Відпочинок без зайвого ризику

Відпочинок на пляжі та березі річки чергу асоціюється у пересічної людини в першу з засмагою під яскравим сонечком та плаванням у водоймі. Але останнім часом екстремальні види відпочинку на воді, зокрема аквабайки, знаходять все більше шанувальників. Але гідроцикл – це завжди ризик травмувати себе та інших відпочивальників.

Суцільний флакон ризику

Коли з божевільною швидкістю мчиш по хвилях – у твоїх руках опиняється машина, готова виконати будь-яку примху. Рушійна сила гідроцикла – не гвинт, а водомет, що значно скорочує кількість нещасних випадків при падінні з машини. Проте у гідроцикла немає гальма, зупиняти його за допомогою реверсу забороняє інструкція.

Рух і маневри на високій швидкості завжди небезпечні і вимагають від водія великого досвіду і майстерності, і ризик, головним чином, пов’язаний з можливістю зіткнення.
Саме тому правила категорично забороняють використовувати гідроцикли в безпосередній близькості від пляжів і в портових зонах. Обов’язкове правило – це рятувальний жилет на аквабайкері і пасажирах. І, зрозуміло, категорично неприпустимо керування гідроциклом у нетверезому стані.

Довідка

Аквабайк, або гідроцикл – це плавальний апарат, що дозволяє пересуватися по воді з великою швидкістю. Він схожий на спортивний мотоцикл. Це дуже серйозний апарат, що вимагає відповідного, аж ніяк не грайливого ставлення. Більшість аквабайків без проблем розганяються до 80 км/год, і це не є межею.

Кременчук і аквабайки

Останнім часом відвідувачі кременчуцьких пляжів скаржаться на зухвале поводження підкорювачів «водних рівнин», які мають звичку кататися біля берега.
Прокоментувати ситуацію з водними видами спорту «Вісник» попросив начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Валентина Шофороста:

– Кататись на аквабайках на території Центрального пляжу категорично заборонено. Вони мають пересуватися та паркуватися подалі від того берега, де відпочивають люди.

На Центральному пляжі постійно чергують два матроси-рятувальники – вони курсують за 10 м від берега на рятувальному човні і відганяють любителів екстриму подалі від берега. Також на пляжі знаходяться два правоохоронці та двоє чергових, що складають протоколи порушень. У випадку порушень на необережного аквабайкера чекатиме штраф за порушення громадського порядку»

Якщо ж кременчужани помітять порушника громадського спокою, то їм можна звернутися до правоохоронних органів – водної міліції, держфлотінспекції або ж до керівництва «Ахтамару», яке також слідкує за порядком на пляжі.

Лілія Смірнова
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин