Польові тренування

Проміжні вибори на 12 окрузі, які мають наділити мандатом депутата Кременчуцької міськради когось замість Юрія Шаповалова, стають прямою репетицією місцевого життя, що очікує на політичний Кременчук упродовж 2013 року. І хоча сама виборча кампанія буде нетривалою у часі, вона вже розставляє акценти і створює можливості для спостереження за основними політичними тенденціями міського життя.

Основні кандидати

Серед основних претендентів на посаду депутата міськради слід зосередити увагу на таких: Сергій Вовк, Євген Корф та Георгій Сліпченко. Напевно, саме між ними точитиметься основна боротьба за голоси виборців 12 округу.

Шанси депутата минулого скликання Сергія Вовка, крім його досвіду у політичному житті міста, суттєво збільшуються завдяки бренду «єдиного» кандидата від опозиційних політичних партій – за його висування підписались місцеві партійні організації «Батьківщини», «Фронту Змін», «Удару» та «Свободи». Підтримка всіма основними українськими опозиційними парторганізаціями покликана створити перевагу, достатню для перемоги Сергія Вовка над кандидатом від Партії регіонів – депутатом Автозаводської райради, молодим підприємцем Євгеном Корфом. Результат цього протистояння Кременчук дізнається вже 3 лютого.

Наскільки впливовою є місцева організація Комуністичної партії України у місті, має продемонструвати її кандидат Георгій Сліпченко. Сьогодні напевно важко сказати, які шанси він має на перемогу, але зрозуміло, що деякі голоси виборців кандидат від комуністів отримає. Також шанси товариша Сліпченка може збільшувати непублічна організаційна підтримка потужної міської політичної групи, орієнтованої на впливового Почесного громадянина міста.

Політичні експерименти

Участь інших кандидатів, напевно, слід розглядати винятково з позиції експерименту. Для більшості таких експериментаторів ці вибори є шансом засвітитись і випробувати свої сили у боротьбі з найпотужнішими міськими політичними гравцями. Серед таких кандидатів можна виокремити Євгена Соловйова та Олександра Крижановського.

Євген Соловйов висунутий Мерітократичною партією України – досить новим політичним співтовариством із вельми цікавою ідеологією. Головною особливістю пана Соловйова оглядачі називають саме можливість залучення партійних проектів на невеликих виборчих змаганнях. Співрозмовники «Вісника» припускають, що активісти цієї партії з різних куточків країни можуть приїхати у Кременчук задля організації підтримки свого кандидата на невеликих виборах із метою потренуватись у своїх політичних технологіях. Чи зможуть ці технології відбутись і чи матимуть успіх серед кременчужан, – побачимо.

Олександр Крижановський є однією з найбільш неоднозначних осіб серед кандидатів. Колишній працівник міліції час від часу називає себе антикорупціонером і очолює громадську організацію «З питань протидії корупції», втім, веде не дуже активну діяльність. Останній допис на інтернет-сайті громадської організації датований 8 серпня. Всього дописів створено менше десятка, і серед них можна дізнатись, зокрема, про те, як бути під час розділу майна подружжя.

Вочевидь, у серпні «антикорупційна» діяльність пана Крижановського переривається у зв’язку з його призначенням головою Кременчуцької окружної виборчої комісії на виборах народних депутатів 2012 року, в яких переміг Юрій Шаповалов.

Крижановський став головою комісії по квоті Християнсько-демократичної партії. І менше ніж через півроку пан Крижановський висувається кандидатом від Партії Зелених. Це все при тому, що в 2010 році Олександр Петрович вже мав досвід участі у виборах депутатів до Кременчуцької міськради. І тоді він висувався від ВО «Свобода». Така непостійність кандидата викликає щонайменше подив. Чи сподобається виборцям така різнобічність кандидата?

Ставка Мельника?

Ми не приділяли б стільки уваги кандидату Крижановському, якби не одне «але». Минулого тижня Кременчук став свідком нового політичного ток-шоу на місцевому телеканалі. Новий телепроект був присвячений гострій темі корупції, а в якості експерта редакція телеканала запросила саме пана Крижановського. Колишній міліціонер, колишній християнський демократ і свободівець, теперішній кандидат від «зелених» з’явився перед кременчуцькими телеглядачами під ярликом «антикорупціонера».

Співрозмовники «Вісника» зазначили, що таким чином власники телеканала «Візит» дають зрозуміти, кого вони вважають своїм кандидатом на цих виборах. Тож цілком імовірним покликанням пана Крижановського у міськраді може стати саме захист інтересів родини Мельників – власників телеканала і скандальних споруд на березі Дніпра і Новоіванівському ринку, збудованих усупереч умовам договорів оренди.

Покликання депутата

Упродовж двох років «Вісник» інтерв’ював чинних депутатів міської ради від геть усіх партій, представлених у міськраді. Ми створювали можливість кожному депутату висловити свої позиції та прозвітувати про депутатську діяльність. Невдовзі ми обов’язково повернемось до цієї практики. Але в контексті цих невеликих, утім, знакових для міста виборів ми хочемо дещо зауважити.

Діяльність депутата, обраного від конкретного округу, – це повсякденна співпраця з міськими службами в інтересах виборців. Громадяни обирають свого представника на окрузі для того, щоб він зміг якісно представляти їхні інтереси в міських управліннях і комунальних підприємствах. Якщо це діяльність саме в інтересах виборців свого округу – вона має бути максимально позбавлена політизації.

Микола Фельдман

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин