Ворожка чи шахрайка: як розпізнати?

«Дзвінок у двері – відкриваю. Смаглява жінка дивиться мені прямо у вічі. Провалля. Прокидаюся в тому ж коридорі. Розумію: в мене зникли золоті сережки, каблучка та ланцюжок», – на жаль, схожих історій, незафіксованих статистикою кременчуцьких правоохоронців, подекуди більше, ніж виявлених.
Цього тижня «Вісник» дізнавався, як шахраї під маскою ворожок дурять кременчужан, та що треба робити, аби не потрапити до них на гачок.

До ворожки – «за натуру!»

Практика показує, що сьогодні ворожки працюють удома, з мобілкою в одній руці, а з картами та іконами – в іншій. Деякі навіть з Інтернетом свою роботу поєднали.

За словами кременчуцької ворожки Вікторії, займатися ворожінням – справа не з легких. За її словами, вона добре розкладає на картах та допомагає клієнтам молитвами. Православні кременчужани дивуються, яким чином карти і молитви можуть бути добром. Проте провидиця говорить, що, допомагаючи людині у біді, не раз сама потрапляла до лікарні з поганим самопочуттям. Таким боком їй виходить професіоналізм. Жінка стверджує, що інколи буває заслабкою для клієнта зі вкрай складною життєвою ситуацією. У такому випадку ворожка за справу не береться. Однією з причин називає свій молодий вік – за 30 років.

А от інша кременчуцька ворожка передпенсійного віку бажаючих покращити своє життя просить розраховуватися з нею продуктами харчування. Так, обкладена мішками картоплі, цибулі, консервацією, олією та салом, ворожка здійснює свої загадкові обряди в межах 15-20 хвилин. Клієнтів вона просить принести фотографію або одяг людини, на яку будуть ворожити. Цікаво, що навіть у її квартирі у нагірній частині міста облаштовані лави для очікування у коридорі. Двері у квартирі провидиці увесь день відчинені, і трапляється, що люди чекають своєї черги на сходовій клітці.

За словами кременчужан, яким ця ворожка вже допомагала, на картах більша половина інформації підтвердилася. А от щодо обрядів з одягом для змін у житті людини на краще – 20% із 100%. Деякі клієнти навіть обурюються, що після сеансів ворожки почувалися погано, а зовсім не краще.

Не у сльози, а у міліцію

Кременчужанка Ольга з відчаєм розповідає про те, як її ошукала шахрайка на порозі власної квартири. «Дзвінок у двері. Відкриваю. Смаглява жінка дивиться мені прямо у вічі. Провалля. Прокидаюся в тому ж коридорі. Розумію: в мене зникли золоті сережки, каблучка та ланцюжок», – згадує постраждала. Вона пояснює, що згодом у неї почався сильний головний біль, а обличчя шахрайки вона ще три дні не могла згадати. Нині ж Ольга побоюється розмовляти з незнайомими людьми і радить не відчиняти двері, не знаючи, хто за ними стоїть.

Жінка додає, що у її знайомих така ж прикрість трапилася на Центральному ринку, коли до чоловіка, який лише зняв зарплату з картки, підійшла ззаду ворожка і подивилася йому у вічі. Він повернувся додому без грошей.

За словами кременчуцького юриста Вікторії Швець, якщо вас ошукали шахраї, відразу ж звертайтеся у міліцію. Юрист пояснила: якщо такі дії ще й призводять до крадіжки, завдання тілесної чи моральної шкоди людині, за них передбачена кримінальна відповідальність. Правоохоронці міста радять: якщо вас загіпнотизували чи обікрали, якнайшвидше зверніться до працівників міліції і якомога точніше опишіть зовнішність шахраїв. Проблема у тому, що, зазвичай, постраждалі, коли розуміють, що втратили цінні і дорогі серцю речі, впадають у паніку, істерику чи депресію. За цей час шанси знайти злодіїв стають зовсім малі.

Як не потрапити на гачок шахраям?

*Обирайте ворожку за рекомендаціями знайомих.
*Не повідомляйте ворожці про те, що хочете знати! Професіонал розповість це сам.
*Не майте справу з тими ворожками, які беруть фіксовану плату у твердій валюті та обкладаються грошима на своєму робочому місці.
*Не дивіться довго провидицям в очі.
*Спробуйте поставити всього одне провокаційне питання, що вимагає від ворожки конкретної відповіді. Якщо почне нервувати або уникати точної відповіді – це шахрайка.
*Не зупиняйтеся на вулиці на пропозицію: «Хочеш, поворожу?»
*Слідкуйте, аби ворожка не взяла чогось із ваших речей.
*Не відчиняйте двері після дзвінка, якщо ви вдома самі і нікого не чекаєте.
*Не ходіть до ворожок поодинці.

Ворожки в законі

Виявляється, знайти офіційно зареєстровану ворожку в Кременчуці – справа не з легких. Хоча спеціальність «ворожка» і зафіксована в українському класифікаторі професій, під такою назвою підприємців у нашому місті ще не реєструють. Як розповіли у Кременчуцькій реєстраційній палаті, такі спеціалісти здебільшого реєструються під виглядом діяльності «надання інших індивідуальних послуг». Фахівці порахували, що таких у Кременчуці зареєстровано 237 підприємців. Цим видом діяльності позначають усіх ділків, які не знайшли вид своєї діяльності у загальному класифікаторі. Серед них – масажисти, спеціалісти мануальної терапії, астрологи та ворожки, екстрасенси і навіть ремонтувальники взуття.

У цілому, за статистикою Кременчуцької реєстраційної палати, станом за 2012 рік у нашому місті зареєстрували 20 536 суб’єктів підприємницької діяльності. З них 6451 закрили підприємництво цього ж року.

Що каже закон?

Згідно зі статтею 181 Кримінального кодексу України про азартні ігри та ворожіння у громадських місцях, такі дії є незаконними і тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кодекс України про адміністративні правопорушення
Стаття 51. Дрібне викрадення чужого майна.

Дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати тягне за собою накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.
Викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Кримінальний кодекс України
Стаття 187. Розбій.
п.3. Розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Стаття 190. Шахрайство.
п.1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

п.2. Шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ірина Бут
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин