Дайджест податкових новин від 21.01.13

ПОДАТКОВА СЛУЖБА ПОЛТАВЩИНИ ПРОТИДІЄ КОРУПЦІЇ

З метою забезпечення виконання основних завдань щодо  запобігання корупції в системі органів державної податкової служби діє Управління внутрішньої безпеки ДПС України, структурним підрозділом якого є відділ внутрішньої безпеки при ДПС у Полтавській області.

Основними завданнями відділу є здійснення заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх здійсненням в апараті органів державної податкової служби області, забезпечення безпеки діяльності органів державної податкової служби та їх працівників, а також захисту працівників від протиправних посягань, пов’язаних з виконанням ними службових обов’язків.

   Ефективна діяльність підрозділу внутрішньої безпеки безпосередньо залежить від громадянської позиції платника податків. Але не завжди платники податків намагаються повідомити до відділу про протиправні дії податківців, що тільки стимулює корупцію.

   Так, протягом 2012 року працівниками відділу розглянуто 50 звернень громадян та юридичних осіб (22 звернень громадян, 28 звернень юридичних осіб) на дії працівників податкової служби області.

За результатами розгляду звернень підтвердились факти, викладені у 7 зверненнях, у 8 зверненнях факти частково знайшли своє підтвердження.

   Як результат, до органів прокуратури передано 31 матеріалів для прийняття рішень згідно з чинним законодавством, керівникам органів ДПС різних рівнів внесено 14 подань про усунення виявлених службовими перевірками недоліків, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 12 податківців, 2 попереджено, 2 позбавлено премії, 1 працівника  звільнено з органів ДПС.

Інформацію про випадки порушення прав платників податків, де вбачаються ознаки вчинення службових злочинів, корупційних правопорушень, появи громадян, які видають себе за податківців, а також інші правопорушення з боку працівників державної податкової служби, можна повідомити, завітавши до відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Полтавській області УВБ ДПС України за адресою: м. Полтава, вул. Фрунзе, 155 (каб. 318-321).

Окрім цього, для забезпечення оперативного реагування на інформацію громадян про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДПС, в Державній податковій службі України запроваджено телефонну лінію «Пульс податкової». Телефон вказаної лінії (044) 284-00-07.

Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується! Звертайтеся і  вам обов’язково допоможуть!

ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ РОЗПОЧАТО!

 З 1 січня 2013 року в Україні розпочалася кампанія із декларування доходів, отриманих громадянами протягом минулого 2012 року.

Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, згідно з якими окремі категорії громадян зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи.

Так, громадяни, які у 2012 році отримали: спадщину від сторонніх осіб або родичів; подарунки; дохід від надання майна в оренду (квартир, будинків, гаражів тощо) або дохід від здійснення продажу вказаних об’єктів; дохід від продажу рухомого майна (автомобіля, мотоцикла, мопеда, моторолера тощо); іноземні доходи та такі, що не оподатковувались при виплаті обов’язково до 1 травня 2013 року подають податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Неподання декларації, подання її із затримкою або з перекрученими даними тягне відповідальність у вигляді штрафних санкцій.

З порядком заповнення декларації та її додатків можна ознайомитись на сайті ДПС України (www.sts.gov.ua). А щоб не відволікатись від власних справ та не витрачати час на відвідування податкової, при наявності “електронних” ключів, зазначену декларацію можна надіслати в електронному вигляді.

Видача безкоштовних ключів електронного цифрового підпису проводиться за адресою Кременчуцької ОДПІ: вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205.

ОТРИМАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС

МОЖНА У ПОДАТКОВІЙ КРЕМЕНЧУКА

Для подання податкової звітності “електронним зв’язком” одного підключення до мережі Інтернет не достатньо. Відомо, що будь-який документ завіряється підписом особи, яка його надає. Такий самий порядок надання має і електронна звітність, і підписи в ній також проставляються електронні, які (для збереження конфіденційності користувача) шифруються спеціальним електронним ключем.

З 10 січня 2013 року в приміщенні Кременчуцької ОДПІ за адресою: вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205 розташовано Управління сертифікованих ключів Інформаційно-довідкового Департаменту ДПС України, яке безоплатно  надає посилені сертифікати відкритих ключів.

Управління з видачі безкоштовного електронного підпису працює з 9.00 до 19.30 год. щодня (у п’ятницю з 9.00 до 18.15 год.),  крім суботи та неділі. Тут платник податків може безкоштовно отримати  електронні ключі цифрового підпису для подання звітності мережею Інтернет.

Для отримання сертифікату відкритого ключа платнику податків необхідно надати визначений перелік документів. Він є різним для юридичних та для фізичних осіб.

Докладну інформацію нададуть телефонами: 2-24-17 або 2-52-18.

УДОСКОНАЛЕНО ПРИНЦИП “ЄДИНОГО ВІКНА”

 З метою удосконалення принципу “єдиного вікна” прийнято закони від 24 травня 2012 року  №4839-VI “Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” та №4834-VI “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм”, які набули чинності 17 грудня 2012 року. Зазначеними законами запроваджено єдиний документ – виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, скасовано довідку органу ДПС про взяття на облік  платника податків.

Наказом Мінфіну України від 6 листопада 2012 року №1146 “Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів”, який набрав чинності 24 грудня минулого року, внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів №1588 від 9 грудня 2011 року. Цим же наказом скасовано видачу довідки за формою №4-ОПП. Відтепер, виписка з Єдиного державного реєстру підтверджує державну реєстрацію суб’єкта господарювання та взяття його на облік в органах державної статистики, ДПС України та Пенсійного фонду.

Довідку за формою №4-ОПП отримуватимуть лише ті платники податків, відомості про яких не містяться в Єдиному державному реєстрі.

Крім того, вказаним наказом скасовано і обов’язок подання до органів державної податкової служби заяви про припинення платника податків за формою №8-ОПП. Таку заяву подають тільки ті платники податків, відомості про яких не містяться в Єдиному державному реєстрі та для яких законом встановлено особливості їх державної реєстрації або ж, якщо мають бажання її подати.

НАВЧАННЯ ЗА ДЕРЖАВНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ

Для того, щоб установа працювала успішно, вона зобов’язана піклуватися про те, щоб її працівники мали достатній кваліфікаційний рівень та відповідали вимогам сьогодення.

Тільки молодий потенціал, який має спеціальну освіту за фахом може претендувати на вакансію в податковій. Кременчуцька ОДПІ зацікавлена в таких кадрах і сприяє їх “зростанню”. Тому запрошує випускників 9, 11 класів на навчання за державним замовленням

по квоті сільської молоді до Національного Університету ДПС України та до Київського фінансово-економічного коледжу Національного Університету ДПС України.

За довідками щодо отримання направлення на навчання необхідно звертатись до відділу персоналу Кременчуцької ОДПІ за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, б. 76,  кімната 306. Довідки телефоном (0536) 74-20-51.

 

ШЛЯХ ДО ВІДКРИТОГО СПІЛКУВАННЯ

Протягом січня-грудня 2012 року до Кременчуцької ОДПІ надійшов 71 запит на публічну інформацію: 40 – від фізичних осіб та 31 – від юридичних осіб.

Протягом 2012 року до Кременчуцької ОДПІ надійшло 293 письмових звернення громадян, серед яких: 286 заяв, 3 інформаційних запити та 4 скарги.

У своїх зверненнях платники інформували про ухилення деяких осіб від оподаткування, відмовлялися від ідентифікаційного номеру (за релігійними переконаннями), порушувалися кадрові питання, контрольно-перевірочної роботи, питання оподаткування доходів від підприємницької діяльності, судові справи, ПДВ, реєстрації та обліку платників податків та питання про місцеві податки та збори.

За 2012 рік було організовано та проведено 38 особистих прийомів посадовими особами податкової інспекції та керівниками структурних підрозділів.

За період дії антикорупційного проекту «Пульс податкової» до Кременчуцької ОДПІ було надіслано та опрацьовано 22 повідомлення.

БЕЗКОШТОВНІ “ПОДАТКОВІ” КОНСУЛЬТАЦІЇ

Інформаційно-довідковий департамент ДПС України надає консультації платникам податків з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі) за багатоканальним телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно).

Прийом запитань на е-mail: [email protected] (цілодобово, без вихідних).

КОРИСНО ЗНАТИ

1. З 1 січня 2013 року суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

2. При нарахуванні плати за землю на 2013 рік необхідно враховувати, що з 1 січня 2013 року діє новий понижуючий коефіцієнт для власників земельних ділянок, а також орендарів, який складає 0,85.

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

 

Середа, 30 січня 2013 року, останній день сплати:

ПДВ за грудень 2012 року;

-акцизного податку за грудень 2012 року;

-збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за грудень 2012 року;

-плати за землю за грудень 2012 року;

-збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2012 року;

-фіксованого сільськогосподарського податку за грудень 2012 року.

 

ЗМІНА БЮДЖЕТНИХ РАХУНКІВ З 21 СІЧНЯ 2013 РОКУ

Кременчуцька ОДПІ доводить до відома платників податків, що з 21 січня 2013 року змінюються рахунки для зарахування надходжень платежів до державного та місцевого бюджетів.

 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин