Проблемні довідки

Коли мешканці Кременчука займаються похованням своїх близьких, вони не особливо звертають увагу на той факт, що в нашому місті надто складний процес оформлення документів.

Складний маршрут сприймається як вимушена даність. Отримати довідку про смерть у Кременчуці можна щодня, однак для цього слід відвідати РАЦС. А ось оформити всі необхідні документи одразу на місці, на території комунального підприємства «Спецкомбінат ритуальних послуг», неможливо.
Добре, коли у людей є авто, тоді істотних проблем із цим немає, ті ж, хто його не має, стикається з тим, що громадського транспорту, який зв’язує місце видачі довідок і безпосередньо підприємство, яке займається похованнями, немає. До редакції доволі часто звертаються читачі з одним і тим самим запитанням: «Коли займаєшся оформленням документів та влаштуванням поховання, доводиться «мотатися» по місту у різні інстанції. Чи можна зробити так, щоб довідку про смерть можна було отримувати не у РАЦСі, а безпосередньо на КП «Спецкомбінат ритуальних послуг»? Виявилось, що юридично це майже неможливо. Щонайменше, так стверджують у міському управлінні юстиції, якому підпорядковуються РАЦСи, які й видають довідки.

Наталя Проценко, начальник Кременчуцького міського управління юстиції, вважає, що кременчужани в цьому питанні є заручниками колізій у законодавстві: «Відповідно до законодавства України державна реєстрація народження, шлюбу, розірвання шлюбу та смерті здійснюється виключно у приміщенні відділів державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). В нашому місті працює три відділи: Центральний, Автозаводський та Крюківський, до повноважень яких належить видача свідоцтва про смерть. Відділи працюють щоденно, враховуючи неробочі та святкові дні. Бланки свідоцтв, гербові документи (свідоцтва про смерть, народження, шлюб) та гербові печатки виносити з приміщення відділу категорично забороняється».

Раніше такі довідки все ж таки видавали на території спецкомбінату. І сьогодні їх там видавати не проти. Так каже Юлія Редченко, нинішній директор КП «Спецкомбінату ритуальних послуг»:

«Десять років тому довідки про смерть видавали безпосередньо у нас на спецкомбінаті. Особисто я за те, щоб зараз такий відділ був у нас. Якщо буде прийнято відповідне рішення, ми готові хоч зараз надати приміщення з усіма необхідними умовами, охороною тощо. Для людей це буде дуже зручно, і на це слід зважати. Втім, вирішення цього питання залежить не від нас. Ми також отримуємо скарги й пропозиції від людей про поновлення видачі цих довідок у нас. Тим більше, що подібний досвід підприємство має». Тож, ми бачимо, що бажання сторін існує, але немає законодавчого підґрунтя. В наступних номерах «Вісник» розбиратиметься, хто і яке рішення має прийняти, щоб кременчужани більше не мали таких проблем.

Євгенія Гамза

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин