Каліцтво дитини: працівникам дитсадка на Чутівщині загрожує кримінальна кара

3-річний хлопчик, штовхаючись із однолітками, отримав перелом ключиці. Вихователька групи не показала дитину медикам, бо хлопчик не скаржився на біль. Наступного дня мати малюка повідомила про здобуту травму. Проте завідувачка дитсадка не повідомила про випадок ні відділ освіти, ні правоохоронні органи.

За результатами розгляду подання прокуратури Чутівського району до дисциплінарної відповідальності притягнута завідуюча одного із дитячих садків району. Приводом для внесення документа прокурорського реагування стало несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок, що стався у дошкільному навчальному закладі із трирічним хлопчиком ще наприкінці минулого року. ДО дисциплінарної відповідальності притягнуто і виховательку.

Так 5 грудня у дитячому садку під час гри зіштовхнулися двоє дітей, у результаті чого був травмований 3-річний хлопчик. На біль дитина не скаржилася, тож вихователька не вважала за необхідне показати його медикам. Про травму малолітнього з діагнозом перелом ключиці працівників дитячого садка наступного дня поінформувала мама малюка. Однак і після цього завідуюча дошкільного закладу не повідомила про випадок, що стався з вихованцем, ні відділ освіти, ні правоохоронні органи.

Як зазначив прокурор Чутівського району Олександр Мацко, своїми діями завідуюча порушила вимоги Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах, затверджене наказом МОНУ, та інші нормативні акти.

«Положенням передбачено, що про кожний нещасний випадок, який стався з вихованцем, потерпілий або свідок нещасного випадку повинен негайно сповістити безпосереднього керівника навчального закладу, а той, в свою чергу, зобов’язаний негайно повідомити орган управління освіти. Так як потерпілий – це маленька дитина, повідомити про інцидент мали б дорослі», – говорить Олександр Мацко.

За дорученням прокуратури Чутівського району наразі за даним фактом працівники Чутівського РВ УМВС України в Полтавській області порушили кримінальне провадження. Досудове розслідування проводиться за ч. 1
ст. 137 (неналежне виконання службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх, що спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого) КК України.

Ольга Дерев’янко
За матеріалами прес-служби прокуратури Полтавської області
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин