Iрина Зінченко: “У місті має працювати трикутник: УЖКГ – керуючі компанії – кременчужани”

За три роки роботи помічником народного депутата Ірина Зінченко добре вивчила проблеми кременчужан. До неї і зараз звертаються виборці з усіх округів.

Пані Зінченко підтримує позицію міської влади щодо демонтажу кіосків і інвентаризації зупинок. І вважає, що комуналка працюватиме добре лише за умови злагодженого функціонування трьох складових: контролю влади, сумлінної роботи керуючих компаній і свідомості мешканців.

Хоч Ірина Зінченко вперше за цієї каденції пройшла до міської ради за списками ВО «Батьківщина», проблеми кременчужан їй відомі не перший рік, адже три роки вона працювала помічником народного депутата Олега Бабаєва.

«Часто кременчужани приходять до мене, а не до своїх депутатів, закріплених на округах. Багато хто мене знає як помічника народного депутати. Адже через мене пройшло чимало звернень.

Якщо систематизувати ці звернення, то багато кременчужан зверталися з правових питань. На жаль, зараз мало уваги приділяється висвітленню юридичних проблем. Виходячи із досвіду роботи нашого юриста, можна сказати, це людей цікавить. Адже юридичні консультації не такі вже й дешеві: не кожному по кишені викласти 50–100 гривень, особливо літнім людям. Тож можна запровадити в міських газетах сторінки, де висвітлювались би саме такі юридичні аспекти, які найбільше хвилюють мешканців міста», – дала пораду Ірина Зінченко.

Як не хотілося пані Зінченко повторюватися, але проблем комуналки вона не оминула. «Так, проблеми УЖКГ у місті головні. Але наразі вже видно, що в цьому напрямку є зміни, і зміни позитивні.

Раніше часто на наші звернення з приводу вирубування сухих дерев чи укладення асфальту ми отримували відписки від міської влади, мовляв, не вистачає коштів.

Зараз же управлінню ЖКГ кошти виділяються. Та, може, не в тому обсязі, що потрібно. Але вже видно результат. Його не можуть не помітити навіть скептики. Тож є надія, що крок за кроком місто можна зробити кращим. Але, зважте, «комуналка» – така галузь, якою ніколи всі не будуть задоволені», – підсумувала депутат.

Контроль влади – найсильніша ланка

В Ірини Зінченко є й власний рецепт успішної роботи УЖКГ. «У місті має злагоджено працювати трикутник: міське управління ЖКГ – керуючі компанії – мешканці. У кожного свої функції: мешканці сплачують, керуючі компанії виконують, а влада контролює. І тут найсильнішою ланкою має бути контроль з боку влади. Так, повторюсь, зараз цей контроль став жорсткішим. Це видно із прийомів міського голови, на яких я присутня. Спочатку приходило багато кременчужан із скаргами на роботу керуючих компаній. Зараз потрібно віддати належне роботі міської влади з контролю, бо цих скарг поменшало. Та й керуючі компанії звернули увагу на помилки та недоліки і стали краще працювати.

Але у цьому розрізі має бути й відповідальність самих мешканців. Дивує позиція тих, хто говорить, що, мовляв, не буду сплачувати екпвитрати, бо нічого не робиться. Та якщо подивитися, певний об’єм робіт керуючі компанії виконують: сміття вивозять, двори підмітають», – зазначила депутат про роботу керуючих компаній.

До запитів справа не доходить

А ось закиди депутатів-мажоритарників, мовляв, списочники працюють від сесії до сесії, пані Зінченко зовсім відкинула. «Хоч я не закріплена за виборчим округом, мої депутатські звернення і запити стосуються проблем мешканців різних районів міста.

Зараз у мене на контролі залишилася дорога поблизу 30 ліцею і школи №28. Там, як пройдуть дощі, все розмиває і пройти просто неможливо. Я вже написала звернення і навіть отримала відповідь від віце-мера Валерія Медведовського, що восени на цьому відрізку буде зроблено ремонт.

Позитивно вирішена і проблема мешканців, які живуть у будинку, де на першому поверсі розташований бар «Мандарин». (Поблизу зупинки «Вул. Вадима Бойка»). Через шум, гам, які лунали з цього бару, мешканцям не було спокою ні вдень, ні вночі. Але за моїм зверненням міська СЕС і управління розвитку підприємництва торгівлі, побуту та регуляторної політики міськвиконкому вжили заходів, тож це питання вирішено», – розповіла Ірина Зінченко про результати своєї депутатської діяльності.

ПОЗИЦIЯ депутата

– На засіданні міськвиконкому було прийнято рішення про інвентаризацію зупинок громадського транспорту. Яке ваше ставлення до цього питання?

– Вважаю за потрібне привести до ладу і до єдиного вигляду всі зупинки громадського транспорту у місті. Впевнена, буде господар, то він буде про це дбати. Думаю, що у цьому питанні міська влада чинить правильно.

– На наступній сесії одним із питань заплановано перегляд орендної ставки за землю. Чи доцільно збільшувати коефіцієнт, прийнятий раніше, якщо вже зараз видно, що міський бюджет перевиконується?

– Я, як економіст за фахом, розумію, що перш ніж витрачати гроші з міського бюджету, його потрібно наповнити. Треба згадати і проблеми: недофінансування тих же лікарень і шкіл. Тому вважаю можливим збільшення орендної ставки за землю.
Так, є нарікання з боку підприємців. Але орендну ставку вигадали не мер і не міська влада, її розрахували фахівці. Багато років за землю платили копійки, тож зараз вважаю нарікання підприємців на зависоку орендну ставку неправильними.

Та і дехто з депутатів виступає із пропозицією понизити існуючий коефіцієнт 0,65 до 0,6, а то й до 0,5. Так, цей крок нібито робить ближчим міську владу до підприємців. Але хочу запропонувати тим депутатам, які це питання піднімають, дати свої альтернативні шляхи наповнення міського бюджету. Звертаюсь до них: висловлюйте через ЗМІ свої конструктивні пропозиції.

ДОВІДКА

Народилася у Кременчуці.
З відзнакою закінчила Кременчуцький політехнічний інститут за спеціальністю менеджер-економіст.
Працювала на підприємствах легкої і харчової промисловості: економістом, керівником планового відділу, заступником директора з економіки і фінансів.
З 2007 року – помічник народного депутата Олега Бабаєва. Член постійної депутатської комісії з питань підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики.

Ірина Зінченко приймає виборців кожної першого і третього четверга у Палаці культури «КрАЗ», кімната 3. Час прийому з 15.00 до 17.00.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин