Ліквідація державного телебачення

Державному телебаченню залишились лічені місяці. Призначення генеральним директором провідного регіонального медіаменеджера має на меті розпочати і очолити ліквідаційний процес знищення державного телебачення і перетворення його на повноцінне суспільне мовлення на базі hromadske.tv – громадянської ініціативи українських журналістів, до якої долучились і кременчуцькі журналісти.

Кабінет Міністрів України призначив Зураба Аласанію генеральним директором Національної телекомпанії України. Його кандидатура була розглянута на засіданні уряду 25 березня, прийняте відповідне розпорядження. Про це йдеться на «Урядовому порталі».

Кандидатуру Зураба Аласанії було запропоновано Кабінету Міністрів представниками медіаспільноти. Із ними прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся перед засіданням уряду у вівторок вранці, 25 березня. На основі їхньої пропозиції і було зроблене подання.
Співзасновник проекту Hromadske.TV, директор інофрмагентства «МедіаПорт» Зураб Аласанія очолив Національну телекомпанію України, повідомляє й «МедіаПорт».

Колективу НТКУ його представили 25 березня в Києві за підсумками обговорення в Кабінеті Міністрів України. Кандидатуру Зураба Аласанії висунула медіагромадськість.

«Напрацювань з реформування НТКУ в медіаспільноті багато, вони різні (деякі – кардинально відрізняються), проте, якщо коротко, кінцевою метою я бачу роздержавлення і створення на базі НТКУ громадського телебачення», – сказав «МедіаПорту» Зураб Аласанія.

Зураб Аласанія працює на телебаченні з 1996 року. У 2000-му став співзасновником і директором харківської медіагрупи «Об’єктив». У квітні 2006 року, після посилення втручань у редакційну політику з боку одного із засновників, бізнесмена Олександра Давтяна, колектив медіагрупи прийняв рішення звільнитися у складі 46 осіб.

Того ж року Зураб Аласанія заснував інформагентство «МедіаПорт».

З 2005 по 2010 рік Зураб Аласанія очолював Харківську обласну державну телерадіокомпанію.

У червні 2013 року Зураб Аласанія разом із колегами-журналістами став співзасновником проекту Hromadske.TV.

Як це відбуватиметься?

Оскільки ми маємо той доступ до інформації в стані провідних українських журналістів, що дозволяв нам прогнозувати призначення Зураба Аласанії і раніше, то з високою вірогідністю ми можемо спрогнозувати розвиток наступним чином.

Однозначно відбуватиметься інвентаризація всіх технічних і творчих потужностей наявної системи державного телебачення. В результаті інвентаризації будуть розроблені правові механізми для передачі обладнання організації суспільного мовлення, ухвалений відповідний закон. Обласні державні телерадіокомпанії також передаватимуть свої частоти в загальне користування для суспільного мовлення. Відбудеться повна зміна Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Псевдожурналісти, що здійснюватимуть супротив цим процесам, залишатимуться просто поза бортом процесу. Державне телебачення досить швидко і на наших очах перетвориться на річ у собі – буде позбавлене частот, фінансів, ресурсів. Досить швидко це буде лише назва, юридична особа, купа документів, які довго перебуватимуть у стані ліквідації. Так завершуватиметься епоха державного телебачення, яке є джерелом цензури, самоцензури, пригнічення і змушування журналістів робити те, що не відповідає професійним стандартам журналістики.

План розвитку

Призначення Зураба Аласанії – це здійснення поетапного масштабного плану перетворень медіареформ, які накопичувались щонайменше останні 9 років із моменту Помаранчевої революції. Тепер журналістська спільнота не дасть згубити цей план перетворень у якихось нікчемних політичних розмовах. Перетворення будуть, і журналістська спільнота в цих питаннях вже досить єдина. Підтвердженням цього є остання спільна вимога щодо профільної Нацради. Провідні медіаорганізації цього тижня звернулись до виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова та до Верховної Ради України з вимогою висловити недовіру Національній раді з питань телебачення і радіомовлення та розпочати процес прозорого формування нового складу Нацради. Отже, все починається по-справжньому.

Микола Фельдман
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин