Перша стоматологічна поліклініка святкує 45-річний ювілей

Цими днями Кременчуцькій міській стоматологічній поліклініці №1 виповнюється 45 років. Перших пацієнтів спеціалізований медичний заклад прийняв 1 лютого 1968 року. Розташовувалася на той час стоматологічна поліклініка на першому поверсі житлового будинку на вулиці Красіна, 2.

Слід сказати, що у Кременчуці до цієї події стоматологічна допомога мешканцям міста надавалася у стоматкабінетах при міських поліклініках № 1, 2, 3 та дитячій, а також на базі 12 промислових підприємств. Така розрізненість гальмувала удосконалення організації надання стоматологічної допомоги населенню міста, поліпшення якості роботи лікарів-стоматологів, не сприяла широкомасштабному запровадженню нових досягнень науки і техніки. І найголовніше, розповсюдженість карієсу у Кременчуці на той час була однією із найвищих у Полтавській області, що вимагало організації якісної диспансеризації та організованої профілактичної санації.

Очолила новостворену стоматологічну поліклініку Л.Ф.Клементьєва, яка керувала закладом до 1991 року, а першими працівниками були зараховані: старша медична сестра С.С.Сердюк, медреєстратор Н.В.Бабенко, медичний статистик А.М.Кутузова, старший бухгалтер Т.А.Трифонова і інші працівники. Біля витоків міської стоматологічної поліклініки стояли лікарі-стоматологи: Т.Д.Нерубаєва, Н.М.Наталенко, Г.Ю.Соколова, Т.Т.Мусійченко, Г.М.Бабенко, М.І.Сирота, Г.М.Кушніренко, О.О.Суботіна, Ф.П.Чемерис та ще низка фахівців, які віддали цьому закладу по 30-40 років свого життя.

Високий рівень кваліфікації лікарів-стоматологів та наявність необхідного стоматологічного і зуботехнічного обладнання сприяли тому, що уже через півроку після відкриття стоматологічна поліклініка була затверджена базою для проходження виробничої практики студентами Полтавського медичного стоматологічного інституту. А починаючи з 1970 року у стоматологічній поліклініці впроваджується протезування золотом. Це була визначна подія для міста, адже на той час мірилом достатку людини, її соціального статусу і положення у суспільстві слугували золоті зуби.
vestnik.1161011-33181-1hoercn.jpeg
Характерно, що поліклініка дала життя кільком аналогічним закладам у місті. Зважаючи на швидку забудову мікрорайону «селище Молодіжне» та інтенсивний розвиток північного промислового вузла, у 1978 році відкривається стоматологічна поліклініка № 2 (головним лікарем призначена хірург-стоматолог Першої міської поліклініки Т.С.Сподіна), що укомплектовується виключно фахівцями стоматологічної поліклініки № 1. У 1981 році дитяче відділення стоматологічної поліклініки реорганізовується у дитячу стоматологічну поліклініку, яку очолила завідуюча дитячим відділенням стоматологічної поліклініки № 1 В.І.Гольберг. А у 1983 році у місті вперше в області відкривається госпрозрахункова стоматологічна поліклініка, на чолі якої стає лікар стоматолог-ортопед Першої стоматологічної поліклініки І.В.Буров.

Подальший поступальний розвиток даного закладу гальмувала обмежена площа. І у 1983 році стоматологічна поліклініка переводиться у нове приміщення на вулиці Київській, 14, де знаходиться й нині. Більші площі надавали і більші можливості для якісної стоматологічної допомоги. У розпорядженні медиків стоматологічної поліклініки № 1 тепер було 20 кабінетів і 32 робочих місця на зміну (лікувальне відділення – 17, хірургічне – 2, ортопедичне – 6, пародонтологічне – 4, рентгенологічний кабінет – 1, фізіотерапевтичний – 1). До того ж отримані від промислових підприємств кошти дали можливість придбати декілька одиниць сучасного стоматологічного обладнання, діагностичну та фізіотерапевтичну апаратуру.

З 1991 року по 2011 рік головним лікарем 1-ї стоматполіклініки міста працював Єлецький В.М. За цей період була поліпшена матеріально-технічна база поліклініки, відкрито філіал стоматологічної поліклініки в Крюкові на вул. Лейтенанта Дніпрова.

Нині стоматологічна поліклініка №1 є провідною у Кременчуці і забезпечує стоматологічною допомогою найбільшу кількість мешканців Кременчука. Так, у 2012 році фахівцями поліклініки прийнято 134207 хворих, яким запломбовано 77665 зубів, видалено 16248 зубів та проведено 1820 стоматологічних операцій. Лікарями ортопедами виготовлено 2114 різних коронок, 1998 протезів, з яких 24,2% – за сучасними технологіями. Сановано 40993 хворих, або 41% від усього 100-тисячного населення регіону обслуговування. Проліковано засобами фізіотерапії 4784 хворих та проведено майже 22 тисячі рентгендосліджень.

Значне місце в діяльності закладу займає обслуговування пільгових категорій та декретованих груп, зокрема, у звітному році сановано 9248 підлітків та 470 інвалідів Великої Вітчизняної війни. Велика увага приділяється профілактиці захворювань порожнини рота та диспансеризації хворих стоматологічної групи. Так, станом на 1.01.2013 року під диспансерним наглядом знаходиться 4000 хворих.

Слід зазначити, що при плановій потужності 250 відвідувань за зміну, фактично заклад відвідують 350-355 пацієнтів, що складає 140% планової потужності. Це є доказом того, що незважаючи на наявність у місті більше 100 приватних стоматологічних кабінетів, кременчужани надають перевагу професійності і майстерності фахівців стоматологічної поліклініки №1.

Сьогодні у поліклініці надається увесь спектр стоматологічної допомоги, проводиться рентгенологічне обстеження та фізіотерапевтичне лікування, в тому числі лазеротерапія. Також усі види стоматологічної допомоги надаються вдома пільговій категорії населення, які за станом здоров’я не можуть з’явитися на прийом. Заклад відповідає усім нинішнім вимогам, що ставляться до поліклінік такого профілю. Цьому свідчення – акредитаційний сертифікат вищої категорії, який отримано у 2012 році, після проходження державної акредитації при Міністерстві охорони здоров’я України. З минулого року почала діяти міська «Програма оновлення стоматологічного обладнання в стоматологічних поліклініках Кременчука на 2012-2016 роки», в рамках якої до міста уже почало надходити стоматологічне обладнання.
vestnik.1161011-33181-o901wl.jpeg
Та усе ж основною гордістю стоматологічної поліклініки № 1 є фахівці. Більше 30 років працюють в поліклініці лікарі М.П.Трубієнко, В.М.Сидьорка, Т.Т.Сидьорка, Н.І.Левченко, В.А.Єгорова, медичні сестри Н.М.Ярославська, П.А.Пруднікова, В.П.Свістун, зубні техніки А.М.Коряченко, О.В.Касьянова, Н,О.Рожкова, медичний статистик А.В.Кондрашова та інші. Заслуженим авторитетом у кременчужан користуються лікарі І.М.Саленко, Т.В.Садковська, С.О.Яцеленко, Н.В.Прокойченко, Л.Н.Геращенко, Л.Ю.Мурадян, Н.Т.Островський, Я.В.Мохун та ще багато сумлінних фахівців.

Не хочеться, щоб у читачів склалося враження, ніби у стоматологічній поліклініці №1 немає проблем. Звичайно, як і у будь-якому колективі є недоліки й проблеми. Труднощі останніх років пов’язані з недостатнім бюджетним фінансуванням. Усе це стримує оновлення і подальший розвиток поліклініки. Однак, незважаючи на труднощі сьогодення, колектив не втрачає оптимізму, якісно і злагоджено робить свою справу і впевнено рухається у поступальному напрямку.

О.М.Стукало, головний лікар Кременчуцької міської стоматологічної поліклініки №1

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин