Дайджест податкових новин від 25.12.12


ПРИВІТАННЯ З МИКОЛЄМ

Святий Миколай – відомий в історії благодійник, який за легендами, виконував найпотаємніші, щирі та чисті людські бажання. 19 грудня цього року він також не змінив свої традиції та розпочав справжнє диво – надіслав дітлашні з дитячих будинків своїх посланців, почесну місію яких виконували у тому числі і податківці.

За багаторічною традицією керівництво Кременчуцької ОДПІ завітало у гості до своїх підшефників – вихованців Градизької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, передали діткам солодкі подарунки.

Щоб подарувати мить щастя дітям, які бачили його не так багато не обов’язково мати статус заможної людини. Іноді досить одного теплого слова аби побачити вогник вдячності в оченятах обездоленої дитини! Робіть добро рідним і близьким, даруйте радість усім, а особливо тим, хто чекає свята найбільше!

ЗА “КРУГЛИМ СТОЛОМ”

 

Нещодавно податківці м. Кременчука долучилися до проведення “круглого столу” з представниками підприємств міста у частині доведення нововведень, яких слід чекати у 2013 році.

Начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Кременчуцької ОДПІ Яна Капліна роз’яснила присутнім запровадження з початку наступного року авансових внесків з податку на прибуток, про зміни в оподаткуванні продаваного авто, про впровадження податку на нерухоме майно. Окремо зупинилась на сервісах ДПС України, які протягом 2012 року впроваджено в життя та про ті сервіси, які запрацюють з початку наступного року (РРО, “Електронний кабінет платника податків”, “Електронні перевірки” тощо).

Мова йшла і про те, на що необхідно звернути увагу вже сьогодні. Наприклад, замінити старі КВЕД (види економічної діяльності) на нові необхідно до кінця грудня 2012 року. Першочергово слід зауважити, що з 1 січня 2013 року збільшиться вартість торгових патентів та єдиний податок для підприємців – “єдинників” І та ІІ груп. Було наголошено користувачам РРО про необхідність звернутися до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО з метою придбання РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі або доопрацювати існуючу касову техніку для передачі звітної інформації, у зв’язку із запровадженням з початку 2013 року подання звітності про використання РРО до податкових органів в електронному вигляді дротовими та бездротовими каналами зв’язку.

Пропонуємо платникам податків слідкувати за ЗМІ щодо розміщення оголошень про проведення податківцями інших просвітницьких заходів. Адже з них ви можете почерпнути чимало корисної інформації та запобігти правопорушенням через незнання податкового законодавства.

НА ВКРАДЕНІ ДОКУМЕНТИ – ФІКТИВНЕ ПІДПРИЄМСТВО

Одним з кременчуцьких підприємств у 2012 році внесено зміни до установчих документів, у частині зміни засновника, керівника та бухгалтера.

В ході відпрацювання наявної інформації, відділом податкової міліції м. Кременчука було опитано директора підприємства – громадянина М., який повідомив, що в лютому 2012 року в нього та його дружини було викрадено паспорти. По факту звернення до міліції їх паспорти було поновлено шляхом надання нових.

Згідно пояснень громадянина, відношення до діяльності підприємства, буцім-то ним заснованого, він не має, жодних договорів та документів не складав і не підписував та нікого не уповноважував діяти від його імені. Підприємства-контрагенти, з якими працювало “його” підприємство чоловіку не відомі.

До податківців з міліції надійшла оперативна інформація про порушення двох кримінальних справ за фактом привласнення коштів шляхом оформлення та отримання 2 кредитів на викрадені документи вказаного громадянина.

Крім того, це фіктивне підприємство впродовж 5 місяців2012 року формувало податковий кредит іншим суб’єктам господарювання і сума цього кредиту сягає  майже  13,5 млн. грн., в тому числі ПДВ – більш ніж на 2 млн. грн.

З метою припинення здійснення неправомірної діяльності фіктивного підприємства проведено перевірки. За результатами яких зменшено податковий кредит, що формувався іншими підприємствами (м. Києва, м. Полтави, м. Кременчука, м. Світловодська) для заниження сплати ПДВ до бюджету.

На даний час готуються матеріали для звернення до суду про скасування державної реєстрації змін до установчих документів підприємства та притягнення винних осіб до відповідальності.

ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

НЕДОБРОСОВІСНИМИ РОБОТОДАВЦЯМИ

 

Робота податківців щодо дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства має систематичний характер.  Найдієвішим способом контролю за дотриманням державних гарантів у сфері оплати праці та оформленні найманих працівників був і залишається вихід інспекторів на місце здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання.

З початку 2012 року працівниками Кременчуцької ОДПІ проведено 115 рейдів щодо виявлення суб’єктів господарювання, які використовують працю найманих працівників без належного їх оформлення. При проведенні обстежень місць здійснення діяльності зазначених суб’єктів виявлено 768 неоформлених найманих працівника. За результатами перевірок до бюджету надійшло 56,3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, оформлено трудові договори з 264 найманими працівниками, 25 громадян – зареєструвались приватними підприємцями.

Кременчуцька ОДПІ звертається з вимогою до роботодавців оформляти найманих працівників та платити заробітну плату не нижче законодавчо встановленого рівня!

 

ТИПОВІ ПОРУШЕННЯ ПІДПРИЄМЦІВ, ВИЗНАЧЕНІ ПОДАТКІВЦЯМИ

 

 У рейтингу найтиповіших помилок перше місце посідає несвоєчасна сплата єдиного податку. За свідченням самих підприємців, причиною порушення – є звичка залишати все на останній день і незнання Податкового кодексу, який, до речі,  не дозволяє платити податки коли кому заманеться. Сплата податків здійснюється виключно з і по визначене число. Також необхідно зазначити, що багато підприємців не враховують банківського розрахункового дня, при якому сплата податку у вечірній час зараховується на рахунки казначейства наступного дня.

Вартість цієї помилки – штраф у 50% ставки єдиного податку.

Друга за частотою повторення помилка підприємців – переконання, що у разі відсутності результатів діяльності (доходів) вони можуть не подавати податкової звітності. Але ж, норми податкового законодавства не передбачають звільнення суб’єктів господарювання від надання податкової звітності при відсутності доходів. Іншими словами, податкову звітність необхідно подавати за будь-яких умов і у визначені законодавством терміни!

Незбереження первинних документів виявляється на етапі документальної перевірки. Це порушення є третім у списку та загрожує підприємцеві значними штрафними санкціями.

Четверте за частотою порушення – несвоєчасне відображення в Книгах обліку готівки, одержаної за продані товари (послуги). За несвоєчасне або неповне оприбуткування готівки передбачено штрафну санкцію у п’ятикратному розмірі суми готівки, яку вчасно не оприбутковано.

П’яте типове порушення в роботі приватного підприємця – недотримання умов застосування податкової соціальної пільги при розрахунку заробітної плати найманих працівників. Чомусь підприємці застосовують податкову соціальну пільгу без отримання заяви на то самого найманого працівника!?

До шостого, заміченого податківцями порушення, можна віднести ігнорування підприємцями обов’язку подавати розрахунок за формою 1-ДФ, в якій їх зобов’язано вказувати суми нарахувань та утриманий податок з найманців, відображати інші виплачувані доходи окремим громадянам та підприємцям. Невиконання зазначеної вимоги може призвести до застосування штрафних санкцій у сумі 510 грн.

До уваги підприємців!

У зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року збільшується вартість торгових патентів та для підприємців- “єдинників” І та ІІ груп зміниться ставка єдиного податку (114,70 грн. та 229,40 грн. відповідно).

 

НЕСВОЄЧАСНЕ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПДВ

 

Чи вважатиметься порушення повторним протягом року, якщо у минулому році таким платником податку було подано декларацію з ПДВ із запізненням та застосовано штраф у розмірі 170 грн. Коли настає повторне порушення?

Якщо платник ПДВ несвоєчасно подав декларацію з ПДВ наприклад за вересень 2012 року, а попереднє рішення щодо застосування штрафних санкцій за аналогічне порушення було винесено у жовтні 2011 року, то відлік 365 днів починається з дати, коли фактично за це було винесено податковим органом податкове повідомлення-рішення. У разі, якщо з моменту винесення такого рішення до моменту, коли виникло нове аналогічне порушення не минуло 365 днів, то правопорушення щодо неподання або несвоєчасного подання платником податків податкових декларацій (розрахунків) вважається повторним і до нього застосовується штраф у розмірі 1020 грн.

ВИМОГИ ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ  РОЗРАХУНКОВИХ ДОКУМЕНТІВ

 

Кременчуцька ОДПІ наголошує платникам податків, що заповнення реквізиту розрахункового документу “Призначення платежу” має здійснюватись суб’єктами господарювання виключно з урахуванням  Порядку заповнення документів на переказ коштів до бюджету, затвердженому Наказом Мінфіну від 7 липня 2012 року №817.

Відповідно до п.2.3 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою правління НБУ від 21 січня 2004 року №22 (далі – Інструкція), відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, яка оформила цей документ і подала його до обслуговуючого банку.

Банк не має права роботи виправлення в розрахунковому документі клієнта (п.2.9 Інструкції).

Пам’ятайте! Неправильне кодування видів сплати тягне за собою зарахування ваших коштів не за призначенням!

ВАРТО ЗНАТИ

 

1. 17 грудня 2012 року Президент України підписав Закон України “Про Державний бюджет України на 2013 рік” від 6 грудня 2012 року №5515-VI, яким установлено в тому числі і  мінімальну заробітну плату в місячному розмірі. Так з січня 2013 вона дорівнюватиме 1147 грн.

Кременчуцька ОДПІ доводить до відома платників податків, що у зв’язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року збільшуються і розміри деяких податків і зборів, ставки яких прив’язані до неї. Так, зокрема, збільшиться вартість патентів, єдиного податку для платників – “єдинників” І та ІІ груп (114,70 грн. та 229,40 грн. відповідно).

2. У зв’язку із набуттям чинності у 2012 році національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікатор видів економічної діяльності» старі КВЕД діють до 1 січня 2013 року. Тому, до настання цієї дати всі суб’єкти підприємництва зобов’язані замінити їх на нові КВЕД.

 

                                                                                               Відділ взаємодії із ЗМІ та

громадськістю Кременчуцької ОДПІ

З СІЧНЯ 2013 РОКУ МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ

 

Законом України “Про Державний бюджет України на 2013 рік” від 6 грудня 2012 року №5515-VI з 1 січня 2013 року  установлено мінімальну заробітну плату  в розмірі 1147 грн. Розмір податкової соціальної пільги у 2013 році становитиме 573,50 грн.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

П’ятниця, 28 грудня, останній день сплати:

 

ПДВ за листопад;

–                       акцизного податку за листопад;

–                       плати за землю за листопад;

–                       збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад;

–                       фіксованого сільськогосподарського податку за листопад 2012 року.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин