У Кременчуці сьогодні дав концерт «піаніст-екстреміст» з Майдану

Сьогодні, 30 березня, на площі Незалежності активіст київського Майдану дав вуличний концерт. Його прозвали в Інтернеті «піаністом-екстремістом» за те, що він грає у масці та бронежилеті.

Його звати Богдан, і виступає він в масці і бронежилеті. Щоправда, як зізнався сам Богдан, у бронежилеті він грав у Кременчуці останній раз. А ось маску знімати не збирається.

«Навіщо людям бачити моє обличчя. Головне – то музика, яку я граю», – це його відповідь чому він грає в масці.

Він також розповів що не професіонал, тому професіонали, коли чують його музику знаходять купу недоліків. Та навіть вони говорять, що Богдан грає душею.

До гастролей Україною він три місяці провів у Києві. «Коли вбивають людей, коли серед вбитих – твої друзі, то це не те, щоб страшно, це щось всередині ламається. У Києві вбили мого товариша і життя після цього стало іншим», – розповів Богдан.

Гастролював містами Західної, і Східної України. Тож стверджує, що люди скрізь мають єдине прагнення – до обєднання країни.

Пригадав екстремальний концерт у Харкові, який ледь не зірвався: «Поруч стояли антимайданівці на мітингу, було багато провокаторів. Та коли я заграв гімн України, то співали усі – і ті, хто прийшов мене послухати, і ті хто стояв на Антимайдані».

Грає він ту музику, яка йому подобається. «Те, що я граю, – це просто гарна музика. Головне, щоб людям подобалось. Вибір пісень ні від чого не залежить. Якщо пісня сподобалась, знаходжу ноти в Інтернеті і граю. Мені люди присилають ноти – то я по них теж граю», – сказав піаніст.

Кременчуцький концерт був особливим ще тому, що саме сьогодні виповнюється сорок днів, як загинули бійці «Небесної сотні» на Майдані. Вшановуючи їх пам’ять Богдан заграв імпровізацію, яку почули лише кременчужан.

І як згадка про нашого загиблого земляка Ігоря Сердюка – квіти і його портрет на піаніно.

«Я знав Ігоря особисто. Тому був просто вражений, коли побачив його фотографію на піаніно», – говорив Богдан.

Можна сміливо казати, що інші композиції у виконанні Богдана не залишили ні кого байдужим. Бо він вміє відшукати щось потаєнне у душі кожного.

А після Кременчука вирушає у гастролі Східною Україною «Їду туди, де мене чекають», – говорить Богдан.

Вже організатор його концертів Катерина Леонова поділилась, що у Богдана є мрія об’їхати світ з концертами. У найближчих перспективах влаштувати фестиваль.

Про те, чому Богдан не може грати на піаніно в себе квартирі, який музей хоче облаштувати, та що йому дарують, читайте у наступному номері «Вісника Кременчука».

Повний фоторепортаж Дмитра Бабця дивіться ТУТ

Олена Ліпошко, фото Дмитра Бабця

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин