Різдво: свято, що змінило світ і розділило час

Традиційно наступного дня після Різдва Христового до нашого міста завітав архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української православної церкви Київського патріархату Федір. 8 січня він провів Різдвяне богослужіння у Свято-Миколаївському соборі, що у центрі Кременчука.

42 покоління в очікуванні Спасителя

За словами архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора, Різдво – найголовніше свято у житті православних людей. «Різдво – це свято, що змінило світ і розділило час», – зазначив він. Смиренні віруючі чекали, поки від Бога прийде хтось, хто врятує їх.

«І ним став Ісус Христос, – зазначив священнослужитель. – Така знаменна подія сталася завдяки Діві Марії – дівчині, яка була чистою і морально, і фізично. Саме їй Бог подарував можливість народити Сина Божого. До Марії цього не могли зробити 42 покоління. Після народження Христа Марія за свою смиренність стала захисницею – Пресвятою Богородицею. А більшість праведників віднайшли душевний спокій і теж стали святими. Серед них – Миколай Чудотворець, Юрій Переможець, великомучениця Варвара, мученики Антоній та Іоанн».

Слабкості і гріхи виявляє… піст

Під час Різдвяної служби розповідали, що саме піст для мирян є випробуванням на міцність та гріховність. Адже так проявляється істинна сутність людини. У цей час можна не лише побачити, а й зрозуміти, над якими негативними проявами своєї особистості треба працювати. Проте у церкві говорять, що піст привчає людей до смиренності. За словами архієпископа Федора, саме це разом із молитвою, заповідями та богослужіннями є апогеєм православної людини.

Наразі ж Різдвяний піст закінчився, і з 8 по 20 січня тривають Різдвяні Святки. Протягом 12 днів – до Водохреща – православні та греко-католики будуть славити прихід у світ Спасителя Ісуса Христа.

Допомога пиякам

Уже 2-й рік поспіль Свято-Миколаївський собор за сприяння Полтавської єпархії співпрацює з громадською організацією «Клуб «Квітень». Вони мають свій реабілітаційний центр, на базі якого усі, хто потребує допомоги від алкогольної залежності, проходять реабілітацію. Контакти цього центру можна дізнатися, зателефонувавши у собор.

Допомога безхатькам

Щодо кременчуцьких безхатченків, то допомогу їм можуть надати лише у Полтаві. За словами архієпископа Федора, там Полтавська єпархія співпрацює з відповідними організаціями. У Кременчуці ж, як розповідає архієпископ, таку допомогу надавати поки немає можливості.
Відновлення собору

Стосовно будівництва храму у Кременчуці (на місці зруйнованого в роки війни) архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір зазначив, що до появи нового собору може пройти не одне десятиріччя. За його словами, планів дуже багато. Загалом на Полтавщині більше 1700 храмів зруйновані і потребують відновлення. До того ж найважче сьогодні у плані побудови церков сільським священикам.

Ірина Бут

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин