Сьогодні християни західного обряду святкують Різдво Христове

Сьогодні, 25 грудня, християни західного обряду святкують головне свято – Різдво Христове.

Католики, протестанти, лютерани і православні багатьох країн відзначають його 25 грудня. Сербська, болгарська і російська православні церкви не перейшли на грегоріанський календар і продовжують користуватися юліанським, в якому 25 грудня відповідає 7 січня за грегоріанським календарем.

З цим і пов’язана незрозуміла багатьом часова розбіжність.

Точна причина, чому Різдво святкують 25 грудня, невідома, як і точна дата народження Ісуса. За однією з версій цей вибір пов’язаний з тим, що всі ранні християни 25 березня відзначали свято Благовіщення. Додавши до цієї дати 9 місяців, вони отримали дату Різдва.

За іншою версією одне з найголовніших християнських свят замінило святкування зимового сонцестояння, яке всі язичники відзначали як момент народження бога Сонця.

За 4 воскресіння до Різдва у католиків починається період Адвенту – час посту і покаяння. Католицьке духовенство вдягає одяг фіолетового кольору. У переддень свята – Святвечір – дотримуються особливо суворого посту і їдять зварені з медом ячмінні або пшеничні зерна – сочиво. У цей день родина наряджає ялинку і пізнім вечором збирається за різдвяним столом. Святкують Різдво до 1 січня, і кожен день Різдвяної Октави пов’язаний з ім’ям святого, мученика або яким-небудь євангельським сюжетом.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин