Рятувальна інформація від кременчуцьких МНС-ників до свята Водохреща

Наближається свято Водохреще, тож відділ цивільного захисту в Кременчуці та Кременчуцькому районі ТУ МНС України нагадує громадянам про заходи безпеки на воді.

Під час пересування кригою необхідно дотримуватися наступних правил:
– в жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;
– якщо лід почав тріщати, бігти заборонено, необхідно відходити повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду;
– якщо під ногами провалився лід, потрібно, розставивши широко руки, утримуватися на поверхні і спокійно, без різких рухів, намагатися виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшов, і повзти до берега, відштовхуючись ногами від льоду;
– енергійні рухи після потрапляння у воду сприяють найшвидшому охолодженню, тому у воді необхідно робити рухи ногами і руками повільно.

Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, необхідно наближатися до неї лежачи, з розкинутими в сторони руками і ногами. Якщо поблизу є дошки або інші предмети, то їх треба використовувати для надання допомоги при ліквідації нещасного випадку. Особа, яка надає допомогу, має пересуватися до потерпілого на відстані, що дозволяє подати мотузку, пояс або багор. Потім необхідно відповзти назад і поступово витягнути потерпілого на міцний лід. Особі, яка надає допомогу, необхідно обв’язатися мотузкою, попередньо закріпивши її на березі або в лунці твердого льоду. Коли поруч немає предметів для надання допомоги, то два-три чоловіка повинні лягти на лід і ланцюжком пересуватися до потерпілого, утримуючи один одного за ноги, а перший – подати потерпілому ремінь або шарф і т.п.

Надаючи долікарську допомогу постраждалому, необхідно вжити заходів для його зігрівання. Потерпілого витягають із води, вкутують і швидко доставляють у тепле приміщення, де з нього знімають мокрий одяг, насухо витирають, а потім енергійно розтирають тіло шматком вовняної або сукняної матерії. Якщо потерпілий здатний рухатися, йому пропонують біг на місці 10 – 15 хвилин, а якщо не здатний, то обкладають його грілками (у першу чергу, необхідно зігріти потилицю і шию) або кладуть у ванну з температурою +35°С, поступово підвищуючи її до +42°С. Корисно дати гаряче пиття.

Якщо ж у потерпілого відсутнє дихання і навіть серцебиття, то до прибуття медичних працівників необхідно починати штучне дихання і закритий масаж серця.

У місті є обладнані місця для купання громадян під час свята, де буде організоване чергування рятувальників та медиків. МНС радить громадянам відпочивати лише у  спеціально облаштованих місцях, де за необхідності ви зможете швидко отримати допомогу фахівців.

м. Кременчук, район річкового вокзалу, вул. Першотравнева на р. Дніпро

м. Кременчук, вул. Набережна Л-та Дніпрова, район човнової станції Демурівка, р. Дніпро

м. Кременчук, територія Спасо-Преображенського храму на р. Сухий Кагамлик.

Будьте обачними! Не ризикуйте своїм життям!
У разі необхідності телефонуйте за цілодобовим номером черговому рятувально-водолазної служби Кременчука: 3-11-07.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин