Хто рятуватиме кременчужан?

Кому рятувати кременчужан – така дилема з’явилася у місті з часу розформування аварійно-рятувальної служби. Мнсники, які взяли на себе частину функцій служби, відмовляються іноді виїжджати за викликами, мотивуючи, що на це немає атестації. В ситуацію втрутилася міська влада.
Тож куди звертатися в разі надзвичайної ситуації і скільки коштують послуги «ведмежатника» у місті, дізнавався «Вісник».

З початку літа у Кременчуці припинила свою роботу спеціалізована аварійно-рятувальна частина (СВАРЧ). СВАРЧі розформували у всіх містах за розпорядженням Міністерства надзвичайних ситуацій.

Функції аварійно-рятувальної частини у нашому місті розділили між собою державна аварійно-рятувальна служба (ДАРС), яка створена на базі пожежної частини № 14, і КП «Благоустрій Кременчука». Останнє підприємство взяло на себе функцію ліквідації аварійних дерев у місті.

«До роботи цього підприємства у нас немає зауважень. Працівники підприємства виїжджають і прибирають повалені дерева. Вже були випадки, коли виїжджали й у вихідні», – розповів начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Валентин Шафорост.
Проте виникли непорозуміння з мнс-никами. «Два тижні тому мешканці із провулку Толстого помітили у дворі рій бджіл. Вони звернулися і в службу контролю за оперативною ситуацією в місті 15–63, і зателефонували рятувальникам на 101, але отримали відповідь, що підрозділи МНС не мають атестації на це», – розповів Валентин Шафорост.

Інший випадок трапився на вихідні під час злив. «У нагірній частині поблизу магазину «Каштан» вимило яму два на два метри. Тож у службу контролю надійшла інформація. Коли про це повідомили ДАРС, там відповіли, що вони не атестовані і не виїжджатимуть туди. Я сам тоді особисто телефонував», – розповів пан Шафорост.

У цю надзвичайну ситуацію, яка трапилася з надзвичайниками, вже втрутилася міська влада. «Розроблено розпорядження за підписом міського голови, в якому чітко вказані інструкції взаємодії між службою контролю за оперативною ситуацією в місті 15-63 та КП «Благоустрій Кременчука» і районним відділом УМНС. Сподіваюся, всі непорозуміння вдасться владнати», – зазначив Валентин Шафорост.

В тему

Як зазначив заступник начальника міського управління МНС Віталій Навроцький, все-таки у випадку будь-якої надзвичайної ситуації треба телефонувати у службу порятунку «101». «Ми переадресуємо дзвінки в інші служби», – зазначив він.

Загубив ключ – готуй півтисячі?

Якщо раніше кременчужани, які губили ключі чи в кого заклинювало двері, зверталися до аварійно-рятувального взводу, то зараз ці функції перейшли до мнс-ників. Змінилися і розцінки: якщо раніше двері відчиняли за 105 – 185 гривень в залежності від району, куди виїжджали рятувальники, то зараз тариф 473 гривні 60 копійок за годину роботи.

«Ці тарифи погоджені Мін’юстом України і змінити щось на рівні міста ми не можемо», – підтвердили і начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Валентин Шафорост, і заступник начальника міського управління МНС Віталій Навроцький.

Отож, «забудькуватість» обійдеться щонайменше в півтисячі гривень. А якщо взяти до уваги те, що двері найчастіше зачиняються у пенсіонерів чи молодих родин, то таке втручання рятівників зробить дірку у сімейному бюджеті.

Як пояснив Віталій Навроцький, пільг на відкриття дверей у них немає. Проте в екстрених ситуаціях, коли залучаються оперативні служби, «міліція» чи «швидка», двері відчиняють безкоштовно.

В інших випадках такі виклики перенаправляють на приватні служби, які відкривають двері без злому.

«У місті працює 5 приватних фірм, які відчиняють двері без злому. Коштує така послуга 150 гривень. Якщо людина просто загубила ключі, то вони відчиняють двері. Їх телефони у нашій диспетчерській службі. Це коли заклинює замок чи ламається ключ, виїжджають наші фахівці і розрізають двері», – пояснив Віталій Навроцький.

В тему

Незабаром двері відчинятимуть керуючі компанії

«Зараз ведемо переговори з аварійно-диспетчерськими службами керуючих компаній «Житлорембудсервіс» і «Добробит», адже вони працюють цілодобово. Там є слюсарі, які можуть виконувати ці роботи. Ця послуга буде не безкоштовною, але не думаю, щоб відкрити двері коштувало 473 грн. 60 коп», – розповів Валентин Шафорост.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин