Комуналка: розбір польотів

Уперше за історію міста комунальне автотранспортне підприємство КАТП-1628 спрацювало з прибутком і не потребувало дотацій з міського бюджету. Тролейбусне управління ніяк не може навести лад, незважаючи на максимальне сприяння розвитку електротранспорту з боку мерії. А управління ЖКГ міськвиконкому продовжує ганебну практику створення беззмістовних відписок кременчужанам від імені Олега Бабаєва. Про все це і багато іншого на тему реального стану міського житлово-комунального господарства можна було дізнатись на підсумковій нараді комунальників, що пройшла 22 січня у міськвиконкомі.

Мета цих зборів – показати зміни, які відбулися у міському господарстві за два роки головування Олега Бабаєва, та визначити завдання на поточний рік.

Висновки з наради невтішні: лише невелика кількість керівників комунальних підприємств може похвалитись реальними успіхами. Дехто з них навіть не знав базових показників діяльності свого підприємства.

Про свою роботу відзвітували керівники керуючих компаній ТОВ «Житлорембудсервіс», ТОВ «Добробит», «Перспектива», «Гарпун», КП «Міськсвітло», КП «Кременчукводоканал», КП «Кременчуцьке тролейбусне управління», КП «Кременчукліфт», КП «Кременчуцьке автотранспортне підприємство», КП «Благоустрій Кременчука».
Сумлінно підготувались явно не всі, дехто виглядав досить непривабливо, дивуючи присутніх своїм ставленням до роботи. Тож висновки напрошуються самі собою.

Безсумнівним лідером серед комунальних підприємств, безумовно, є КАТП-1628. Керівник підприємства Бахціяр Мусурманкулау відзвітував: уперше за багато років підприємство спрацювало із прибутком у 3 мільйони гривень і вперше обійшлося без дотацій міста.

Серед досягнень керівника КП не лише успішна комерційно-господарська діяльність підприємства, але й створення гідних умов для роботи підлеглих. На підприємстві проведено каналізацію, вперше облаштовано пральню, туалет та душові. Відремонтовано кімнати для робітників, створено куточок відпочинку та триває благоустрій території. В гаражі силами підприємства зроблено металеві ворота.

Керівник КАТП сплатив навіть старі борги за невикористані відпустки (деяким працівникам заборгували за 10 років). Тепер пан Мусурманкулау має амбітний план підвищити зарплати працівникам у поточному році, щоб таким чином дати можливість співробітникам відчути успішність роботи свого комунального підприємства.

Олег Бабаєв: «Мер – брехун?»

Така репліка міського голови стосувалась відписок комунальників кременчужанам щодо включення у плани робіт із вирішення проблем, які мешканці порушують у своїх зверненнях.

Відповідальні за підготовку відповідей кременчужанам просто не включають у свої плани виконання обіцяних робіт. Зрештою, мешканці отримують відписки, не одержують обіцяного і змушені звертатись вдруге чи навіть утретє, втрачаючи довіру до обраного ними керівника міста. «Люди звертаються з повторними скаргами, ви готуєте відповіді, я їх підписую. Минає час – нічого не виконується. Виходить, мер – брехун?!» – риторично запитав Олег Бабаєв у начальника УЖКГ Сергія Яроша.
Міський голова вкотре наголосив, що наполягає на контролі за виконанням робіт по зверненнях громадян. Комунальники пообіцяли недоліки усунути. Подивимось, наскільки реальним це буде, і закликаємо мешканців міста повідомляти «Віснику» про нові факти відписок із боку УЖКГ.

Майбутнє електротранспорту

Одним з найбільших розчарувань зборів комунальників був виступ керівника тролейбусного управління Олександра Вертюха.
Відродження комунального електротранспорту – задекларована мета Олега Бабаєва, до якої він просувається два роки поспіль. Але меру незрозуміло досі: чи є Олександр Вертюх на чолі тролейбусного управління його партнером? «Я не розумію: ви саботуєте роботу? Мені що Левітана (колишній керівник, нині пенсіонер, – від ред.) треба покликати з пенсійної відпустки, щоб навести лад на підприємстві?»

Олександр Вертюх на чолі тролейбусного управління дійсно отримував максимальне сприяння з боку міського голови та міської ради. Втім, підприємство ніяк не може вилізти з проблем і до того ж створює собі нові проблеми, судячи з гнівних реплік Олега Бабаєва. Плану стратегічного розвитку тролейбусного управління «Вісник» з доповіді пана Вертюха так і не почув. Чи покращиться стан справ КТУ в 13 році після виходу 13 нових тролейбусів, замовлених минулого року, – побачимо невдовзі.

Микола Фельдман
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин