Чи можна відпочити у кредит?

У передкризовий період взяти кредит в банку можна було на що завгодно, маючи при собі мінімальний пакет документів. Після майже дворічного «мертвого» кредитного сезону кредитування поступово «оживає» і для звичайних людей, а не лише для великих підприємців.

Збирати гроші на літню відпустку краще за все поступово, відкладаючи кожен місяць певну суму із зарплатні. Та робити це під час падіння курсу гривні ризиковано, тому багато хто надає перевагу відпочинку у кредит. Це дає змогу так само раз на місяць відкладати гроші на відпустку, але не наперед, а навпаки – після відпочинку.

Щоправда, отримати такий споживчий кредит можна не в усіх банках.

«Кредиту для фізичних осіб, де ми просто видаємо гроші на руки, у нас немає. А ось проблем з отриманням цільового кредиту, наприклад, іпотеки та на транспортні засоби, у вас не буде», – розповів головний економіст кременчуцького відділення АТ «Укрексімбанк» Михайло.

Відпочивай зараз – плати потім

Ви давно мріяли відпочити, але так і не змогли вирушити в подорож, тому що не вистачає грошей? Біжіть по банківських установах і дізнавайтеся про програми на споживчі кредити.

Працівники підприємств можуть взяти кредит на суму до 50 тисяч гривень.

Та, насамперед, ви маєте точно знати, яка сума вам потрібна. Сьогодні в нашому місті на подібні потреби можна отримати суму від однієї до п’ятдесяти тисяч гривень. Незалежно від установи, в якій ви берете кредит, перелік документів один і той самий: паспорт, код та довідка про доходи з місця роботи. Цікаво, що тим, хто працює на промислових підприємствах або у державних установах кредит отримати набагато простіше, ніж тим, хто працює у приватних фірмах. Банкіри більше довіряють великим корпораціям.

«Працівники підприємств можуть взяти кредит на будь-яку необхідну суму до 50 тисяч гривень. В залежності від суми змінюється й відсоткова ставка по кредиту.

Щомісячно ви маєте сплачувати відсотки по річній ставці на залишок тіла кредиту, й щомісячну обов’язкову комісію на первісну загальну суму кредиту. «Погасити» кредит можна й достроково без жодних штрафних санкцій», – розповідає Олена Корнієнко, головний фахівець АТ «Банк Ренесанс Капітал». – Обов’язково проходить перевірка людини. Чи дійсно вона працює там, звідки подана довідка про прибуток».

vestnik.1161011-33181-1wc4f1n.jpeg

Підходить вік – гроші дамо

Микола, менеджер з кредитування ТОВ «Центр фінансових рішень «Кредит маркет», пояснює: «Взяти кредит можуть люди не будь-якого віку, а лише «платоспроможного». В одних установах це особи від 21 до 60 років, в інших від 23 до 63. Все залежить від внутрішньої політики банку. Складніше отримати гроші молодим фахівцям і пенсіонерам.

Ми обслуговуємо осіб віком від 25 до 63 років, які мають офіційне працевлаштування. Сума може коливатися від 1 тисячі до 25 тисяч гривень. Не залежно від неї відсоткова ставка по кредиту не змінюється. Змінюється вона лише у випадках, коли наша установа співпрацює з конкретним туристичним агентством або магазином, все залежить від того, на що бере людина кредит. Якщо до нас звернулась людина з вулиці, то щомісячна відсоткова ставка складає 3,9 відсотка. У разі нашої співпраці з установою (тур.агентством) вона одразу зменшується до 2,5 відсотка на місяць.

Є кілька способів отримати кредит у нас:

Спосіб 1. Зверніться до туристичного агентства, яке співпрацює з «Кредит маркет», і оформіть кредит прямо на місці.
Спосіб 2. Зверніться до туристичного агентства, яке співпрацює з нами, де вам підберуть тур, оформлять рахунок на оплату і вкажуть найбільш зручне відділення, в якому ви можете оформити кредит.
Спосіб 3. Зверніться у будь-яке туристичне агентство на свій вибір, оберіть подорож і попросіть співробітників компанії оформити договір і рахунок на безготівкову оплату туру з зазначенням платіжних реквізитів. Складання договору багато часу не забере, дві години – й договір готовий. Після прийняття позитивного рішення по клієнту ми перерахуємо гроші на рахунок агентства в оплату туру».

Кредитна картка – рішення проблеми

Найпростішим способом отримання кредиту є кредитна картка. Вона може бути «прив’язана» до вашої зарплатної картки або бути видана спеціально за призначенням, наприклад, поїздка за кордон.

«Якщо мова йде про суму до 10 тисяч гривень, то на отримання пластикової картки підуть хвилини. Якщо ж клієнту потрібно більше грошей, наприклад 50 тисяч, то максимальний строк оформлення картки – два дні. Звісно, слід розуміти, що гроші ми даємо лише тим, хто дійсно може обслуговувати свій кредит, тобто без затримок сплачувати відсотки й повертати гроші. За користування грошима за цим кредитом клієнт має сплачувати 3,5 відсотка щомісяця на залишок кредиту», – зауважив Михайло Харчина, начальник відділення «Дельта банк» у Кременчуці.

Реалії кредитного відпочинку

Беручи кредит на відпочинок, ви маєте розуміти, що його вартість автоматично зростає на суму, яку ви сплатите у вигляді відсотку за користування кредитом. Наприклад, на офіційному сайті одного з провідних банків пропонують кредити на придбання туристичних путівок з умовою комісійної винагороди за видачу кредиту – 20% або 30% від первісної вартості кредиту.

Погашення основної суми — щомісячно рівними частинами (дострокове погашення кредиту здійснюється без штрафних санкцій).

Тобто, беручи 10000 гривень на два роки без урахування відсотків, а лише беручи до уваги комісійну винагороду за видачу кредиту, ви маєте повернути вже 13000 гривень. Якщо до цієї суми додати 24% річних, то отримуємо на додачу до 10 тисяч, які ви взяли, ще 7800. Тобто за два роки слід повернути вже 17800. Сума зростає на 78%.

Гроші завжди є тією останньою інстанцією, яка й «дасть» вам дозвіл на щорічний відпочинок. Омріяне тепле море, сонечко – є за що платити, тож, не дивлячись на відсоткові ставки, пам’ятайте, в умовах інфляції дешевше гроші не зберігати й відкладати, а сплачувати відсотки по кредитах. Тож пакуйте чемодани, оформлюйте документи й гайда відпочивати.

Євгенія Гамза
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин