Полтавські автокрадії надають перевагу вітчизняним авто

За 12 місяців 2012 року на території Полтави було викрадено 22 транспортних засоби, 10 з яких так і не вдалося знайти. Великою популярністю у злодіїв користуються автомобілі таких марок: «Москвич», «ВАЗ-2105», «ВАЗ-2106», «ВАЗ-2107», «ВАЗ-2110». Вони стають «легкою наживою», бо, як правило, не оснащені надійною системою захисту.

У таких автівках, не прикладаючи великих зусиль, легко можна відчинити двері. Та й замки запалення не складні за конструкцією. Стаючи «незаконним власником» вище згаданих транспортних засобів зловмисники їх одразу розкомплектовують і реалізовують запчастини. Що не продали – здають на металобрухт.

Найчастіше викрадачі діють під покровом ночі, у період з 1-ої до 4-ої години. Розшукати викрадене авто – завдання не просте, адже на місці злочину не залишається майже ніяких речових доказів. Так само важко знайти і свідків події. Тому, будьте обачні та спостерігайте за оточуючими, які часто «крутяться» біля вашого транспортного засобу.

Є декілька простих правил, дотримуючись яких Ваш автомобіль буде в безпеці:

– зберігайте автомототранспорт тільки на стоянках, що охороняються, або в гаражах;
– не залишайте транспорт без нагляду, особливо в нічний час під під’їздами будинків;
– ніколи не залишайте в автомобілях, особливо на видних місцях, документи, цінні речі, бо це приваблює увагу злочинців;
– обладнайте автомобіль пристроями проти викрадення та завжди, залишаючи машину на хвилину, встановлюйте всі електромеханічні пристрої охорони;
– для перестрахування електронних пристроїв додатково користуйтеся мультилоками (фізичне блокування коробки передач);
– застрахуйте автівку.

Болючим також залишається й питання дорожньо-транспортних пригод, місце скоєння яких водії залишають. Найтяжчим порушенням Правил дорожнього руху, що може перекваліфікуватися у скоєння злочину, було і є ненадання потерпілому в автопригоді допомоги та залишення керманичем місця ДТП.

Тож, закликаємо водіїв не порушувати законодавства, а громадян, які випадково стали свідками дорожньо-транспортної пригоди, запам’ятовувати державні номерні знаки автомобілів-учасників, обставини ДТП та повідомляти їх до міліції на номер 102. Це дасть можливість правоохоронцям у короткий термін часу розшукати автомобіль та затримати й притягнути до відповідальності водія-порушника.

За матеріалами інспектора групи розшуку ВДАІ з обслуговування м. Полтави
та АТІ п/п МВС України в Полтавській області
капітана міліції О.В. Піхурця

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин