Дайдежст податкових новин від 03.01.13

НОВИНИ ПОДАТКОВОЇ

1.Указом Президента України від 24 грудня 2012 року №726 утворено Міністерство доходів і зборів України, реорганізувавши Державну митну службу України та Державну податкову службу України, а також поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Колишнього голову ДПС України Олександра Клименка призначено Міністром доходів і зборів України.

2. Нині запроваджується ще один електронний сервіс для платників податків. Декларацію про майновий стан і доходи можна буде надсилати “електронкою”.

3. З 1 січня 2013 року впроваджується електронна контрольна стрічка реєстраторів розрахункових операцій. Завдяки вказаному нововведенню, суб’єктам господарювання не потрібно буде закуповувати і зберігати протягом 3 років сотні кілограмів контрольної стрічки. Контрольні документи тепер зберігатимуться в електронному вигляді, а не в паперовому, що знімає з платників обов’язок зі зберігання цих відомостей.

4. З 1 січня 2013 року запрацюють зміни (внесені Законом України від 7 липня 2012 року №5083-VI “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв’язку з  проведенням адміністративної реформи в Україні” до п.57.1 Податкового кодексу України), відповідно до яких запроваджено авансові внески із податку на прибуток для підприємств – десятимільйонників.

Авансові внески щомісяця перераховуватимуться в розмірі 1/12 суми податку на прибуток, нарахованої до сплати за попередній звітний (податковий) рік.

5. До уваги підприємців! У зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року для підприємців – “єдинників” І та ІІ груп змінилась ставка єдиного податку з 107,30 та 214,60 гривень на 114,70  та 229,40 гривень відповідно.

6. Законом України “Про Державний бюджет України на 2013 рік” від 6 грудня 2012 року №5515- VI з 1 січня 2013 року установлено мінімальну заробітну плату  в розмірі 1147 гривень. Розмір податкової соціальної пільги становить 573,50 гривень і є незмінним до кінця 2013 року. Граничний розмір доходу для застосування податкової соціальної пільги складає 1606 гривень.

7. Відповідно до наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2011 року №457 з 1 січня 2013 року набрав чинності класифікатор України ДК 009:2010 “Класифікація видів економічної діяльності”, який визначає коди видів економічної діяльності за новою класифікацією.

З огляду на те, що впровадження нововведеного КВЕД може створити певні складнощі при зміні видів економічної діяльності в реєстраційних даних підприємців до кінця 2012 року, а також призвести до значного збільшення навантаження на державних реєстраторів та на інспекторів органів державної податкової служби, відсутність в облікових даних фізичної особи-підприємця виду економічної діяльності згідно з КВЕД-2010 не може бути підставою вважати недіючим Свідоцтво платника єдиного податку, видане у 2012 році із зазначенням видів економічної діяльності згідно із старими КВЕД-2005.

КОМУ ПОТРІБЕН ПАТЕНТ

ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ТОРГІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

 Для здійснення деяких видів підприємницької діяльності, зокрема, роздрібної торгівлі на території України, обміну готівкових валютних цінностей, надання деяких платних послуг, а також діяльності у сфері розваг, юридичні та фізичні особи – підприємці зобов’язані придбавати торговий патент.

Торговий патент – це державне свідоцтво з визначеним строком дії, за використання якого необхідно своєчасно сплачувати до бюджету відповідний збір – збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності. При цьому, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування та сплати такого збору.

Патенти придбаваються окремо для кожного пункту продажу товарів, пункту надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти. Для придбання торгового патенту суб’єкт господарювання надає до органу ДПС за місцем сплати збору (за місцем розміщення пункту продажу товарів) заявку. Патент видається протягом 3-х днів з дня надходження такої заявки.

Ставка збору встановлюється місцевими радами з розрахунку на календарний місяць виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів, пункту надання і виду платних послуг.

Строк дії торгового та пільгового патенту складає 60 календарних днів, виключення складають короткострокові патенти (строк – від одного до п’ятнадцяти календарних днів) і патенти на здійснення діяльності у сфері розваг (строк – вісім календарних кварталів).

За здійснення торговельної діяльності, діяльності по наданню платних послуг, торгівлі валютними цінностями збір сплачується не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному місяцю.

У випадку проведення ярмарок, виставок-продажів та інших короткострокових заходів, пов’язаних з демонстрацією та продажем товарів необхідно придбавати короткостроковий торговий патент. При цьому, збір сплачується не пізніше ніж за один календарний день до початку здійснення такої діяльності.

Слід пам’ятати, що несплата суми збору у визначені законодавством строки тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% ставки збору.

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників податків! У зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року підвищилась вартість торгових патентів!

 

РІЧНИЙ ПЕРЕРАХУНОК ПДФО за 2012 РІК

У зв’язку зі зміною податкового законодавства за останні роки порядок проведення річного перерахунку з ПДФО також зазнавав змін. Не є, нажаль, виключенням і проведення перерахунку за 2012 рік, який вкотре буде докорінно відрізнятися від минулорічного.

Податковим кодексом України від 2 грудня 2012 року №2755-VI передбачено, що роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги.

Перерахунок проводять:

а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку;

в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Річний перерахунок доходів працівників та утриманих з них сум податку на доходи фізичних осіб за 2012 рік слід провести під час нарахування заробітної плати за останній місяць цього року, тобто при нарахуванні заробітної плати за грудень 2012 року.

Метою перерахунку 2012 року є виявлення доходів, які підлягають оподаткуванню за ставкою 17%. Розрахунок середньомісячного доходу при  цьому не потрібен.

Отже, бухгалтерам, при проведенні річного перерахунку слід переперевірити правильність формування місячних оподатковуваних доходів (встановити правильно чи ні щомісячно нараховувався дохід), застосування до доходів певних працівників податкової соціальної пільги та правильність утримання податку на доходи фізичних осіб з нарахованих доходів.

Якщо внаслідок здійснення перерахунку виникає недоплата податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу платника податку (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів платника наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов’язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником.

ЗАПИТУВАЛИ? ВІДПОВІДАЄМО…

Чи необхідно пенсіонеру – власнику нежилого приміщення у багатоквартирному житловому будинку сплачувати за землю?

Відповідно до п. 287.8 ст. 287 Податкового кодексу України від 2 грудня 2012 року №2755-VI власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному житловому будинку сплачує податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Ця частка визначається співвідношенням загальної площі приміщення до спільної площі усіх квартир і нежилих приміщень у будинку.

Пільга щодо плати за землю для власників нежилих приміщень (їх частин) у багатоквартирних житлових будинках на громадян пільгової категорії, в тому числі пенсіонерів, не поширюється.

ВИЯВИВ  ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА – ПОВІДОМ ПОДАТКІВЦІВ

У звичайний вихідний день кременчужанин вирішив влаштувати своїй коханій романтичну вечерю. Виконуючи свій задум, закохана пара завітала до одного з барів м. Кременчука, де придбали алкогольні напої, які виявилися сурогатом.

Відчувши підробку, пильний відвідувач попросив у господарів закладу надати касовий чек на придбаний товар та показати йому ліцензію на торгівлю алкогольними напоями. На що отримав відмову в досить недоброзичливій формі.

Обурений чоловік написав скаргу на адресу податкової м. Кременчука з вимогою провести перевірку вказаного закладу.

Не відкладаючи листа у “довгу шухляду” працівники податкової інспекції провели фактичну перевірку підприємця – власника бару, за наслідками якої було встановлено порушення Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Крім того, податківці зафіксували порушення Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI в частині здійснення торгівлі алкогольними напоями без дозвільних документів: ліцензії, торгового патенту, касового апарату.

У підсумку, візит сумлінного споживача обійшовся підприємцю – господарю бару у 18 543 гривні донарахованих податків та штрафів.

Кременчуцька ОДПІ звертає увагу платників податків, що у разі володіння Вами інформації щодо порушення податкового законодавства слід повідомити про це листом на  адресу податкової інспекцією за координатами: вул. Красіна, б. 76.

 Всі скарги, побажання та пропозиції керівний склад податкової інспекції тримає на особистому контролі, тож відповідне реагування на них гарантоване.

 

 

 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин