Старий Новий рік: свято повертається (історія і традиції)!

Для іноземців, що приїжджають в Україну, словосполучення Старий Новий рік звучить, як мінімум, дико. А ось для наших співгромадян – це одне з найулюбленіших зимових свят. Його не святкують так бурхливо, як офіційний початок року, але відзначають обов’язково, нехай і в тісному сімейному колі.

Виникла ця чудова традиція трохи менше ста років тому, у 1918 році, коли Росія і країни, що входили тоді до складу Російської імперії, перейшли зі старого юліанського календаря на новий григоріанський. Усі святкові дати зрушилися на 14 днів, що завдало чимало незручностей для звичайних людей.

Із Новим же роком узагалі недобре вийшло – нова дата святкування припала на Різдвяний піст, коли широке застілля і бурхливі веселощі для християн просто неприпустимі. От і святкували православні початок року не за світським, а за православним календарем.
Із тих пір минуло багато часу, церква перестала відігравати таку значну роль у житті пересічних українців, але веселе свято Старого Нового року міцно оселилося в наших душах.

А традицією «засівати» на Старий Новий рік поділилося ще одне, вже слов’янське, свято, що припадає на цю дату – День Василя. Як писав ForUm, на Василя відзначали свято землеробства. Звідси і традиція засівати. Розсипана по будинку пшениця повинна була стати запорукою гарного врожаю наступного року.

Вареники із сюрпризами
Найпоширеніша традиція в Україні – в ніч на Старий Новий рік ліпити і варити вареники, частина яких із сюрпризами. Якщо попадалося:
борошно — до мук, квасоля — до дітей, ґудзик — до обнови, цукор — життя в майбутньому році буде солодке, сіль — не дуже солодке, перець — життя з перчиком, нитка — до дороги, копійка — до грошей.
У кожній місцевості значення сюрпризів можуть відрізнятися, але сама традиція дуже тепла і дружня, адже дозволяє зібратися і поспілкуватися всій родині.

За матеріалами інтернет-сайтів
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин