартиру за 23 тисячі доларів.

Та завершити цю оборудку шахраям не вдалося. Їх затримали. Саме вони підселили до дідуся бабусю, щоб вона допомогла провернути справу. Про такий випадок квартирного шахрайства розповіли у міському управлінні міліції.

Пенсіонерів дурили два роки

Як зазначив в.о начальника міського відділу міліції Сергій Зюбаненко, затримано трьох осіб, причетних до цієї справи, ще одну жінку оголосили в розшук. Розшукують і підставного дідуся.

«Жінка, яка жила з постраждалим, зараз на підписці про невиїзд», – зазначив Сергій Зюбаненко. Вирішується питання про її притягнення до відповідальності. Ще невідомо, чи це буде кваліфікуватися як допомога злочинній групі, чи як неправдиві свідчення.

У ході слідства виявилося, що від дій цього угруповання за останні два роки постраждало щонайменше ще двоє кременчужан – їх квартири встигли продати. Пан Зюбаненко припускає, що можливі корупційні зв’язки шахраїв із представниками органів влади. Тому справу передано на розгляд полтавським слідчим.

А ось соцпрацівник у цій історії зіграла позитивну роль, саме завдяки їй старенький залишився живий і з квартирою. Хоч наразі і морально, і фізично він почувається не дуже добре.

В тему

На прийом до міського голови минулої п’ятниці приходила жінка, звернення якої до міського голови стосувалось саме такої спірної квартири. Колишній її помер і вона разом із сином поховала його, а на дев’ятий день після похорону виявили квартиру опечатаною керуючою компанією «Добробит».

Квартира виявилась неприватизованою, тож після смерті чоловіка там не залишилось людей, зареєстрованих для проживання, що було б підставою для приватизації. Квартира мала відійти державі в особі міської ради і її можна було б надавати людям, які стоять у черзі на отримання житлової площі.
Але знайшлися ділки, які зробили фальшиве рішення суду про те, що в померлого була співмешканка, яку належить прописати в цій квартирі. І вже навіть встигли там її прописати. При цьому син, якому мала б дістатись квартира батька після його смерті, виявився виписаний із квартири декілька років тому самим же батьком за рішенням суду.

Іронія долі полягає в тому, що судове рішення було зроблене іменем судді, який на час винесення рішення вже вийшов на пенсію і не обіймав цю посаду. Тож оборудку було вчасно виявлено та припинено у відділі з обліку та розподілу житлової площі виконкому міської ради.

Коментарі

– Чи можна якось убезпечити одиноких кременчужан від таких на руку нечистих ділків. Адже саме пенсіонери нерідко стають жертвами квартирних шахраїв. Саме з таким запитанням ми звернулися у міське квартирне управління.

Як розповів заступник начальника відділу обліку та розподілу житлової площі Геннадій Алєксєєв, зараз розробляють механізм, за яким із самотніми пенсіонерами від імені міста укладатимуть угоду на довічне утримання: «Люди, які укладуть угоду, знаходитимуться під опікою міської влади. Їх доглядатимуть соцпрацівники, можливо, буде виділятися якась матеріальна допомога з міського бюджету. І, звичайно, витрати на похорон бере на себе міська влада. А ось після смерті квартира відходить місту. Адже зараз у черзі на отримання квартир стоїть більше шести тисяч кременчужан.
Та головне, людина, яка укладе таку угоду, вже не буде цікава шахраям.

За даними пана Алєксєєва, в Автозаводському і Крюківському терцентрах на обліку стоїть приблизно 1600 самотніх кременчужан.

«Ми зверталися через терцентри, щоб соцпрацівники роз’яснили пенсіонерам про цю міську програму. Але отримали відповіді з обох територіальних центрів, що бажаючих укласти угоду немає. Мовляв, люди не хочуть доживати свій вік у будинку для людей похилого віку. Але ж ми цього і не пропонували. Я підозрюю, що соцпрацівники просто не зацікавлені давати цю інформацію пенсіонерам. Так, є порядні соцпрацівники, як у випадку з цим дідусем, а є такі що беруть на замітку, а потім беруть участь у шахрайських схемах. Бо мені не віриться, що не знайшлося жодного пенсіонера, який би уклав з містом угоду.

Адже нещодавно на прийом до міського голови приходив самотній чоловік, якому важко жити одинаком. Він хотів віддати будинок місту і переселитися до гуртожитку. Ми взяли це питання на контроль, і тепер особисто розішлемо кожному пенсіонеру пропозицію укласти угоду», – розповів Геннадій Алєксєєв.
Ще пан Алєксєєв порадив самотнім пенсіонерам, до яких приходять люди, які цікавляться чи квартирою, чи документами, звертатися у мерію. «Де гарантія, що адвокат чи юрист, до яких звернуться пенсіонери за консультацією, не буде зацікавленою стороною», – зазначив він.

У Крюківському терцентрі, куди «Вісник» звернувся за коментарем, про цей випадок не знали. А про ініціативу квартирного управління їм відомо. «Так, ми отримали листа, в якому пропонувалося укласти угоди самотнім на довічне утримання. Але ніхто з пенсіонерів на це не погодився», – розповіла заступник директора Крюківського терцентру Лариса Середа. Вона відкидає той факт, що її працівники можуть замовчувати інформацію.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин