ГорЕскоп сумісності

«Ширвжиткові» астропрогнози – порожні балачки, кумедні розваги або сенс життя? Не кроку без «пророцтва», кажуть люди, які здатні легко поривати стосунки з партнером, кидаючи в обличчя фразу: «Ми не можемо бути разом, бо ти – Козеріг, а я – Риби». Та ні, рибо моя, ти трошки інша істота… Гороскопи сумісності: чи здатні вони скалічити долю?

Читати гороскопи і потім зіставляти їх зі своїм життям часто стає наркотиком. Це затягує і буквально паралізує особистість, знищуючи віру в себе та власні можливості.

Перш, ніж шукати відповідь на це питання, слід з’ясувати, якою взагалі є віра людей у гороскопи. Демонструє її експеримент психолога Бертрама Форера. У 1948 році він запропонував студентам спеціальний тест, щоб за його результатами проаналізувати їхні особистості. Однак замість справжньої індивідуальної характеристики дав усім один і той же розпливчастий текст, узятий із гороскопа. Потім він попросив усіх студентів за п’ятибальною шкалою оцінити відповідність характеристики їхньої особистості дійсності. Середньою оцінкою була 4,26. На неї вплинув у тому числі й авторитет викладача.

Характеристика, яку дав студентам Форер: «Ви дуже потребуєте, щоб інші люди любили і захоплювалися вами. Ви досить самокритичні. У вас є багато прихованих можливостей, які ви так і не використали собі на благо. Хоча у вас є певні слабкості, ви загалом здатні їх нівелювати… Іноді ви екстраверт, привітний і товариський, іноді ж – інтроверт, обережний і стриманий…» Подібні характеристики входять у стандартний репертуар шахраїв у сфері астрології, хіромантії, парапсихології і т. д.

Не зайвим буде згадати, що подібний ефект ще називається ефектом Барнума, на честь відомого в минулому столітті американського власника цирку Фінеаса Барнума, який говорив: «Щохвилини на Землі народжується один простак». І пишався тим, що в програмі його цирку та ярмаркових балаганів кожен може знайти щось для себе. Мається на увазі, що людина схильна брати на свій рахунок розпливчасті, банальні твердження, якщо їй кажуть, що отримані вони у результаті вивчення якихось незрозумілих їй чинників.

8 стовпів астропрогнозу

Тепер можна розглянути і ставлення людей до гороскопів сумісності, які так користуються попитом у юних дівчат, зрілих пані та й чоловіків. Так-так, у сильної половини є свої слабкості. Над ними розмірковує автор астрологічних статей Катерина Лугова. Вона пояснює, що в гороскопі кожної людини присутні всі 12 знаків зодіаку, які розвинені у тій чи іншій мірі. Незважаючи на доступність даної інформації, зазвичай, люди абсолютно над цим не замислюються. Чи правда, твердження, що «Діві ідеально підходить Лев», стає після цього менш правдоподібне?

Також фахівець пропонує звернути увагу «віруючих» на формулювання любовних гороскопів, які часто межують з абсурдом, адже загальні фрази для загальної маси Левів, Овнів, Терезів та інших неприйнятні з точки зору астрології, тому що мають на увазі абсолютну сумісність або ж, навпаки, несумісність. Такого не існує. У кожній парі є свої складності. Тож астролог, аналізуючи сумісність двох, розглядає декілька рівнів сумісності. Так, енергетична – наскільки перебування поряд один з одним може підживлювати або виснажувати. Побутова сумісність – це схожість звичок, потреб у комфорті, турботи один про одного. Це якраз історія про «мене бісить, що він (вона) не закриває кришку унітаза». Далі йде психологічна сумісність, що включає в себе елементи дружби, подібності світоглядів. Сексуальна сумісність – близькість темпераментів і потреб. Гендерна відображає, наскільки партнер впливає на вашу жіночу складову, якщо ви жінка, і на чоловічу, якщо навпаки. Тобто чи «перетвориться жаба на принцесу, а ботанік – на мачо». Конфліктна покаже, наскільки напруженими можуть бути ваші стосунки. Сумісність з очікуванням відображає, наскільки ваші підсвідомі потреби в певних якостях реалізуються в конкретній людині. Сумісність розвитку-зростання-компенсації-аналізу показує, наскільки позитивно впливає конкретна людини на вашу долю, чи вийде у вас вирішити свої внутрішні проблеми, перебуваючи поруч із нею, чи зможете збагатитися і зрости духовно.

Отже, ймовірність того, що за всіма параметрами закохані будуть категорично несумісні або ідеально сумісні, – близька до нуля.

«Вам жити з людиною, а не із зірками»

Психологи деяких європейських країн встановили, що зміст гороскопа неважливий, якщо той, для кого його склали, задоволений.
«Читати гороскопи і потім зіставляти їх зі своїм життям часто стає наркотиком. Це затягує і буквально паралізує особистість, знищуючи віру в себе та власні можливості, людина починає покладатися лише на напророковану їй долю. Відчуваєте, яким крахом усіх планів на майбутнє загрожує така сліпа позиція.
Наприклад, астрологи заявляють, що можуть успішно визначати за знаками зодіаку сумісність тих чи інших пар у шлюбі. Психолог Б. Сілвермен (США) вивчив дати народження 2978 сімейних і 478 розлучених пар. Він порівняв передбачення з дійсними результатами і не знайшов жодного збігу. Чоловіки і жінки, «несумісні» за знаками зодіаку, одружувалися і розлучалися не частіше і не рідше, ніж «сумісні».

Я бажаю кожному читачеві творити долю з людьми. Якщо вас усе ж так притягують зірки, то краще споглядайте зоряне небо разом зі своєю половинкою, і байдуже, хто вона за гороскопом», – зазначає практичний психолог Юлія Онікій.

Повертаючись до теми матеріалу, підкреслимо, що астрологія не ставить «діагнози» ні в питаннях сумісності, ні загалом. Астролог може тільки розширити ваше знання про вас і ваші стосунки, вказати на їхні особливості та можливі труднощі, підказати шляхи конструктивного вирішення проблем, а також час їх можливого загострення і тривалості криз. Однак займатися своїм життям, приймати рішення і здійснювати вчинки будете ви.

Ольга Дерев’янко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин