У КрНУ імені Остроградського науковці говорили про історію Кременчука

24 листопада в Кременчуцькому національному університеті імені М. Остроградського відбулася IV Регіональна науково-практична конференція «Кременчуцький край у контексті історії України», під час якої було представлено понад тридцять наукових доповідей провідних учених, краєзнавців, студентів. Про це повідомляє прес-служба університету.

Тематика конференції охоплювала широке коло проблем з історії України, Кременчуцького краю та власне Кременчука від часу його заснування до сучасності. Особливу увагу було приділено специфіці соціально-економічного та культурного розвитку міста, проблемам збереження історичних пам’яток, шляхам розвитку дослідницької краєзнавчої роботи.

Масштабне наукове дослідження на тему «Україна у роки Першої світової війни: розв’язання проблеми біженства (1914-1918)» представила Л. М. Жванко д. і. н., професор Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова. Вчена акцентувала увагу на проблемі біженців, яка дотепер залишалася поза увагою дослідників.

Невідомі сторінки з історії Кременчука відкрив у доповіді «Нові факти з історії Кременчука (до 1764 р.)» Д. С. Вирський, д. і. н., професор, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Він ознайомив присутніх з цікавими документами і згадками про наше місто, які були віднайдені під час роботи в польських та українських архівах.

Молодший науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею В. Е. Івушкін представив ґрунтовне дослідження «Кременчуцькі мости й переправи у роки Вітчизняної війни». Доповідач наголосив на історичній ролі Крюківського мосту під час Великої Вітчизняної війни та коротко розповів про історію тимчасових мостів та мостових переправ через Дніпро в Кременчуці, які зводилися німецькими окупаційними та радянськими військами. При цьому дослідник уперше проаналізував та ввів до наукового обігу групу документів із німецьких архівів часів Другої світової війни.

Відомий кременчуцький краєзнавець, к. мистецтвознавства, доцент кафедри українознавства КрНУ А. М. Лушакова розповіла про перший вищий навчальний заклад Кременчука – Вчительський інститут.

Підбиваючи підсумки заходу, організатори і гості наголосили на необхідності проведення у 2015 році масштабної наукової конференції, присвяченої 70-річчю Великої Перемоги.

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Січня, 2019 Субота
18 Січня, 2019 П’ятниця
17 Січня, 2019 Четвер
більше новин