Примус до миру з перспективою контратаки

Примус до миру з перспективою контратаки

Результат, який Віктору Януковичу вдалось отримати у російському напрямі, йому ще належить втримати. Примус російського керівника до миру на наших умовах без наслідків бути не може. Останні внутрішньополітичні події свідчать: одночасно із надходженням першого траншу російських грошей в українську економіку різко загострились протистояння між активістами #Євромайдану та невідомими суперниками, що звіряче б’ють жінку-журналіста, ріжуть ножами харківського активіста, підпалюють автомобілі. Чи свідчить це про те, що Росія саме таким чином намагатиметься захищати свої інвестиції?

Євробонди

Насамперед, слід сказати, що придбання росіянами українських єврооблігацій через Ірландську фондову біржу – це не зовсім кредит, а надзвичайно захищена світовими правилами інвестиція у суверенні цінні папери України. Російська Федерація зможе в будь-який час забрати свої гроші назад і нічого не втратити, оскільки просто реалізує на тій же біржі свої цінні папери. Більше того, вклавши гроші в українські цінні папери з надзвичайно низьким рейтингом (а Україна знаходилась на межі дефолту), Росія тим самим автоматично підвищила їхню цінність. Звичайно, слід аналізувати умови, на яких зроблено таке фінансування, але зрозуміло при цьому достеменно: Росія зароблятиме на українських цінних паперах у будь-якому випадку.
Парадоксально, але, судячи з усього, чим здоровішою буде українська економіка, тим більше росіяни зароблятимуть на українських цінних паперах.

Поразка Європи? Перемога Путіна?

Пам’ятаєте, як у минулому номері «Вісник» наводив заголовок найвпливовішого видання The New York Times: «Путін здобув перемогу у змаганні за Україну з ЄС та США». Є інші ґрунтовні думки щодо цього. Президент Польщі Броніслав Коморовський в інтерв’ю TVP заявив, що останні домовленості України і Росії не слід сприймати як доконану поразку Європи чи перемогу Росії.

«Чи обрано щось інше (замість асоціації з ЄС, – ред.)? Ні. Постійно український президент каже: «Я – так, як Майдан. Візьму позичку від Росії, але це не значить, що я входжу до Митного союзу. Я й надалі хочу в ЄС», – нагадав Коморовський. Польський президент не вважає, що Янукович повів Україну в Митний союз. «Я б не казав, що Янукович сказав «так» Росії. Він сказав «так» російським грошам, бо хоче кредитів. Але одночасно каже абсолютно «ні» Митному союзу», – заявив Коморовський.

Ні – Митному союзу?

Згадаємо по діагоналі розвиток українсько-російських відносин упродовж останніх трьох років. Після Харківських угод, завдяки яким Віктор Янукович здійснив реальний крок назустріч Володимиру Путіну, позитивних явищ у міждержавних відносинах майже не пригадується. Натомість, згадується зневажливе ставлення керівника РФ до українського керівництва, нехтування нормами прийнятної дипломатичної поведінки, катастрофічні запізнення на зустрічі й участь Володимира Путіна у круглому столі свого українського кума Віктора Медведчука.

Нагадаємо коментарій українського міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги, що в 2012 обіймав цю посаду в уряді і був присутній на зустрічі, куди Володимир Путін трішки запізнився і змусив Віктора Януковича почекати чотири години на українській землі.

«Вчора був на комісії з росіянами. Враження похмурі. Багато невихованості, від цього гостинних українців трясло. Президент Путін перевищив допустимі ліміти запізнення. Поїхав до байкерів і їхніх бойових подруг, цим показав пріоритети. Вийшло навпаки, ніж у старій пісні: «Першою справою дівчата, а самальоти потім». Справи не відповідають словам», – написав Балога тоді на своїй сторінці в Facebook.

«Неввічливо втручатися, коли говорить господар зустрічі. Очевидно, Путін не знає це правило. Коментував виступ президента Януковича. Напевно, думав, що це доречно і розумно. З цим згодні були далеко не всі. Деякі з гостей також, це було видно», – сказав він. За словами Балоги, тоді нових ідей росіяни не привезли. «Пропозиції знежирені. Мислення залишилося те ж. «Ми дотуємо Україну на мільярди доларів знижкою на газ». «Україна має вигідну ціну на російський газ». Може, це говорилося для Нижнього Тагіла або В’ятки? Києву слухати таке вже не цікаво. Кремль, міняй диск», –порадив тоді глава МНС.

Кремль змінив диск

Сьогодні поведінка Володимира Путіна стосовно українського президента інша. При цьому вона є іншою саме через заходи виховного характеру, які здійснив саме Віктор Янукович. Але чи є Володимир Путін людиною, яка пробачає, коли його примушують до миру, за який ще й доводиться йому ж платити шалені гроші у розмірі 15 мільярдів. Дещо підказує, що навряд чи.

Наприкінці варто відзначити, що молодий український політолог Юрій Романенко у зв’язку з останніми подіями, пов’язаними з побиттям Тетяни Чорновол, переконаний: «Судячи з усього, почалось нове розгойдування ситуації. Я говорив кілька тижнів тому, що очевидний чіткий алгоритм: подія – мобілізація – формування бази для нової події – нова подія – нова мобілізація. Починаючи з 21 листопада, цей алгоритм постійно відтворюється». Його тезу дещо підтверджує політолог Андрій Окара: «Побиття Тані Чорновол – спроба поставити Україні мат у 5 ходів, поки Захід пішов на канікули».

Микола Фельдман
Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Січня, 2019 П’ятниця
17 Січня, 2019 Четвер
більше новин