У медиків і освітян зросте зарплата

Передбачено підвищення посадового окладу першим тарифним розрядом: вже з 1 липня він становитиме 635 гривень, а з 1 грудня – 704 гривні. Це стало можливим завдяки змінам до Державного бюджету на цей рік, які підписав Президент України

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова пояснила, що за рахунок підвищення посадового окладу відбудеться істотне збільшення зарплат лікарів, учителів, інших працівників бюджетної сфери. «Загалом це стосується близько 3,4 мільйона людей», – уточнила вона. За словами І.Акімової, якщо сьогодні середня зарплатня лікаря вищої категорії становить 1513 гривень, то після підвищення зарплата зросте на 359 гривень.

Передбачається й двадцятивідсоткова надбавка до посадового окладу освітян. Зараз, згідно з прийнятими змінами, група, на яку поширюватиметься двадцятивідсоткова надбавка, включатиме працівників дитячих садків, позашкільних закладів та інших, що належать до сфери освіти, закладів соціального захисту громадян тощо.

Торкнулися зміни і медиків. Так, випускники медичних вишів, які укладуть угоду не менше ніж на 3 роки роботи у закладах охорони здоров’я в сільській місцевості, і ті, хто працюватиме сімейними лікарями, отримають одноразову адресну грошову допомогу в сумі близько 5 тисяч гривень.

У сфері соціального захисту теж зміни. З 1 вересня встановлюється додаткова надбавка в розмірі 30% до основного окладу людям, у яких вислуга років становить більше 10 і які працюють у системі захисту населення.

Олена Ліпошко

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин