Як правильно святкувати Старий Новий рік

Загалом переддень Старого Нового року – це час магії і ворожінь.

Меланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні урочистості та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Меланки. Тому в деяких регіонах України сьогодні готують кутю, яку заправляють… смальцем.

Наші предки у цей день проказували спеціальні замовляння, щоб нива родила, а також щоб збільшувалася родина. Також у старому обряді існував ще один цікавий звичай, пов’язаний зі Старим новим роком.

“Кажуть, якщо дерево не родило, був такий звичай: хлопчик – найменший у роду, мав йти у сад, взяти сокиру, постукати по дереву і сказати: “Якщо ти не будеш родити цього року, то наступного ми тебе зрубаємо”, – розповіла дослідниця української звичаєвості Марія Чумарна.

Існує повір’я, що після вечері треба обов’язково зайти до сусідів і попросити один в одного прощення за можливу провину, щоб Новий рік зустріти в мирі і злагоді. Також наші предки вірили: якщо вийти опівночі надвір, то можна почути, як Новий рік проганяє старий.

А вже на самий Старий Новий рік, 14 січня, українськими оселями ходять хлопчики і засівають зерном на щастя! На здоров’я! На новий рік!
Первісний дохристиянський характер новорічного свята добре зберігся у традиційних звичаях та обрядах українців 13-14 січня.

На відміну від Різдва й Водохреща, ці дні не мали важливого значення в релігійному календарі, тому в їхній обрядовості майже непомітно церковних мотивів, хоча у православному місяцеслові значаться три свята.

За матеріалами інтернет-сайтів
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин