Ворожіння у Святвечір: найправдивіші обряди з різних країн

Святки, що починаються в переддень Різдва, – здавна вважаються кращим часом для ворожіння. У ці дні химерно сплітаються язичницькі і християнські обряди, змушуючи тремтіти тих, хто сподівається зазирнути у своє майбутнє. Під Різдво в усьому християнському світі навіть затяті кар’єристки і солідні бізнесмени, перетворюються в боязких «женихів і наречених» і, затамувавши подих, як і багато століть тому, знімають з себе хрестики і пояси і «заводять шури-мурі» з нечисту силою …

У кожній країні існують свої улюблені способи ворожіння: на суджених, на народження дитини, успіх і багатство в майбутньому році.

В Англії з настанням темряви дівчина відправлялася до дровітні і приносила додому оберемок дров. Вранці їх перераховували: якщо число виявлялося парних, в наступаючому році належало справити весілля, якщо непарних – вона відкладалося. У Росії ворожать дуже схоже – опівночі підходять до дощатого паркана і, розкинувши руки, намагаються охопити якомога більшу кількість дощок. Якщо «в обіймах» виявиться парна кількість деревинок – бути весіллю.

А ось як про майбутній дружині ворожать хлопці в Норвегії. Напередодні Різдва ворожити замикають у темній кімнаті, зав ’ язавши йому очі косинкою. Пізно ввечері його виводять і садять за стіл, на якому стояти 3 чашки – з пивом, з молоком і з водою. Після цього очі розв’язують і залишають його одного.

Молодий вимовляє заклинання, на кшталт російського «Суджений-ряджений, покажися мені!» Якщо все зроблено правильно, через деякий час лунає шурхіт і потріскування, яке стає все голосніше. Будинок починає ходити ходором, і навіть двір буває видно крізь «танцюючі» колоди. Незабаром з’являється і суджена. Вона бере чашку, п’є з неї, а потім зникає. Якщо дівчина випила пиво, значить сімейне життя буде вдалою, а в будинку буде великий достаток. Якщо молоко – то достаток буде середнім, а якщо воду – то молодим належить важке життя.

У Чехії прийнято ворожити на яблуках. Після Різдвяного вечері яблука розрізають упоперек, і якщо всередині виявляється правильна зірочка з кісточок, прийдешній рік буде щасливим.
А щоб дізнатися, взаємні чи серцеві почуття, старовинний чеський звичай наказує зверни саме апетитне яблуко і пригостити ним предмет своєї пристрасті. Якщо коханий або кохана це яблуко з’їсть до недогризка – можна розраховувати на відповідні почуття, з’їсть разом з серединкою – бути молодим разом. Ну а якщо відмовиться, недоїсти або того гірше – віддасть яблуко комусь іншому – не любити і не полюбити.

Для болгар саме вірний засіб отримати відповідь на будь-яке питання – запитати у книги. Все просто: замислюється бажання, номер сторінки, абзац і рядок – там і зберігається передбачення. Якщо відповідь не прямий, то кожен може тлумачити його на свій розсуд.

Ось як намагаються передбачити народження дитини в Греції. Беруть пиріг або ватрушку, кладуть на центр столу. Ворожбитів зав ’ язують очі і вручають ніж з дерев’яною ручкою – нехай розріже пиріг. Якщо ніж торкнеться середини пирога – у новому році можна чекати народження або зачаття хлопчика, краї – дитина з’явиться не скоро і буде дівчинкою, опуститися на скатертину – у найближчі роки очікувати дітей даремно.

Але самі «збуваються» ворожіння – це, звичайно, наші – споконвічно російські.

У Псковської губернії, наприклад, в блюдце або неглибоку миску наливали воду і виносили на червоне ганок на всю різдвяну ніч. Вранці роздивлялися: лід здибився – рік буде добрим, лід застиг – рік буде спокійним, лід застиг хвилями – буде і горе, і щастя, а якщо вода вимерзла лункою – рік буде поганим.

Ворожіння для чоловіків: дати придивитися дівчині кухонний рушник, пиріг, сільничку з сіллю і ніж. Нехай вона все складе одне на інше і пройде через поріг. Якщо сіль при цьому не просиплется, ніж не захитається, а рушник не розбовтається – хапайте: перед вами на рідкість цінний екземпляр, який треба брати. З дружиною вам пощастить!
Тим, хто хоче дізнатися, чи буде рік багатим, потрібно приготувати сорок чистих однакових папірців. На двадцяти з них слід намалювати грошові знаки, які знаєте. Всі папірці згортаються трубочками і опускаються в глибоку шапку або мішок. Замисливши те, для чого потрібні гроші, із закритими очима ворожити перемішує папірці і намагається зачепити їх в жменю, як можна більше. Потім відкриває очі і підраховує: чого більше – порожніх папірців або з грошовими знаками. Співвідношення вкаже, яким буде наступний фінансовий рік.

Дівчатам, які хочуть поворожити нетривіально, підійде «еротичне» святочне ворожіння. У давні часи наші прабабусі, задерши спідницю, виставляли у віконечко хліва оголень зад і проговорювали. «Суджений-ряджений, погладь мене». Якщо здавалося, що прихопила волохата лапа – стати дівчині дружиною чи коханкою багатія. Якщо погладила гола рука – то в ліжку все буде гладко і з любові. Ну а якщо хтось шльопне, вщипне або подряпає – тлумачили, як підказувала фантазія.

Лазня – притулок бісів – теж відмінне місце для передбачень і ворожби. Тут прийнято ворожити з двома дзеркалами при свічках: в глибині відбитого «коридору» зі свічок повинен здатися суджений. Тут же вітається ворожіння на зім’ятою і спаленої папері, тінь від якої покаже, що очікувати від майбутнього року. Так можна гадати і в міській квартирі, бажано в кухні, з дев’ятьма запаленими свічками.

Але найпростіший спосіб дізнатися про своє майбутнє в переддень Різдва – просто раніше лягти спати. Сни в ці дні – сами що ні на є віщі.

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин