Новітня історія. Підсумки-2013

Кінець грудня – саме час підбити підсумки року, що минає, проаналізувати його найяскравіші моменти та зміни, які він приніс у життя кожного з нас. Тим паче, що на події 2013-ий був по-справжньому щедрий. Цього тижня «Вісник» занурився в архів,
аби нагадати ці події собі та кременчужанам.

Євромайдан у Кременчуці – подія року
vestnik.1161011-12652-zbigpv.jpeg
Кременчужани долучилися до загальнодержавного руху за євроінтеграцію. На підтримку прозахідного вектора у місті відбулися кілька мітингів, флешмоби та автопробіги, які зібрали тисячі прихильників київського Євромайдану. Кременчужани виголошували палкі промови на підтримку євроінтеграції, збирали підписи за відставку чинного Уряду та вимагали від влади не застосовувати силу проти мирних демонстрантів. Із початку європейського руху у місті сформувався Штаб опору диктатурі (бульвар Пушкіна, 8), куди можна приносити речі, канцтовари, їжу та гроші – все, що не шкода віддати кременчужанам на знак солідарності з активістами київського Євромайдану.

Біланівський ГЗК – протистояння року
vestnik.1161011-12652-nadmpx.jpeg
З початку року і практично до самого вересня у засобах масової інформації регулярно лунали заклики «за» і «проти» будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату. Довкола майбутнього комплексу точилося чимало дискусій, звучали аргументи і цифри, взяті з численних досліджень, проведених провідними науковими інстанціями України. Збиралися мітинги, активісти пікетували сесії депутатів Кременчуцької районної ради. Втім, супротивники зведення масштабного промислового об’єкта на території району лишилися у меншості, і вже наприкінці червня депутати Кременчуцької райради зі скандалом та протестами прийняли Схему планування Кременчуцького району, у якій закріплено місце потенційного будівництва кар’єру.

«Візит» повернуто громаді Кременчука – скандал року
vestnik.1161011-12652-1xh46i5.jpeg
Судова тяганина з телерадіокомпанією «Візит» дійшла логічного фіналу.
25 листопада Апеляційний суд Полтавської області прийняв рішення, яким залишив усі пункти рішення Автозаводського райсуду про передачу корпоративних прав у власність Кременчуцької телерадіокомпанії, окрім трьох пунктів, які зобов’язували вчиняти окремі реєстраційні та архівні дії. Рішення набуло чинності з моменту оголошення, а це означає, що міська телекомпанія «Візит» тепер належить усім кременчужанам в особі органів місцевого самоврядування. А 26 листопада на сесії міської ради депутати затвердили кандидатуру нового директора МКП «Візит» та статут телекомпанії у новій редакції. За кандидатуру Ірини Кожарської проголосували 38 депутатів.

Кременчук визнано містом найкращого благоустрою – визнання року
vestnik.1161011-12652-im8ywo.jpeg
Кременчук посів перше місце як місто з кращим благоустроєм у другій категорії населених пунктів, обігнавши Вінницю, Миколаїв, Бердянськ, Івано-Франківськ та Луцьк. Серед українських міст із населенням від 150 до 500 тисяч Кременчук розділив перше місце разом із Севастополем. Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбулася 7 листопада в Києві. Перехідний кубок та диплом переможця отримав із рук заступника міністра Андрія Білоусова міський голова Кременчука Олег Бабаєв. Мер підкреслив, що ця перемога – заслуга всіх кременчужан, які щиро люблять своє місто і працюють на його благо. Вагомий внесок у перемогу зробили комунальники, оскільки саме вони щодня, практично без вихідних, працюють добросовісно, кожний на своєму об’єкті, створюючи комфортні умови для життя всіх кременчужан, роблячи місто особливо привабливим, чистим, квітучим, упорядженим і затишним.

Кадрові зміни

• У травні з поста віце-мера пішов Володимир Тараторін. Обов’язки віце-мера з питань інфраструктури, зокрема «просування» будівництва нового мосту у Кременчуці, поклали на іншого заступника міського голови, що курує питання будівництва, Геннадія Музику.
• Вибори 3 лютого. За округ Юрія Шаповалова, якого у жовтні 2012-го було обрано до Верховної Ради, почав нести відповідальність обраний 3 лютого Сергій Вовк від ВО «Батьківщина». А 29 серпня секретар міськради Василь Івко оголосив, що фракція «Фронт змін» припинила існування, – депутати від фракції «Фронт змін» Гончаренко, Кравченко й Іванов увійшли до складу фракції «Батьківщина». Рішення про злиття політичних сил було прийнято на Всеукраїнському з’їзді.

День міста на 2,5 мільйона – наймасштабніше свято року
vestnik.1161011-12652-1i5xpmy.jpeg
Військовий парад, реконструкція битви за визволення Кременчука, показовий виступ спецназу, дитячий «Майдан’s», багато іноземних гостей, концерт із цілою купою зірок та шалений феєрверк – такого святкування Дня міста Кременчук ще бачив. Грандіозному святу, лейтмотивом якого стало 70-річчя з Дня визволення Кременчука від німецько-фашистських загарбників, навіть не завадив дощ та аномально холодна для вересня погода. організаційні витрати на проведення свята склали колосальну для міста суму – 2,5 мільйона гривень, 1,5 з яких надійшли зі спонсорських джерел, решта – з міської казни.

Підземелля у Кременчуці – несподіванка року
vestnik.1161011-12652-1sv77u5.jpeg
Подія, яку рятувальники охарактеризували як надзвичайну пригоду, трапилась 11 листопада. Комунальники висаджували туї у зеленій зоні між площею Перемоги і Укрсоцбанком. Одна з ямок, яку вирили для того, щоб посадити деревце, провалилась. Під землею відкрився справжній лаз, викладений цеглою. Але остаточний висновок про те, що знайшли кременчуцькі комунальники біля банку, мали зробити після обстеження. Приміщення було викладене цеглою, діаметр – метрів три. Швидше за все, підземеллям виявився старий каналізаційний колодязь, оскільки у стінах були помітні отвори, по яких стікала вода.

Нові тролейбуси – придбання року
vestnik.1161011-12652-1q4kld8.jpeg
31 травня місто отримало довгоочікуваний подарунок. 13 нових тролейбусів виїхали на вулиці міста та зібрали у Кременчуці цілу купу високоповажних гостей, у числі яких – губернатор Полтавщини Олександр Удовіченко. Вже наступного дня тролейбусне управління оголосило 9-денну акцію – безкоштовний проїзд у всіх тролейбусах для всіх, без винятку, громадян. Починаючи з 10 червня, вартість проїзду в «рогатих» зросла до 1,5 гривні, однак, збільшення ціни не призвело до зменшення кількості пасажирів. Після введення в експлуатацію нових тролейбусів виручка КТУ суттєво зросла, а імідж тролейбусного транспорту значно покращився. Втім, для повного оновлення парку, за словами мера Олега Бабаєва, потрібно закупити ще 20 тролейбусів.

Кременчуцькому м’ясокомбінату – 100 років! – ювілей року
vestnik.1161011-12652-t7e1hz.jpeg
Одному з найуспішніших кременчуцьких підприємств – ПАТ «Кременчукм’ясо» – виповнилося 100 років. Історія комбінату почала свій відлік ще у 1913 році з невеликої бійні. Сьогодні ПАТ «Кременчукм’ясо» є одним із лідерів з виробництва ковбасної та м’ясної продукції на українському ринку, яку вже десять років випускають під торговою маркою «Фарро». Виробнича потужність підприємства сягає 70 тонн на добу. Загальна площа – 14 гектарів. В асортименті підприємства – понад 270 найменувань, більшість з яких розроблена технологами комбінату. На сьогодні підприємство має чотири торгові будинки, одинадцять регіональних відділів продажу і дев’ятнадцять фірмових магазинів, розташованих у Кременчуці та Полтавській області.

У місті з’явився новий гідроавтомобіль – новинка року
vestnik.1161011-12652-10kt331.jpeg
Цього року працівники водоканалу отримали нову техніку – комбіновану каналопромивну машину. Автомобіль оснащений гідродинамічною установкою, яка під тиском води промиває всі відкладення в трубопроводі (пробиває жирні, мулові засмічення за рахунок реактивної дії води). Машина також обладнана муловсмоктувачем і ємністю для мулу. Мер Олег Бабаєв вирішив особисто випробувати новинку. Обкатування відбулося 26 листопада на площі Перемоги. Для остаточного вирішення технічних проблем «Кременчукводоканалу» ще потрібно замінити землерийну техніку.

«Полтаваобленерго»: опалення увімкнули, коли всі вже замерзли – затримка року
vestnik.1161011-12652-1jnu0tp.jpeg
Рекордно холодний вересень та початок жовтня зробили тему опалення та недбайливих комунальників найбільш обговорюваною у Кременчуці. «Полтаваобленерго» планувало замінити трубу на вулиці 60 років Жовтня до кінця вересня. Однак із поставкою труб уже традиційно виникли проблеми. Довгоочікуване тепло до всіх кременчуцьких будинків надійшло аж 14 жовтня, тобто лише на день раніше до офіційного початку опалювального сезону, а вже за кілька днів у місті почалося справжнє бабине літо.

Наталя Істоміна, фото Дмитра Бабця
Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Лютого, 2019 Четвер
більше новин