Оксана Гуйда: «Кременчук доріс до трьох районів»

«Мій 24-ий виборчий округ – весь Перший Занасип – від авторинку до хлібзаводу. Великий і складний: половина мікрорайону – багатоповерхівки, інша половина – приватний сектор. Я добре знаю цей район, бо живу тут вже 35 років. Тож всі проблеми мені добре відомі.

Під час передвиборної агітації я перебувала в декретній відпустці, тож збирала всі звернення кременчужан, гуляючи з дитиною виборчим округом. Я навіть громадську приймальню організувала вдома», – розповіла депутат міськради Оксана Гуйда. Саме це вона вважає одним із факторів перемоги на всіх трьох дільницях. Також, як фактор перемоги, враховує свою роботу на цьому окрузі депутатом Крюківської райради з 2006 року.

На Занасипі не вистачає дозвілля і ринків

Головна проблема округу – відсутність закладів культури, де люди відпочивали б. За дозвіллям доводиться їздити щонайближче у центр міста.
«Як не дивно звучить, але осередком культури на Першому Занасипі є школа. Добре, що діти в 16 школі талановиті, виступають на всіх заходах, які влаштовують у мікрорайоні. За роки депутатства у мене склалися добрі та плідні стосунки з радою громадськості та радою ветеранів мікрорайону №5. Спільно проводимо всі свята.

А стосовно місць культурного відпочинку – це футбольне поле зі штучним покриттям (у школі) та «Афіни». І все. Комсомольський парк цього року почали відновлювати, але треба ще багато зробити. Пам’ятаю, в 70-их роках у нас планували побудувати кінотеатр. Але ця ініціатива так і залишилася на папері.

Щоправда, нещодавно неподалік з’явилися тенісні корти, але до них далеченько йти, та й заняття цим видом спорту не кожному по кишені. Тож, вважаю, питання дозвілля у моєму окрузі міській владі потрібно вирішувати якнайшвидше»,– розповіла депутат.

Також пані Гуйда зазначає, що на Першому Занасипі не вистачає супермаркету чи великого ринку.

«Є маленькі магазини. Супермаркету немає. Роками біля будинків 11 та 17 розташовувався стихійний ринок. Так склалося, що мешканці, які живуть в приватному секторі, продавали там надлишки продуктів. Це було краще, ніж їхати на ринок. Та і пенсіонерів з багатоповерхівок влаштовувало: все свіже прямо у дворі. Проте ці продукти не перевірялися санстанцією. Тому час від часу виникали проблеми. Зараз на місці цього ринку планують побудувати будинок для співробітників СБУ. Вже навіть знесли частину кіосків. Тому мешканці звернулися до мене із проханням про створення міні-ринку. Навіть підписи зібрали. Тож зараз працюю над цим питанням. Вважаю, ринок у цьому районі необхідний», – розповіла Оксана Гуйда.

Про обіцянки Тігіпка і пошук національної ідеї в Страсбурзі

«Вчитися ніколи не пізно. Завжди хочеться осягнуте неосяжне», – повторює Оксана Гуйда. Цього року жінка–депутат закінчила Шостий літній університет демократії у Страсбурзі (Франція).

Перед цим були дві сесії в Українській школі політичних студій.

«Під час навчання в Українській школі політичних студій зустрічалися з Сергієм Тигіпком, Віктором Пинзеником. Саме віце-прем’єр–міністру я розповіла, що в Кременчуці катастрофічно не вистачає педіатрів. Вимагала особисто втрутитися в цю ситуацію.

Хоча зараз бачимо, що ініціатива із залученнями молодих лікарів зійшла з мертвої точки. На минулій сесії прийняли програму щодо надання роботи інтернам у міських лікарнях», – пригадує Оксана Гуйда своє навчання.

Потім депутат навчалася в Страсбурзі, куди запросили студентів 16 шкіл політичних студій зі всього світу.

«Тема обговорення: «Етика в політиці». Це те, чого нашій державі так бракує.
Під час навчання ми відвідали Європейський суд. Цікаво, але Україна на третьому місці зі звернень до Європейського суду з прав людини. Але майже 80 відсотків звернень українців відхиляється саме через незнання того, що до цієї інстанції слід звертатися лише тоді, коли в своїй країні всі засоби вичерпані. Найчастіше це і є причиною відмов українським позивачам»,– зазначила Оксана Гуйда про відвідини Європейського суду.

Серед інших питань на семінарах обговорювали етичні проблеми, проблеми корупції, роботи держслужбовців зазначила Оксана Гуйда: «Проте з розмов у кулуарах, виявилося, що і в європейських країнах є проблеми. Але вони відрізняються від наших. Там зараз шукають заходи, які пов’яжуть національні інтереси держав з наднаціональними надбудовами. Глобальна економіка та національна демократія – така дихотомія.

Над цим варто подумати нам, українцям, адже у нас, як відомо, дві національні ідеї: моя хата з краю і не дай, Боже, щоб у сусіда було краще.
А хотілося б ці ідеї замінити новими, як то кажуть, хатоцентриськими».

ПОЗИЦIЯ депутата

– Минулої каденції Ви працювали депутатом Крюківської районної ради. Чим відрізняються повноваження депутатата райради від повноважень депутата міської ради?

– Звісно депутат міськради має більше повноважень, ніж районної. Але депутатство в районі – це школа, яка дає неабиякий досвід роботи в міській раді. У районах зараз на належному рівні налагоджено роботу з радами громадськості, радами ветеранів, а також робота з дітьми.

Багато скарг від кременчужан надходить саме в районні ради (це можу стверджувати з досвіду роботи в Крюківській райраді). Що там казати, якби не було районів – міська влада просто потонула б у тих зверненнях мешканців, які вирішуються саме на рівні районів.

Вважаю, що для нашого міста не достатньо двох районі – Кременчук «доріс» до трьох районів. Один район має бути у Крюкові, другий – у центральній частині міста, а третій – охоплювати Молодіжний.

Зараз скрізь оптимізують райони, а тут виходить їх роздувають. Та можна підійти з іншого боку – зменшити апарат рад, залишивши адміністрацію як орган.
Депутати райрад працюють безкоштовно, повторюсь, для них депутатство – це надбання корисного досвіду та посильна допомога мешканцям району.

– Які ініціативи варто чекати від Вас як секретаря постійної депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я материнства та дитинства?

– Надалі я хочу працювати у сфері соціального захисту. У мене є ініціативи, пов’язані з кременчуцькими інвалідами. Хочу запропонувати міській владі інвентаризувати всі пандуси і території, які прилягають до них. Їх має взяти на баланс управління праці та соціального захисту населення спільно з керуючими компаніями.Пндуси потрібно привести до належного вигляду, щоб інвалідам було зручно пересуватися по місту. Не так давно до мене звернувся мій виборець – інвалід–візочник. Він не може з’їхати на візку пандусом, бо там зависокі перила. Тож сидить зачиненим у чотирьох стінах.
Часто звертаються пенсіонери, які оформлюють допомогу від міської влади. Щоб отримати гроші, їм доводиться збирати довідки. Робити це літнім людям нелегко. Хотілося б спростити механізм отримання допомоги.

Також планую звернутися з ініціативою до мера Олега Бабаєва у запровадженні муніципальної допомоги певним категоріям кременчужан, наприклад, тим, хто досяг 80–річного віку. У бюджеті міста не вистачає коштів, але, на мою думку, як не скрутно, та про літніх людей потрібно турбуватися.
Ще одна із моїх ініціатив стосується Кременчука туристичного. Добре було б зробити у центрі пішохідне кільце: вул.Леніна–Пролетарська–Першотравнева– Набережна. На цих вулицях можна було б розташувати авангардні магазини, сувенірні лавки, бутіки, модернові виставки. Розумію, щоб втілити цей проект в життя, просто необхідно, щоб він обріс грантовими проектами. Але все реально!

Довідка

Оксана Гуйда народилася в Кременчуці. Закінчила з відзнакою школу №16.
Навчалася у Харківському державному університеті за спеціальністю «Прикладна соціологія». 14 років викладала у Кременчуцькому Державному університеті ім. М. Остроградсьго. Член партії ВО “Батьківщина” з 2005 року.
З 2006 по 2010 рік – депутат Крюківської райради. Голова постійної комісії з питань депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку та місцевого самоврядування. Рік працювала на посаді заступника голови цієї ж районної ради. З 2010 – член виконкому Крюківської районної ради, депутат міської ради(мажоритарний округ 24).Працює над кандидатською дисертацією: “Моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування (згідно ISO 9001:2000)”
Одружена, виховує сина і доньку.

Потрапити на прийом до депутата міськради Оксани Гуйди можна кожного третього четверга місяця з 17–ої до 18–ої години за адресою
50 років Жовтня, 10 (приміщення ради громадськості мікрорайону №5).

Олена Ліпошко

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин