Ярмола чи Капустян? Пропонуватиме Бугайчук

Минулої неділі у Кременчуці провели аж два Народні віче. На обох головною темою були кадрові призначення на посаду голови Кременчуцької райдержадміністрації. Цього дня до нашого міста приїхали губернатор, чинний і колишній нардепи. Пристрасті кипіли на площі Незалежності.

Уже зранку в неділю під стінами Кременчуцької держадміністрації кипіли пристрасті. Мітинг проводили за ініціативи районного осередку «Батьківщини». Ця політична сила висунула кандидатом на посаду голови Кременчуцької РДА Володимира Ярмолу, а кременчуцький «Майдан» підтримав кандидата, якого запропонував губернатор Бугайчук, – Ганну Капустян.

Саме тому і виникли протистояння. До Кременчука на підтримку Ярмоли приїхали мешканці навколишніх сіл, були працівники ГЗК. Під час мітингу відчувалася висока напруга, були і протистояння між приїжджими мітингувальниками і кременчуцькими майданівцями.

Губернатору Бугайчуку на цьому зібранні кричали «Ганьба», коли він висловив свою позицію щодо того, що не підтримує кандидатуру Ярмоли, а рекомендує на посаду голови РДА Капустян.

«На ньому кримінал. Я не підпишу його кандидатуру. Він із братом вбив людину. Ярмола – кримінал», – слова губернатора.
Далі на мітингу випливла ще одна кандидатура можливого голови РДА – Олександра Романця. Губернатор погодився розглянути цю пропозицію. Був на Народному віче і нардеп Каплін, який закликав усіх заспокоїтись.
У результаті проголосували за кандидатуру Ярмоли і розійшлися.

Народне віче – мітинг на підтримку Капустян

Оскільки пар мітингувальники випустили вранці, то традиційне Народне віче, яке почалось о 12 годині, проходило спокійно і без емоцій.
Активіст кременчуцького «Майдану» Леонід Харченко розповів, що тут відбувалось вранці.

Він також критикував усіх: партію «Батьківщина», міського голову Кременчука Бабаєва, нардепа Шаповалова. А також закликав губернатора підтримати кандидатуру Ганни Капустян.

Далі Народне віче перетворилось на мітинг на підримку кандидатури Ганни Капустян. Так, голова Кременчуцької райради Володимир Сіора звернувся до губернатора Бугайчука з тим, аби він пришвидшив процес обрання голови РДА. І підтримав кандидатуру, яку висунув Бугайчук, а саме Ганну Капустян.
Сама професор Капустян почала свою промову з невеликої лекції щодо української ринкової економіки. А далі окреслила, чим займатиметься, якщо її оберуть головою РДА. Коротко – то це три блоки: екологія, економіка та людське суспільство.

Тут варто нагадати, що посада голови райдержадміністрації не виборна, голову призначає в.о президента Турчинов. Але кандидатуру подає губернатор. А губернатор Полтавщини, свободівець Віктор Бугайчук висуває представника «Свободи» Ганну Капустян.

Уперше на Народному віче в Кременчуці Віктор Бугайчук виступив як губернатор Полтавщини. Він звітував, чим зараз займається. Губернатор говорив про промисловість, проте не кременчуцьку. Зокрема губернатор Бугайчук розповів, як збирається наповнювати бюджет області.

«Наприкінці 2013 року з Полтавської області були переведені в податкову Донецької області три великі підприємства – це наша «табачка», «Полтавахіммаш» і підприємства газонафтового комплексу Полтави.

Це з 16 мільярдів, які платила в бюджет Полтавська область, забрали 6. Підприємства знаходяться на території Полтавської області, але як планувалось попередньою владою, податки йтимуть на Донецьк.

Наразі ми написали лист на Кабмін і повертаємо всі підприємства в Полтавську податкову. І частина податків повернеться в бюджет області», – розповів Віктор Бугайчук.

Що стосується малого і середнього бізнесу, то у губернатора Бугайчука є стратегічний план щодо «вирощування» бізнесменів. Він хоче скористатися досвідом Російської Федерації, де на новостворених підприємствах два роки немає перевірок контрольних служб. Як швидко таке застосують на Полтавщині, губернатор не повідомив.

Не почули кременчужани і конкретики в промові пана Бугайчука щодо кременчуцьких підприємств. Адже майже усі вони переживають не найкращі часи. Стальзавод стоїть, а люди не отримали зарплату за час, коли підприємство працювало. Коли цей завод відновить роботу – невідомо. Неритмічно працюють інші підприємства. Зокрема деякі цехи вагонзаводу – лише по 2-3 дні. Але чомусь губернатор про це зовсім не згадав. Кременчужанам же хотілось почути саме про наміри обласної влади щодо цих питань. Та не почули.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин