ПроГадуючи життя

Якщо віриш – пропадеш, не віриш – тебе не торкнеться. Така формула лежить в основі релігії вуду. Її ж можна застосувати до будь-якого магічного ритуалу. Ворожіння – одне з них, і, якщо людина вірить у пророцтво, тут не до жартів, бо вона не живе, а підлаштовується під «програму». Навіщо?

Боротися з даним явищем, як це колись робила церква, марно. Ворожать усі: у кожній країні є своя магічна історія, свої способи і ставлення до них. Ворожіння виникло, бо людям кортіло дізнатися про невідоме. Та пізнання таємниць – ніщо інше, як властивість мислення за зовнішніми асоціаціями. Той, хто вірить у ворожіння, переконаний, що схожість між двома, насправді зовсім різними явищами означає їхній внутрішній зв’язок. І трактування цього самого зв’язку якраз і є найціннішим. Воно впливає на людину: веселить її, змушує замислитися або ж засмучує. І останній варіант, який по суті базується на відчутті віщуна, може зле пожартувати з «віруючим».

Перелякані до смерті

Згідно з наказом МОЗ, комітет не видає дозволів на зняття навроків, пристріту та чистку карми, а тільки сертифікує спеціалістів у таких галузях, як біоенергоінформотерапія, мануальна терапія, фітотерапія, точковий масаж.

Деякі люди дуже чутливі до того, що говорить їм ворожка. Чудово, якщо провісник повідає тільки хороше, а якщо ні? Такі люди, почувши застереження про біду, будуть її чекати. У результаті – постійне хвилювання, напруга, врешті-решт, людина може просто захворіти через постійний стрес, і з нею насправді трапиться нещастя.

Психологія знає безліч таких сумних випадків. Відомий англійський психіатр Баркер присвятив цій проблемі цілу книгу під назвою «Перелякані до смерті». У своїй роботі він розглядав випадки, коли люди помирали точно у строк, передбачений ворожкою. Учений зробив висновок, що ті, хто знає день своєї смерті, можуть самі довести себе до стану, який призведе до летального результату.
«Ворожіння – це програмування майбутнього. Тому, коли ви йдете за порадою до ворожки, ніколи не налаштовуйтесь дуже серйозно на результат передбачення. Готуйтеся до того, що ви можете почути не тільки про успіх та везіння, але і про прикрощі. Не можна вірити кожному слову передбачення на всі 100%, адже навіть талановитий провісник здатен помилитися, бо він – усього лише людина», – наголошує психолог Юлія Онікій.

vestnik.1161011-33181-14csmgw.jpeg

Магічна кузня

Пізнавально про справжнісіньку кузню магічного люду розповідає у «Тижні» Віктор Літвінов. Також дослідник підрахував скромні заробітки ворожок, шаманів і чаклунів. Звісно, мало хто з них реєструється приватним підприємцем і платить податки. Принаймні в Податковій службі автору повідомили, що не мають таких даних.

Якщо припустити, що одна ворожка за день отримує близько 700 грн, то за місяць виходить 21 тис. грн. А коли помножити на 500 (за оцінками експертів, саме стільки чаклунів і подібних «спеціалістів» працюють лише в Києві), то одержимо щонайменше 10,5 млн грн на місяць. Чимала частина грошей спрямовується на просування магічних послуг. Ось, люди добрі, відносячи гроші ворожці, ви просто вкладаєте їх у чужий бізнес і відсотків із цього не маєте.

Далі автор розповідає, що у столиці працює Київський інститут Української асоціації народної медицини (УАНМ). У ньому навчаються приблизно 2 тис. студентів. Крім спеціальностей «Лікувальна справа» та «Стоматологія», цей виш пропонує КІЛЬКАТИЖНЕВІ курси досить екзотичних професій, таких як «Аюрведична медицина», «Біоенергоінформотерапія» та навіть «Медична астрологія». Причому з дозволу Міністерства охорони здоров’я.

«У вас що, гороскопами вчать лікувати?» – жіночка з УАНМ терпляче пояснює, що це буцімто ціла наука про вплив небесних тіл на здоров’я людини, додаючи, що вже понад три місяці ці курси з невідомої причини не проводять, хоча є дозвіл МОЗ. Й одразу ж радить записатися на курси біоенергоінформотерапії, яку викладає та сама людина, що й медичну астрологію, – Лідія Шелінговська. А якщо я закінчу ще й «Основи медичних знань», то загалом за 3 тис. грн і місяць навчання зможу отримати необхідні сертифікати й розпочати власну практику.

Що це за курси медичної астрології, та ще й з ліцензією МОЗ, «Тиждень» вирішив дізнатися у представників міністерства. Хоча, як дивно, але ДП «Комітет з питань народної і нетрадиційної медицини МОЗ України» очолює професор, викладач фітотерапії згаданої вище УАНМ Тетяна Гарник. Цікаво, що президент УАНМ Валерій Поканевич за сумісництвом є позаштатним головним спеціалістом із нетрадиційної медицини МОЗ. Щоб стати фітотерапевтом чи травником та отримати ліцензію МОЗ, треба обов’язково закінчити курси у виші Поканевича.

У відомстві з питань нетрадиційної медицини роз’яснили, що згідно з наказом МОЗ комітет не видає дозволів на зняття навроків, пристріту та чистку карми, а тільки сертифікує спеціалістів у таких галузях, як біоенергоінформотерапія, мануальна терапія, фітотерапія, точковий масаж. Крім того, народним цілителям заборонено проводити масові сеанси з елементами гіпнозу та лікувати онкологію, інфекційні, венеричні й заразні шкірні захворювання, СНІД, наркоманію, психічні розлади, ускладнення вагітності тощо. У комітеті додали, що цілителі, які практикують за спеціальними дозволами з народної та нетрадиційної медицини, мають право робити це тільки під контролем традиційного лікаря, і не слід їх плутати з магами і ворожбитами. Виловлювати ж шахраїв, які чаклують, прикриваючись дозволами МОЗ на народне цілительство, нібито повинна міліція, а не комітет.

Про сильну і ліниву людину

«Є категорія людей, які тяжіють до різних чудес і таємниць. Передусім, вони є споживачами фільмів і літератури про НЛО, таємниці стародавніх цивілізацій і будь-яку іншу містику. Для них характерне прагнення шукати найлегші шляхи вирішення своїх проблем, а це, звичайно, магічні методики: чарівні палички, скатертини-самобранки, піч, яка сама їздить, та екстрасенси, які помахом рук вирішать будь-які проблеми. Коли є попит на чудеса і таємниці, завжди знаходяться ті, хто забезпечить пропозицію, задовольнить цю потребу і матиме з цього користь.

Інша справа, що не варто всіх ворожок, екстрасенсів і магів вважати шарлатанами й авантюристами. Багато з тих практик – шаманських, езотеричних, «магічних», котрі ще якісь півстоліття тому матеріалістична наука розглядала як казки і пережитки темного минулого, –сьогодні активно використовують у сучасній психотерапії і доводять свою ефективність. Також не слід називати шахраями всіх травників і костоправів – є справді обдаровані люди», – пояснює інтернет-психолог Володимир Селіванов.

Разом із тим практичний психолог Ілля Корнійчук радить людям не впадати у крайнощі і не шукати правди у потойбіччі. Походи до ворожок лише спершу можуть здатися забавкою. Насправді, це вірний шлях до стабільного неврозу, ще й за який ви самі віддаєте гроші. Людина – достатньо сильна істота для того, щоб самостійно створити умови для комфортного і щасливого життя. Єдиний недолік – вона ще й лінива.

Ольга Дерев’янко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин