Медичні ремонти-2013 переносять на наступний рік

Більше 30 мільйонів гривень потрібно на ремонти, які заплановані у міських лікарнях на наступний рік. Ремонти, які не вдалось зробити в 2013 році, перенесли на 2014.
На які покращення у сфері медичного обслуговування варто сподіватися кременчужанам наступного року, обговорили у мерії цього тижня.

2013 рік для медичної галузі міста став, за словами мера, бігом на місці. «Бігли швидко, але нікуди не прибігли», – порівняння від Олега Бабаєва.
Цього тижня у мерії зібрали всіх головних лікарів, аби обговорити перспективи на наступний рік. Міський голова нагадав, що цього року через проблеми з фінансуванням не вдалось зробити жоден із запланованих ремонтів. Підтверджували це і головні лікарі – для декількох лікарень уже виділили гроші на обладнання, але казначейство їх не проводить. Є сподівання, що наступного року ситуація покращиться, тож кременчуцькі медики оприлюднили плани ремонтів і реконструкції.

Перша міська лікарня – майже 4 мільйони гривень

У цій лікарні хочуть створити сучасне приймальне відділення з палатами, де хворим починали б надавати допомогу ще до того, як вони потраплять у профільне відділення. На ремонт приймального, реанімаційного, анестезіологічного відділень і закупівлю обладнання потрібно майже 4 мільйони гривень.

Друга міська лікарня – 4,4 мільйона гривень

На ремонт і обладнання для хоспісу, який планували облаштувати ще цього року, вже виділено більше 3,8 мільйона гривень. Ще 200 тисяч гривень виділив американськй фонд. Але роботи так і не почали, хоча і провели тендер. Ремонт перенесено на наступний рік. Окрім цього, ремонту потребує гінекологічне відділення. Як зазначає головний лікар 2-ої міської лікарні Севастьян, це відділення потрібно реконструювати, бо обладнання у ньому застаріло як технічно, так і морально. Та і умови для пацієнток і для медперсоналу мали б бути кращими.

Третя міська лікарня – майже 10 мільйонів гривень

Як зазначив мер, ремонт у цій лікарні має стати найзнаковішим у 2014 році. Місто не відмовляється від створення тут кардіоцентру. Ремонт дозволить збільшити кількість місць. А як зазначив головний лікар цієї лікарні Вадим Українець, завдяки заміні обладнання і облаштуванню нового відділення з’явиться можливість більш ясно надавати допомогу пацієнтам з інфарктом міокарда. Тож він сподівається, що смертність зменшиться і мешне людей ставатимуть інвалідами.

Ремонт непосильний для міста, тож, як і торік, залучатимуть спонсорів. Серед таких мер називає Кременчуцький сталеливарний завод, який уже допомагав цій лікарні.

Четверта міська лікарня – майже 5,5 мільйонів

У цій лікарні за кошти міського бюджету вирішено відремонтувати інфікційне відділення. Воно обслуговує місто і навколишні райони. А ремонт тут не робили зо два десятки років. Потребує ремонту і приймальне відділення поліклініки, але по допомогу для проведення цього ремонту хочуть звернутися до нардепа Жеваго.

П’ята міська лікарня – більше 2,4 мільйона гривень

Головний лікар Максим Середа зазначив, що бажано провести капітальний ремонт ванної зали, бо вона 1974 року, тож майже 40 років ремонт тут не проводили.

Міська дитяча лікарня – до 5 мільйонів гривень

У цій лікарні планують завершити вже розпочатий ремонт відділення молодшого віку та капітально відремонтувати приймальне відділення. Приймальне відділення хочуть розділити на два потоки – для дітей з інфекційними хворобами та інших.

Міський пологовий будинок

Тут поки що ремонтні роботи за кошти міського бюджету не плануються, оскільки цей заклад охорони здоров’я включений до державної програми, що стосується роботи перинатальних центрів. Тож кошти на покращення матеріально-технічної бази пологового будинку наступного року сподіваються отримати з держбюджету.

Позиція мера

З ремонтами у відділеннях мають також замінювати обладнання, меблі та інший інвентар.

«Жодних старих жовтих клейонок, старих ліжок зразка 75 року випуску не має бути. Все викинути і замінити на нове», – побажання мера.
А ще він не залишає ідею створити на базі дитячої лікарні, 3–ьої, 5–ої міських лікарень і медколеджу медичне містечко. Щоб ці заклади мали спільну територію і охорону.

Програма допомоги «Швидкій»

Про це заявив міський голова Кременчука Олег Бабаєв під час огляду Кременчуцької станції «Швидкої допомоги». Наразі станція «Швидкої допомоги», яка розташована в Кременчуці, обслуговує не лише мешканців нашого міста, а й навколишніх районів і міста Комсомольська. З початку цього року «Швидка» знаходиться в обласному підпорядкуванні, і наразі вона фінансується з Полтави. Про це нагадав головний лікар станції «Швидкої допомоги» Ігор Дубницький.

Мера здивувало, що і досі в автопарку «Швидкої» є раритети – це автівка 1994 року випуску. Всього на станції 16 автомобілів, зокрема один реанімобіль. Це останнє поповнення автопарку станції «Швидкої допомоги». Його придбали за кошти міського бюджету.

«Я переговорю з губернатором (Олександром Удовіченком, – авт.), аби, коли на область прийдуть нові автомобілі, отримав і Кременчук», – зазначив Олег Бабаєв.

Але він розкритикував керівництво станції за те, що в боксах, де зберігаються автівки, немає належного порядку: «З порядком у боксі проблеми. То пачка цигарок валяється, то дах протікає. Це можна усунути і власними силами. Треба щоб був господарський підхід, незважаючи на те, що фінансування немає».

А ще мер повідомив, що в перспективах – розроблення міської програми, у якій передбачатиметься допомога станції, а також переведення СШМД у приміщення, яке наразі займає керуюча компанія «Житлорембудсервіс».

Головний лікар «Швидкої» зазначив, що від переїзду будуть лише переваги. Бо там більше теплих боксів і не буде перешкод для виїзду карет «швидких».

Олена Ліпошко
Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Січня, 2019 П’ятниця
17 Січня, 2019 Четвер
16 Січня, 2019 Середа
більше новин