У Полтаві в одному магазині ялинку перевернули догори «ногами»

У Полтаві в одному з магазинів одягу на вулиці Леніна установили перевернуту верхівкою донизу ялинку. Штучна ялинка, висотою 4,5 метра закріплена на стелі, а на підлозі під нею викладені подарунки.

–Ідея установити таку незвичайну ялинку прийшла нашій власниці. Оскільки в Полтаві не змогли знайти ялинку такого розміру, то замовляли в Києві. Іграшки та прикраси на ній підібрані так, щоб вона була не просто красивою, а легкою, прозорою, радувала усіх. Думаю, що для Полтави така незвичайна ялинка – креативна ідея, в інших закладах міста, я такого не бачила, – розповіла Тетяна, продавець-консультант магазину.

Загалом, традиція підвішувати новорічну ялинку до стелі догори «ногами», не лише модний тренд сезону. Своїм корінням вона сягає епохи Середньовіччя. Для надзвичайно віруючих та забобонних в ті часи людей, контури такої перевернутої ялинки символізували Трійцю. А Петро І, який запровадив у Російській імперії, а відтак і в Україні, святкувати Новий рік 1 січня, спочатку рекомендував підданим підвішувати ялинки до стелі верхівкою вниз. Тоді ця традиція не дуже прижилася. А зараз, через, 3 століття, знову входить в моду. Зараз ялинку таким способом установлюють в багатьох європейських країнах.

Тетяна каже, що установлюючи ялинку, не зважали на історичні чи якісь інші традиції. Просто сподобалася ідея, а параметри магазину, висота стелі, дозволяли установити її так, як захотілося. Нині ж вона радує не лише продавців і покупців. Часто перехожі заходять до магазину аби помилуватися незвичайною новорічною красунею. А деякі батьки з дітьми, за словами продавця, приходять спеціально, щоб сфотографуватися.

За матеріалами сайту «Коло»

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин