Поблизу Кременчука у колодязях селян зникла вода

Місцеві жителі пов’язують зниження рівня ґрунтових вод із діяльністю Єристівського залізорудного кар’єру.

На засіданні постійної комісії Козельщинської районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, соціального розвитку села, що відбулося 25 січня, заявили, що люди серйозно стурбовані тим, що в сільських колодязях практично пропала вода. Найбільше потерпає селище Комінтерн Козельщинського району.
«Влітку води набиралось із піввідра, зараз можна начерпати до трьох відер, та цього дуже мало для потреб сільських садиб», – розповіла секретар Солоницької сільської ради (до її складу входить село Комінтерн) Валентина Свистун.

Як інформує прес-служба Полтавської облради, місцеві жителі пов’язують зниження рівня ґрунтових вод із діяльністю Єристівського залізорудного кар’єру. Аналогічна проблема з’явилась у прилеглих до кар’єру селах Кременчуцького району. Проте місцева влада має суттєвий вплив на ситуацію з водопостачанням, адже тут вирішуються всі питання, пов’язані з відведенням земель для діяльності промислового гіганта.

Як відомо, природа не визнає адміністративних кордонів, підземні ріки обміліли так само і в селах Козельщинського району. Учасники засідання висловили одностайну думку про те, що, тільки маючи однозначний висновок компетентної експертної комісії, Солоницька сільська рада зможе звернутися до керівництва Єристівського кар’єру з вимогою усунути негативні наслідки і налагодити водопостачання прилеглих до кар’єру територій.
Водночас учасники засідання висловили думку про те, що проблема маленького села Комінтерн – це лише перший дзвіночок. Загроза водним ресурсам існує давно. Сумнозвісний ставок-випарювач Кременчуцького нафтопереробного заводу забруднив підземні води у селищі Нова Галещина. І тут ситуація схожа: в сусідні села Кременчуцького району організоване підвезення питної води, екологічне лихо, спричинене нафтовиками, є фактом визнаним. Таким самим має бути підхід і до проблем водопостачання населених пунктів Козельщинського району.

Ольга Дерев’янко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин