Європа та Євразія зіштовхнулись в Україні

Фраза, винесена у заголовок, належить не «Віснику». Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт сказав це у середу з огляду на останні події. Ці його слова є одним із підтверджень важливості геополітичних факторів, на які слід звертати увагу під час оцінки процесів, що відбуваються сьогодні в Києві. Як має розв’язатись нинішня політична криза?

Євросоюз програв

І ці слова «Віснику» також не належать. Це у вівторок, 10 грудня, сказав на зборах Європарламенту депутат Річард Легутко (група консерваторів і реформістів), який заявив, що Східне партнерство «ніколи не було улюбленою дитиною ЄС». «Тому й не дивно, що хто виграв, так це Росія, а той, хто програв – це ЄС», – зазначив європейський політик згідно із повідомленням «Інтерфакс-Україна». При цьому євродепутат також вважає, що Брюссель ніколи не говорив з Україною як зі стратегічним довгостроковим партнером. «Національні уряди в Парижі та Берліні грали у свої егоїстичні двосторонні ігри з Росією. Чи вивчить європейський політикум цей урок – я не впевнений. І знову Москва, Париж, Берлін повернуться до звичайного ведення справ», – робить він песимістичний прогноз.

Узагалі, це були цікаві збори євродепутатів, виступи яких визначили реальне коло дискусії навколо українського питання. Найбільш конкретним у своїх пропозиціях був лідер європейських лібералів і демократів Грехем Вотсон, який заявив про необхідність Європарламенту бути залученим у вирішення політичної кризи в Україні: «Ми повинні бути більш конструктивні і говорити більш відкрито про слона в посудній лавці – про Росію, і направити повноцінну місію в Київ, щоб захистити європейське майбутнє країни».

Росія – як слон у посудній лавці

Чому те, що дозволено Росії, не може бути дозволено Україні? Чому Євросоюз і США мають пробачити, наприклад, лідеру Турції Реджепу Ердогану цьогорічні розгони демонстрантів та ув’язнення журналістів, редакторів, ректорів, професорів, що отримували від 7 до 20 років тюрми за участь у підготовці державного перевороту? І чому це світ не буде здатний пробачити те ж саме українському президенту?
Світом керують інтереси. Сучасні держави – це величезні гроші. І, враховуючи ступінь важкості економічних ударів, що були завдані Росією українській економіці, ЄС повинен був реагувати на це ще влітку.

Останні висновки знову ж також не належать «Віснику». Це ми цитуємо пана Кваснєвського, що є одним із двох голів моніторингової місії Євросоюзу в Україні. Колишній президент Польщі, що безліч разів відвідував Київ від імені ЄС, розкритикував політику Брюсселя щодо України, звинувативши об’єднану Європу в наївності. Про це написала «Німецька хвиля». Ось його слова: «Євросоюзу слід було раніше подумати про надання Україні короткострокової допомоги і вимагати від МВФ менш жорстких рішень. Однак це відбувається лише сьогодні».

Міжнародний валютний фонд

Ця фінансова інституція, судячи з усього, піде назустріч Україні ще до кінця року. 16 грудня в МВФ розглядатимуть українське питання. «Подальші технічні консультації між представниками МВФ і владою тривають для досягнення такої досить амбітної політики, яка могла б вирішити проблеми України» , – сказав директор департаменту зовнішніх зв’язків МВФ Геррі Райс. У той же час МВФ заявляє, що готовий розглядати можливість поетапного підвищення тарифів на газ та опалення і компенсацію такого підвищення незабезпеченим верствам населення. Про це повідомляло цього тижня «Інтерфакс-Україна».

На питання можливого кредиту є реакція Віктора Януковича, який у вівторок публічно зустрічався з Кравчуком, Кучмою та Ющенком. Чинний український президент сказав: «До речі, вчора у мене була розмова з віце-президентом США Джо Байденом, який мені сказав, що майже вирішене питання кредиту МВФ. Проте я йому сказав: якщо будуть такі умови, які Фондом пропонуються – заморозити заробітні плати, підвищити ціни на газ, – то нам такі кредити не потрібні. Не потрібні нам такі кредити».

Що це означає?

«Вісник» робить лише один висновок. Це означає, що торги щодо економічного майбутнього продовжуються. Метою таких переговорів на ставках, що постійно підвищуються та які Україна повноцінно і самостійно веде з ключовими геополітичними гравцями світу, є, зрештою… Затвердження державного бюджету до кінця року. У Вашингтона та Брюсселя є ще трохи часу, щоб визначитись із конкретними пропозиціями для України. 17 грудня запланована зустріч Віктора Януковича та Володимира Путіна, під час якої буде розглянуто можливість укладення 15 угод.

Микола Фельдман
Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Січня, 2019 П’ятниця
17 Січня, 2019 Четвер
16 Січня, 2019 Середа
більше новин