Вода знову в нормі. Надовго?

Минулого тижня у Дніпрі вже традиційно для літа погіршилася якість води.

Санлікарі рекомендують водоканалу питну воду доочищати хлором і шукати нові шляхи очищення води. Після дощів і зниження температури повітря якість води поліпшилась – повідомляють на водоканалі. Рекомендації міської СЕС обіцяють розглянути.

«У дніпровій воді за останні два тижні зменшився рівень кисню і погіршилися органолептичні показники: колір, каламутність та органічні показники.
У вхідній воді на водоочисній станції виявлено перевищення рівню марганцю. При цьому спостерігається зменшення розчиненого кисню», – таку інформацію 24 червня оприлюднив на щотижневій апаратній нараді у міськвиконкомі Віктор Самойленко.

У відділенні комунальної гігієни міської СЕС, фахівці якого проводили дослідження, пояснили, що погіршення якості води на вході – явище сезонне. Кожного року з настанням спеки якість води погіршується.

«Ми підняли цю проблему, бо зараз у воді на вході в воодоочисні споруди міститься багато органіки. А саме органіка зв’язує кисень і погіршує якість води.
Аби її знешкодити, у воду потрібно додавати великі дози хлору. Вода вбирає в себе хлор. Але отримуємо палку на два кінці: додається хлор – знищується органіка, але водночас у воді збільшується вміст хлорорганічних сполук», – розповіла Надія Резнікова, лікар відділу комунальної гігієни міськСЕС.

З огляду на таку ситуацію санлікарі рекомендують не збільшувати вміст хлору для очищення води, а доочищувати воду.
«Не можна на водоочисній станції збільшувати вміст хлору, бо все одно, поки вода дійде до споживачів, її якість погіршується за бактеріологічними показниками.

Ми рекомендуємо проводити дохлорування на місці. І на Демурівському водозаборі це вже робиться, а ось у резервуарі питної води, що знаходиться в нагірній частині, воду не дохлоровують.

Ще рекомендуємо КП «Кременчукводоканал» шукати нові шляхи очищення води. Зрозуміло, що це питання не одного року, адже очисні технології надто дорогі. Але це питання слід піднімати перед міською владою, бо з кожним роком ми відзначаємо погіршення якості води в Дніпрі», – говорить Надія Резнікова.

І якщо зараз ситуацію з водою «рятують» дощі і не дуже спекотна погода (рівень кисню в Дніпрі за таких умов підвищується), то, за словами Надії Резнікової, якщо тижнів зо два простоїть спека за тридцять градусів, ситуація з водою буде критична. І невідомо, яка вода тектиме з кранів.

Коментар

На КП «Кременчукводоканал», куди ми звернулися за коментарем, повідомили, що наразі вода на вході у водоочисні споруди в нормі. «Пройшов дощ на вихідних, і показники змінилися. Наразі, за результатами наших досліджень, вода в нормі. Рівень кисню підвищився, рівень марганцю в межах допустимих норм.

Ми ще не отримували ніяких рекомендацій міської СЕС з приводу дохлорування води. Знаю, що готується відповідний лист. Якщо отримаємо рекомендації, то розглянемо їх», – зазначив заступник гендиректора КП «Кременчукводоканал» Олександр Пісковий.
Як зазначив пан Пісковий, нові шляхи очищення води на водоканалі щукають постійно. «Та технологічне рішення було закладене ще тоді, коли будувалися споруди», – зазначив Олександр Пісковий.

Думка влади

Валерій Медведовський, заступник міського голови:

– На сьогодні проблем із очищенням води на КП «Міськводоканал» немає. Річ у тім, що там всі процеси очищення води проходять за допомогою реагентів, які закуплені і в повному обсязі є на підприємстві. У разі появи неприємного запаху буде проведено очищення води шляхом адсорбування через вугільні фільтри.
На підприємстві постійно ведеться робота з поліпшення якості води, беруться контрольні зразки та інше. Йде співпраця з фахівцями державних інститутів, які розробляють новітні технології фільтрації питної води, тож кременчужанам нема чого турбуватися.

Олег Бабаєв, міський голова:

– Питання якості питної води є вкрай важливим. Ми обов’язково проведемо додаткові перевірки стану водозабору і, взагалі, водоймищ, які забезпечують місто питною водою. Якщо КП «Міськводоканал» потребуватиме нашої підтримки або допомоги, ми завжди втрутимося і зробимо все від нас залежне.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин