Танці на інвалідних візках: вперше у Кременчуці

Ці танцівники разом у парі нещодавно, але вже стали лауреатами всеукраїнських змагань. У Кременчуці разом виступали вперше.
Вони доводять, що танцювати можна і в інвалідних візках. У рамках Кубку України із сучасного танцю і фітнес-аеробіки, який проходив цими вихідними у ПК «Кредмаш», Костянтин Кууск і Наталія Герасименко представили свій танець.

І самі танцівники, і їхній тренер Анастасія Чижова зазначають: найважче – те, що танцюють Костянтин і Наталія у звичайних інвалідних візках, бо спеціально пристосовані для танців дорого коштують.

Як усе починалось

Як вони стали в пару, розповіла Наталія: «Мій партнер захворів, тож так склалось, що ми почали танцювати з Костянтином. А спробували на дискотеці, чи вийде станцюватися. Вийшло – і всі були просто у захваті. Я й сама не очікувала такого результату. А потім почали готуватися до обласного фестивалю, де вибороли право представляти Полтавщину на Всеукраїнських змаганнях «Крила надії» в Києві, де стали лауреатами».

Про що мріють танцівники

«Ми хочемо, щоб у місті рух танців на візках розвивався, бо це цікаво. Багато людей не бачили, що на інвалідних візках можна не лише пересуватися, а й танцювати. А є й такі, які вважають, що це інвалідам-візочникам узагалі не потрібно: пандус збудували – і будьте задоволені. Адже деякі люди не розуміють, що навіть у візку людина хоче розвиватися і творчо, і фізично. Інвалідність – не кінець світу, з цим треба навчитися жити», – говорить Костянтин.

А Наталія додає: «Танець – це дуже хороший спосіб реабілітації. Реабілітації тіла і духу. Тим більше, що багато людей впадає у відчай, отримавши інвалідність. Це гарний приклад того, як не втратити надію».
Адже траплялись випадки, коли стан здоров’я інваліда-візочника, який починав займатися танцями, покращувався. Це підтверджує тренер Анастасія Чижова, яка тренує не лише цю пару, а й інших кременчуцьких інвалідів-візочників.

Що найважче

Тренер і танцівники в один голос заявили, що неважко танцювати чи поставити танець. Складно танцювати у звичайному інвалідному візку, бо можна перекинутись і впасти. А спеціальні коштують дорого.

«А найважче – перебороти себе і почати танцювати. Перебороти, незважаючи на всі труднощі. Не опускати руки, коли щось не виходить. Скільки таких моментів у нас із Наталею було, та ми продовжували танцювати», – говорить Костянтин.

Танці на інвалідних візках: вперше у Кременчуці

На ці традиційні змагання, які проводить Федерація аеробіки Кременчука і студія танцю і фітнесу «Дегаже», з’їхались танцювальні колективи не лише з Полтавщини, а й з інших областей України (учасники представляли Комсомольськ, Світловодськ, Смілу, Кривий Ріг, Олександрію).

Як розповіла одна з організаторів, керівник студії «Дегаже» Анастасія Чижова, на Кубок прибуло близько 400 учасників. Лише з Комсомольська приїхало більше 60 танцівників.

Змагалися як професіонали, так і любителі. Кубок тривав два дні: у суботу – в номінаціях «Стрип-пластика» і «Гоу-гоу денс», а в неділю – в номінаціях «Естрадні танці», «Фітнес і аеробіка», «Андеґраунд», «Сучасна хореографія». Були і батли з хіп-хопу і брейкдансу.

Головний приз у 1000 гривень цього року отримали танцівники гурту «Едванс» зі Світловодська. Переможці в усіх номінаціях отримали кубки, медалі і грамоти.

Олена Ліпошко, фото Ольги Бережної
Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Квітня, 2019 Неділя
20 Квітня, 2019 Субота
більше новин