Таємниця аватара

Фото, яке людина обирає для свого аккаунту у соціальній мережі, краще будь-якого віщуна чи слідчого може розповісти про найцікавіші куточки душі її власника. Чим більше ми приховуємо, тим несподіваніше «оголюємося» перед іншими. Ті ж, хто, навпаки, виставляє своє життя напоказ, можуть мати серйозні комплекси та фобії. Як про пороки та пристрасті людської природи може розповісти найбезневинніший аватар, – на таку тему «Вісник» пропонує поговорити у цьому номері.

Кінозірки, тварини, герої мультфільмів, автомобілі та еротика – чого тільки не побачиш у соціальних мережах замість знайомих та звичних облич друзів. І не дивно, адже можливість необмеженого та анонімного спілкування зробила навіть із найбільш закомплексованих та сором’язливих персон справжніх ораторів та залицяльників. «Я не виставляю своє справжнє фото у мережу, тому що у мене немає вдалих. Я всюди собі не подобаюсь», – розповідає 20-річна кременчужанка Маргарита. А ось 30-річна Юлія вже давно припинила «всі ці ігри з чужими аватарами» і вважає чуже фото на своїй сторінці частиною чужої енергетики, яка не завжди може бути позитивною і приносити користь. «Навіщо засмічувати свій профайл усіляким непотребом? Не розумію. Як на мене, краще примиритися із собою та своєю зовнішністю та бути відвертим у проявах свого «я», аніж засмічувати свій інформаційний простір чужими зображеннями», – вважає Юлія.

Приховуючи, розповідаємо ще більше

Думок із цього приводу лунає безліч, однак, факт залишається фактом: далеко не кожен із нас готовий показати себе справжнього. І неважливо, з яких причин: невдоволеність зовнішністю, небажання «світитися» у мережі, фанатизм перед зіркою, любов до тварин абощо. На думку психологів, часто несправжні аватари, які людина обирає винятково за принципом «подобається – не подобається», можуть розповісти про неї значно більше, ніж її реальна фотографія. У той же час дехто, навпаки, «вивалює» тисячі власних фото, звітується перед друзями про кожну поїздку, фотографує те, що з’їв за обідом, чим нібито намагається отримати від друзів та інших юзерів покрокове визнання своїх вчинків та переконати самого себе у власній винятковості та неперевершеності.

Часто несправжні аватари, які людина обирає винятково за принципом «подобається – не подобається», можуть розповісти про неї значно більше, ніж її реальна фотографія.

Таємниця аватара

Часто вживане, але до кінця не зрозуміле…

• Аватара в індійській міфології – реальне втілення божества, наприклад, десять втілень Вішну, одним з яких був Крішна. Навіть Будда в індуїзмі вважється аватаром Вішну. А Індра-громовержець у одному зі своїх аватарів був хробаком. Термін походить із санскриту, де слово «аватара» означає «зішестя». Аватари вели цілком самостійне, фактично незалежне від «отця» буття, але божественна суть проявлялась у незвичайності їхнього життя.

• Аватар (Інтернет) – невелике зображення (фотографія або малюнок), зазвичай від 16х16 пікселів, яке користувач форуму або блогу використовує разом із ніком (псевдонімом). Таке зображення відображається у профілі зареєстрованого користувача форуму або сайту. Може бути як фотографією, так і якоюсь картинкою, що відображає суть користувача і допомагає максимально правильно створити перше враження у співрозмовника.

• Аватарами називаються персонажі тривимірних світів, персонажі ігор та інші образи гравця або користувача інтернет-ресурсів.

• «Аватар: Останній захисник» – американський анімаційний серіал виробництва телеканала Nickelodeon.

• «Аватар» – фантастичний фільм Джеймса Кемерона, США, 2009 рік.

Олексій Репецький, психолог:

– Спілкування онлайн досить часто передбачає можливість анонімності, якої практично немає в живому спілкуванні. Можна зареєструватися під іншим іменем, повісити чуже фото і проявляти в спілкуванні те, що в житті, швидше за все, не дозволяєш собі робити. Адже деякі субкультури з’явилися тільки завдяки Інтернету. Наприклад, тролі. Люди спеціально реєструються на форумах і чатах. Досить часто обирають собі провокаційні ніки й аватари та займаються розпалюванням конфліктів і суперечок з іншими користувачами. Зазвичай, у житті ці люди досить тихі і непомітні. За рахунок анонімності вони можуть проявити ті сторони своєї натури, які вони пригнічують і приховують. Тому я скажу так: аватар – це маска, яка дозволяє проявити себе справжнього. Хоча аватарка може стати досить непоганим проективним тестом, оскільки, обираючи те чи інше зображення, людина щось розповідає про себе. Така картинка може волею-неволею повідати нам про мрії, бажання, самооцінку, внутрішній образ. Якщо людина обирає аватаркою своє фото – це, швидше за все, свідчить про те, що вона не ховається від інших людей і досить упевнена у собі, задоволена собою і своєю зовнішністю. Якщо людина обирає якийсь інший образ, тут може бути кілька варіантів: 1) у людини є внутрішній конфлікт між тим, якою вона хоче бути і якою почувається; 2) людина хоче залишитися анонімною; 3) аватарка несе вказівку на рід занять людини. Якщо Вам цікаво зрозуміти, що виражає аватар, просто уважно подивіться на картинку і спробуйте визначити, які відчуття, думки та емоції вона у вас викликає. Відповідно, можна легко зрозуміти, чому, наприклад, дівчина, яка у житті «сіра мишка», обирає образ фатальної жінки або сексапільної кінозірки, а закомплексований хлопчина – образ накачаного мачо. Отже, кожна аватарка показує нам три моменти: яким би я хотів себе бачити, яким би я хотів виглядати в очах навколишніх та яким я себе внутрішньо відчуваю.

Наталя Істоміна

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
16 Січня, 2019 Середа
15 Січня, 2019 Вівторок
14 Січня, 2019 Понеділок
більше новин