Чому православні та греко-католики святкують сьогодні Богоявлення

Українці святкують Водохреща Свято Богоявлення встановлено церквою на згадку про хрещення Іваном Хрестителем 30-річного Ісуса Христа у річці Йордан.

Ця подія знаменувала початок місії Божого Сина – згідно розповідей євангелістів, саме по хрещенні Ісус почав проповідувати та творити чудеса. Богоявленням цей день у християнській традиції називається тому, що в момент хрещення Свята Троїця являє світові свою сутність: Бог-Отець промовляє з неба, Бог-Син стоїть у водах Йордану, а Бог-Дух Святий сходить згори під виглядом голуба. Свято Богоявлення є одним із найдавніших у церковному календарі.

Від І до IV століття воно святкувалося разом із Різдвом 6 січня. Лише згодом Різдво Христове виокремилося в окреме свято та було перенесене на інший день. Сьогодні ж 6 січня Богоявлення святкують католики і та частина православного світу, що дотримується григоріанського календаря. Українські церкви, котрі досі живуть за старим стилем, відзначають Хрещення 19 січня – це і є 6 січня за юліанським календарем.

У церквах східного (православного) обярду на свято Богоявлення відправляється чин великого освячення води. Існує традиція хресної ходи від храмів до джерел і водойм, що має назву “ходіння на Йордан”. Там також освячується вода, а чимало відчайдухів полюбляють у цей день пірнати в ополонку. В деяких регіонах України поширеною є традиція освячення помешкань “йорданською” водою. Загалом віряни дуже шанобливо ставляться до води, освяченої в цей день, наділяючи її особливими чудодійними властивостями.

[right]За матеріалами інтернет-сайтів[/right]

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин