Дайдежст податкових новин від 08.01.13

 

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

 1. 3 січня 2013 року оприлюднено Закони України:

– “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення податків і зборів” від 6 грудня 2012 року №5519-VI;

– “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів” від 6 грудня 2012 року №5518-VI.

4  січня 2013 року оприлюднено Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів” від 20 листопада 2012 року №5503-VI.

2. З 1 січня 2013 року діє новий понижуючий коефіцієнт для власників земельних ділянок, а також орендарів, який складає 0,85 (проти 0,75 – у 2012 році) до грошової оцінки землі (Рішення XXVII сесії міської ради VI cкликання від 25 грудня 2012 року).

3. З 1 січня 2013 року дохід, отриманий громадянином від продажу (обміну) протягом року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда з 2013 року не оподатковується (у 2012 році такий дохід оподатковувався за ставкою 1%).

Дохід від продажу (обміну) протягом року двох чи більше об’єктів згаданого рухомого майна, як і раніше,  оподатковується за ставкою 5%.


ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ЗА 2012 РІК РОЗПОЧАТО!

 

За 2012 рік до Кременчуцької ОДПІ громадянами

було подано 8685 декларацій, серед яких 7077  обов’язкових

та 1608 –  з метою отримання податкової знижки.


 Щороку з 1 січня по 1 травня триває кампанія Декларування доходів, під час якої громадяни звітують перед державою про минулорічні доходи шляхом подання декларації та сплати, зазначеної в ній, суми податку.

Зобов’язання з подання Декларації про майнових стан і доходи мають громадяни, які протягом минулого року отримували доходи у вигляді: спадщини, подарунків, оренди майна фізичної особи; дохід від операцій з продажу рухомого або нерухомого майна, іноземні доходи та такі, що не оподатковувались при виплаті.

До відома громадян, які мають постійне місце проживання в Україні та тимчасово працюють за кордоном і не в змозі особисто подати декларацію про майновий стан і доходи! Задекларувати доходи, одержані за межами країни, можна шляхом подання декларації поштою з дотриманням вимог надсилання листа (за 10 днів до граничного строку подання декларації, з повідомленням про вручення та з описом вкладення). Крім того, подати декларацію за Вас може уповноважена особа за нотаріальною довіреністю.

За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, Декларацію про майновий стан і доходи подають їх батьки (опікуни, піклувальники).

Відмінністю проведення цьогорічної кампанії декларування є те, що громадяни зможуть подавати річну Декларацію про майновий стан і доходи у режимі реального часу (on-line) через «Електронний кабінет платника податків” не з’являючись особисто до податкової інспекції.

Для подання податкових декларацій в режимі on-line, платнику податків необхідно отримати електронний цифровий підпис за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, б. 43, к.205, понеділок-четвер з 9-00 до 20-00, п’ятниця з 9-00 до 18-45, вихідні дні – субота, неділя.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно.

Шановні громадяни! Запрошуємо Вас скористатися можливістю подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді та заощадити свій час.

Пам’ятайте, що неподання декларації, подання її з перекрученими даними або із затримкою тягне відповідальність від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 – 136 гривень).

ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ

Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755-VI запроваджено новий місцевий податок, а саме податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Законом №4834 встановлено, що стаття 265 “Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”  Податкового кодексу набирає чинності з 1 січня 2013 року.                                                       

Платитимуть податок на нерухоме майно фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають у власності житлову нерухомість. Але Податковим кодексом України передбачено пільги щодо сплати цього податку. Зокрема, площа квартири до 120 мІ не оподатковується. Будинок з житловою площею до 250 мІ також оподаткуванню не підлягає. Слід зазначити, що вказана пільга застосовується один раз на рік та лише до одного об’єкта нерухомого майна.

На прикладі це виглядає так: громадянина який має квартиру площею 80 мІ оподаткування не торкнеться. Якщо ж у його власності перебуває дві квартири, то за одну з них, незалежно від її плащі,  податок доведеться сплатити.

 Сплачувати податок необхідно за ставками, які затверджені рішенням VIII сесії Кременчуцької міської ради VI скликання від 5 липня 2011 року. Вони залежать від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року і у 2013 році становлять 11 гривень 47 копійок за 1 кв.м. для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв.м. та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв.м.  Власники великих квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв.м. та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв.м.  сплачуватимуть податок за ставкою 30 гривень 97 копійок за 1 кв.м.

Слід зауважити, що ті громадяни, яким доведеться сплачувати податок на нерухоме майно до 1 липня цього року отримають податкове повідомлення–рішення з нарахованою та визначеною до сплати (потягом 60 днів з дня вручення їм повідомлення) суми податку.

Юридичні особи зобов’язані самостійно розрахувати суму податку на нерухомість, заповнити декларацію та подати її до 1 лютого звітного року. Сплатити річну суму податку юридичним особам доведеться до: 30 квітня, 30 липня, 30 жовтня, 30 січня.

РРО З КОНТРОЛЬНОЮ СТРЧКОЮ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ

 

З початком 2013 року органи державної податкової служби переходять на приймання в електронному вигляді інформації з РРО.

З 1 січня 2013 року для суб’єктів господарювання стає обов’язковим подання звітності про використання РРО до органів ДПС в електронному вигляді (Законами  України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України” від 2 грудня 2010 року №2756–VI та “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України” від 7 липня 2011 року №3609–VI внесено зміни до Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року №265/95-ВР”).

Отже, суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

Для суб’єктів господарювання існує 2 способи виконання вимог законодавства:

перший – придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;

другий – доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.

Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні необхідно обов’язково звертатись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі. Обов’язково до формуляра (паспорта) реєстратора розрахункових операцій повинна вноситься відмітка про проведене доопрацювання.

Слід зазначити, що на період освоєння нової технології, а саме до 1 липня 2013 року відповідальність за порушення даних положень до платників податків застосовуватись не буде. 

Управління податкового контролю 

ПОДАТОК НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ

АВАНСОВА СПЛАТА ПОДАТКУ

З 1 січня 2013 року відбулося чергове зниження загальної ставки податку на прибуток підприємств. У цьому році вона становитиме 19%.

Новиною наступного року є і авансовий порядок сплати податку на прибуток підприємств. Відтепер, платники податку на прибуток, у яких об’єкт оподаткування за останній річний звітний податковий період перевищує 10 млн. грн., щомісяця сплачуватимуть авансовий внесок з цього податку.

Розмір авансового внеску становитиме не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Наказом ДПС України №1171 від 21 грудня 2012 року затверджено Узагальнюючу податкову консультацію про особливості подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році.

В ній, зокрема, зазначено, що:

— граничний термін сплати авансового внеску за січень — 18 січня 2013 року, за лютий — 20 лютого 2013 року;

— для визначення обсягу доходу (10 млн. грн.), по якому визначаються платники авансового внеску, береться показник рядку 01 декларації з податку на прибуток;

— для розрахунку 1/9 податку на прибуток для сплати авансового внеску в січні-лютому 2013 року враховується сумарне значення рядків 14 та 20 декларації з податку на прибуток;

— авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів не зменшують зобов’язання (авансові внески) з податку на прибуток протягом 2013 року, зменшення відбудеться у річній декларації за 2013 рік;  

 — авансові внески з податку на прибуток, сплачені в січні-лютому 2013 року, будуть враховані в зменшення зобов’язань з податку на прибуток в декларації за 2013 рік;

— переплату з податку на прибуток не можна зарахувати в сплату авансових внесків з цього податку.

Управління оподаткування юридичних

 осіб Кременчуцької ОДПІ

 

ВАКАНСІЇ … У ПОДАТКОВІЙ

3  січня 2013 року Кременчуцькою ОДПІ оголошено конкурс на заміщення вакантних посад: головний державний податковий ревізор-інспектор; головний державний податковий інспектор; старший державний податковий ревізор-інспектор; старший державний податковий інспектор; старший державний податковий інспектор (за напрямом інформатизації м. Глобине, м. Комсомольськ); державний податковий інспектор.

Основні вимоги до конкурсантів: громадянство України, вища повна економічна, юридична, технічна освіта за напрямом комп’ютеризації.

Документи для участі в конкурсі на заміщення вакантних посад приймаються до 3 лютого 2013 року відділом персоналу з 9.00 до 18.15 годин, в п’ятницю до 17 години за адресою  м. Кременчук, вул. Красіна, 76 кімната 306, телефон для довідок (0536)74-20-51.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин