Індивідуальний гороскоп у режимі Skype: допомога чи гроші на вітер?

Шукати професійного астролога у Кременчуці, який складе персональний гороскоп на 2013 рік, – все одно, що голку в копиці сіна. Проте у кількох інтернет-об’явах на місцевих сайтах ми все ж знайшли фахівця, який за 200 гривень передбачить майбутнє. Однак він живе у Запоріжжі, а прогнози надсилає на e-mail, розказує в режимі Skype та по мобільному. Цього тижня «Вісник» дізнавався, як складають особистий гороскоп за гроші та чи варто йому довіряти?

Астролог чи психолог?

Усі ми звикли читати гороскопи у газетах, журналах, в інтернеті. Та все ж інформація у них загальна для всіх. Якщо ж вам раптом закортіло дізнатися, чого очікувати наступного року, – маючи конкретні питання, астрологи пропонують скласти індивідуальний гороскоп. За словами 35-річного Олексія, астролога із Запоріжжя, він рекламує свої послуги через інтернет по всій Україні. І Кременчук не є винятком. Для складання індивідуального гороскопа астрологу необхідно знати день, місяць, рік і час вашого народження. Він розповів, що за півтори години може розказати клієнту про його минуле, теперішнє і майбутнє. Це, за словами астролога, і є гарантією правдивості прогнозу. Якщо події у житті людини, про які розповідає астролог, співпадають, значить, довіряти можна. Хоча є й зворотний бік медалі. За словами психологів, такої інформації достатньо, аби відкрити відповідно до дати гороскоп та прочитати всі характеристики особистості людини за знаком зодіаку. І на 50% – зробити справу, тобто вгадати. Більше того, за словами астролога Олексія, клієнт має надіслати йому електронкою своє найжаданіше запитання. Як стверджує фахівець, тільки у такому разі він може сконцентрувати всю свою увагу для точної відповіді. Тобто, дійсно, це більше схоже на консультацію, ніж на персональний гороскоп. За словами Олексія, обробляти таку інформацію важко і довго. Для розгляду і відповіді на одне ключове запитання астролог витрачає в середньому 3 дні. Після цього у будь-який зручний спосіб для клієнта розповідає своє бачення. За словами астролога із Запоріжжя, найчастіше люди ставлять питання стосовно майбутнього заміжжя, продажу та купівлі нерухомості, працевлаштування та кар’єри.

Більше того, Олексій говорить, що він не виносить вирок клієнтам своїми консультаціями, а навпаки, допомагає зайняти правильну позицію для вирішення проблеми, що турбує.

Спочатку – консультація, гроші – після

Щодо оплати послуг астролога, то у Кременчуці ми знайшли суми 200 і 350 гривень. Стільки коштує відповідь на наболіле питання клієнта. За словами астролога Олексія, клієнт платить після розмови чи то через Skype, чи то е-mail, чи то по мобільному. Гроші треба класти на рахунок астролога у відділенні «Приватбанку» або можливий грошовий переказ. Фахівець з астрологічних прогнозів стверджує, що клієнти платять після надання консультації. Якщо ж відповіддю на своє запитання людина не задоволена, послугу не оплачує.

Астролог із Запоріжжя зазначив, що за 7 років своєї практики у нього було близько 5 клієнтів, які відмовились платити за консультації. За його словами, серед них була жінка, якій згідно з прогнозами не рекомендувалося розлучатися зі своїм чоловіком. Проте вона все одно прагнула це зробити, тому з прогнозом не погодилась.

Підробіток як практика

Незважаючи на свою широку популярність, астрологія так і не стала офіційно визнаною наукою, подібно до астрономії та фізики. Зазвичай, її відносять до області окультних знань, що дає скептикам привід поміркувати над тим, чи варто довіряти гороскопам.

Психологи стверджують: до астрологів звертаються невпевнені у собі люди, які звикли, аби за них вирішували їхні проблеми.
У той же час астролог із Запоріжжя (у минулому – менеджер із постачання КС «Лінк») проводить не лише online-консультації, а й вчить основам астрології та проводить заняття через інтернет. Коштує навчання 350 гривень на місяць. На сайті астролога зазначено, що заняття проходять по 2-3 години один раз на тиждень. Курс триває 8 місяців.

Астрологом може стати кожен

Світові дослідники, які не є прихильниками астрології, вирішили проаналізувати гороскопи різних людей, щоб зрозуміти, чи існує закономірність між датою їх народження та професійними успіхами. У результаті ще у 1959 році Вернон Кларк з експериментальною метою роздав гороскопи десяти людей різних професій у віці від 45 до 60 років астрологам, психологам і соціологам. Їм запропонували на підставі гороскопів визначити професію кожної людини. Психологи і соціологи показали результати в межах випадкової норми. Дані астрологів значно перевищили рівень імовірності. Потім Кларк запропонував увазі астрологів 10 пар гороскопів, підібраних за статтю і роком народження. До кожної пари додавалася хронологічна таблиця, де були перераховані основні події життя людини: шлюб, народження дітей, зміна професії і, нарешті, дата смерті. Астрологам належало визначити, якому із двох гороскопів відповідає таблиця. Троє фахівців правильно визначили в усіх 10 випадках, а в інших результати виявилися вище норми за ймовірності 1:100.

Ірина Бут

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин