Король помер, хай живе Король!?

КрНУ імені М. Остроградського отримав нового старого ректора: 65-річний професор, доктор технічних наук Михайло Загірняк очолюватиме єдиний на Полтавщині національний університет наступні 7 років. Доля університету і доля професора були вирішені на виборах ректора, які відбулися минулого четверга, 17 січня. 117 зі 125 делегатів віддали свої голоси за пана Загірняка, який був єдиним кандидатом на цю посаду.

«Опозиціонерів», які проголосували проти, виявилося лише 7. Один бюлетень визнано недійсним. Утім, навряд чи можна справедливо звинувачувати Михайла Загірняка у тому, що він єдиний подав до Міністерства заявку на участь у виборах ректора. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №464-к, конкурс на зайняття посади ректора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського оголосили ще 19 грудня минулого року. Відповідне оголошення було опубліковане у газеті «Освіта України» та розміщене на сайті Міністерства (для подачі заявки у претендентів було три тижні), однак тих, хто волів би попрацювати ректором, не знайшлося ні серед кременчуцьких колег Михайла Загірняка, ні серед науковців з інших регіонів.

Кандидат один. Варіантів відповіді – два

Поруч із прізвищем «Загірняк» у бюлетенях не було інших, однак, закиди щодо безальтернативності та формальності цих виборів у прес-службі університету жорстко відкидають.

«Це дуже серйозна подія. Називати її формальною абсолютно некоректно. Тим паче, що вимоги Міністерства стали значно суворішими. Якщо 51 відсоток проголосує проти, Михайла Загірняка не переоберуть», – пояснила начальник інформвідділу КрНУ імені М.Остроградського Наталя Мащенко напередодні виборів.

Однак у тому, що результати виборів, відверто кажучи, очевидні, «Вісник» зміг переконатися, ледве переступивши поріг університету. Поважні гості (представники Міністерства, облради, міської влади) та колеги ректора підготували шикарні букети квітів навряд чи для того, аби вітати його з поразкою.

Про перспективи

Перед тим, як поставити позначку у бюлетені, всі присутні на заході мали змогу заслухати 30-хвилинну доповідь на той момент в.о. ректора Михайла Загірняка, у якій йшлося про його здобутки як керівника, проблеми, потреби та перспективи розвитку університету на найближчі роки.

Серед озвучених професором орієнтирів розвитку вишу – забезпечення доступу до якісної вищої освіти. А для цього, за словами Михайла Загірняка, треба збільшувати обсяги держзамолення, підвищувати мотивацію абітурієнтів до навчання, але в жодному разі не збільшувати ліцензійні обсяги на навчання студентів (через складну демографічну ситуацію). Одне з першочергових завдань – налагодити співпрацю з підприємствами, щоб ті замовляли підготовку необхідних їм фахівців у КрНУ.
«Жоден із цих пунктів не може бути виконаний без стабільного фінансування, чого ми не маємо останнім часом. Однак ми не скаржимося і намагаємося шукати вихід власними силами», – підсумував професор.

Серед шляхів налагодження фінансування ВНЗ ректор Загірняк назвав надання платних послуг (наприклад, коли університет проводить певні науково-дослідні роботи на договірних засадах, за що отримує грошову винагороду) або ж здачу в оренду своїх приміщень, спортивних споруд із метою проведення культмасових заходів або спортивних змагань.

Перший варіант отримання альтернативних грошей у «Вісника» не викликає жодних питань, адже КрНУ імені Остроградського має вельми потужний викладацький склад: 46 професорів-докторів наук, 159 доцентів-кандидатів наук, що значно перевищує вимоги МОНмолодьспорту. Однак другий (гроші від оренди) не виглядає так переконливо, адже, що б не казав ректор, але стан окремих елементів інфраструктури Кременчуцького національного залишає бажати кращого. Це підтвердять, передусім, студенти, які відвідують заняття фізкультурою у басейні «Нептун» та на стадіоні «Політехнік».

P.S. Після двогодинної конференції, під час якої всі бажаючі мали змогу виступити на підтримку або із критикою кандидата, після того, як були сформовані відповідні органи для проведення виборів, нарешті розпочалася сама процедура волевиявлення. У таємному голосуванні взяли участь 125 делегатів від науково-педагогічного колективу університету. Результат – беззаперечна перемога пана Загірняка. Перемога над самим собою.

Мовою закону
Стаття 39 Закону України «Про вищу освіту»
Обрання, затвердження та звільнення з посади керівника вищого навчального закладу
1. Кандидат на посаду керівника вищого навчального закладу третього або четвертого рівня акредитації повинен бути громадянином України, вільно володіти українською мовою, мати вчене звання професора, науковий ступінь доктора або кандидата наук і стаж науково-педагогічної діяльності не менше ніж десять років .
Кандидатура Михайла Загірняка повністю відповідає цим вимогам.

Наталя Істоміна
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин